Distrugerea jucatorilor de multiple ori

Discuție în 'Întrebări de început de joc' creată de Turbo*, 3 Dec 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Tags:
  1. Turbo*

    Turbo* User

    Salutare, sper ca va regasesc cu bine!

    Am o intrebare legata de distrugerea unor jucatori de mai multe ori: din cate am observat, mai nou, sunt multi jucatori care folosesc programe 3rd party, mai ales in zona de palladium.
    Acum, exista riscul ca noi, cei care mergem la 'vanatoare', sa fim banati din cauza ca distrugem acesti jucatori-roboti de mai multe ori? (e.g. 10, 20, 30 de ori)

    Stiu ca recompensa scade, iar la un moment dat nu mai ofera nimic cand sunt distrusi, dar se pun in continuare la misiuni. Intreb ca nu cumva sa ma trezesc cu vreo surpriza neplacuta - si probabil nu sunt singurul care profita de aceasta oportunitate de a mai completa o misiune, doua.


    Multumesc mult si sarbatori fericite!
     
  2. hoțul neprins e negustor cinstit
    bine... de fapt, nu este negustor cinstit, este doar un hoț..neprins
     
  3. bibicU[HQ]

    bibicU[HQ] User

    Nu te lua dupa cavalerul asta .
    Daca vrei sa nu ai surprize nu insista pe aceasi jucatori .
    Hartile x-7 sunt cele mai pline .
    Oricum vad ca misiunile au fost modificate, deci sa dat drumul la vinatoare .
    Bafta .
    Mersi la fel .
     
  4. Nu mi s-ar parea corect sa fie pedepsit jucatorul activ care consuma resurse si timp personal real, pentru a-i proteja pe cei ce folosesc programe. Totusi nu strica raspunsul unui admin pe tema asta.
     
  5. Turbo*

    Turbo* User

    Da, exact de asta intrebam si eu. Sa nu ne trezim noi, astia activii, ca vom fi banati.

    Stie cineva cum sa dea tag unui admin?
     
  6. Din cate am citit in regulamentul intern
    1. Nu este Pushing pentru ca recompensa este la un moment dat 0.
    2. Nu este Exploit pentru ca programul nu este oferit de Bigpoint.
     
  7. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    2. poate fi considerat exploit ! uneori apar breșe în programele de spart npc-uri: după o distrugere bot-ul se repară în portal și se apucă să tragă în impulsul cel mai apropiat (ieșind din nonatac zone ) înainte de a fi reparat complet. dacă-l distrugi, faza asta se repetă de nenumărate ori. cum nu știm cu certitudine producătorul botului, cine decretează exploit-ul ?!
    1. finalizarea unei misiuni nu depinde de valoarea recompensei ci de numărul de distrugeri !:rolleyes:
     
    døndøn apreciază asta.