dmg problema ?

Discuție în 'Întrebări de început de joc' creată de ßøηđãŗέℓ, 30 Ian 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. salutare all am si eu o mica nedumerire am pe drone lf4 la lvl16 pe nava 8 lf4 lvl + 1 lvl 14 + 6 lvl 7 cu x1 seprom +10% amplificator dmg ,dmg-ul max care il dau 13 300 din cate am inteles ca se poate avea dmg si mai mare daca resetezi registrul pilot sa isi faca upgade-ul
    Intrebarea mea este este posibil ca dupa ce ex full lf4 lvl 16 daca resetez registrul pilot are efect la dmg adica sa creasca ?
    daca ai premium dai mai tare cu 10 % decat contul care nu e premium ?
    daca ai un pc preformant si un net cu viteza mare rata dmg-lui creste ?
    astept raspunsuri VA MULTUMESC
    o_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_O
     
    bondarita și crod apreciază asta.
  2. Damage-ul diferă in funcție de formație de drone, registru, design etc. Premiumul nu iti creste dmg-ul :).
    Daca ai Vanator de recompense la maximum ( adica groase cum se zice ) dai mai mult dmg in nave decat in npc-uri.
    De asemenea, dmg-ul tau creste contra npc-urilor dacă ai Vânător de alieni . Formatiile de drone si sepromul ridica enorm dmg-ul tau.
    Fă-te full LF4 toate la level 16, 10 drone full level 16 si havokuri, baga seprom pe lasere, ia-ti doua boostere de dmg, ia-ti surgeon si burghiu si dai 120k cu x4 :)) sau macar pe aproape.
     
  3. daca erai atent la ce am scris poate ca raspunsul tau era total diferit
     
  4. mobob

    mobob User

    pentru maxim de damage :
    -la registul pilot ai nevoie de vinator de recompense 1 si 2,si calibrator level 5 (sa micsorezi numarul de ratari)
    -contul premium iti asigura o dublare damage dat de rachete prin reducerea la jumatate a timpuli de cooldown al acestora( nu si cele ale lansatorului),dar NU afecteaza damage-ul dat de lasere.
    -calitatea pc-ului si a conexiunii de net nu ar trebui in mod normal sa afecteze damage-ul...poate cel mult influenta abilitatea ta de a pune tinta si de a efectua combinatii de munitie.
     
  5. ce doreste el vrea sa spuna unde e mai bine sa pui laserele ?
    Inca eu testez si testez ce-a ce tu spui marire dmg , inca de ceva timp am observat ca lf-4 de lv 16 pe drone lv 16 au o eficienta mai mare (putere daune) decat daca l-ai fii instalat pe nava .
    eu iti propun ca totusi pe nava trebuie deoarece pe drone poti sa pui ceva scut , daca doresti sa te faci un vanator expert poti sa ai 2 config pe viteze (una mai diferita de cealalta , si pe una fara scut ,cu formatiune molie )
    ce a spus colegul de mai sus este 100% adevarat si pentru hit perfect iti recomand auxiliar 02 care iti ofera 50% sansa de hit (consum 10 xeno pe salva de munitie )
     
  6. is juc
    da din cate stiu eu daca ai lasere pe drone iti confara un dmg mai mare decat laserele puse pe nava pune pe goli 15 lasere pe drone incearca dmg apoi pune 15 lasere doar pe nava si incearca dmg iar cat despre registru eu mam referit daca am toate lf4 lvl 16 puse pe nava si drone tre sa imi resetez registru sa isi faca efectu upgad-ul ?
     
    bondarita apreciază asta.
  7. adica vrei sa spui ca le repari (da iti scade ceva procente la efecte dar asta nu se prea simte la dmg , dronele sa le ai upgrade si o sa observi diferenta )
     
  8. mobob

    mobob User

    daca dronele sint la nivel 1 au acelasi damage ca pe nava.cu cit creste nivelul dronelor,se aplica un procentaj de bonus.atit la update-ul normal (cind cresc dronele din experienta) cit si la update-ul cu uridium pina le level 16....
    deci da, laserele puse pe drone dau damage mai mare decit cele puse pe nava.acelasi lucru este valabil si la scuturi.
     
  9. Hermes

    Hermes Guest

    Raspunsul la intrebarile tale este nu, nu si nu. Cele expuse de tine nu au legatura cu valoarea damage-lui.