Feedback Discuţii legate de "Training Arena / Ultimate Battle Arena"

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de ©ØrrØsivΞ, 16 Sep 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Mi-e sa nu ma stabilesc de tot in TA pt vreo doua ore, sa raman blocata :)))
     
    ђyPΞR apreciază asta.
  2. LuizaDaci

    LuizaDaci User

    da se da putina si cand merge cand nu merge eu nu mai jok ma las era mai bine cu ce se dadea inainte
    aum se da 20 urdium daca pierzi si daca castigi 500 uridium
     
  3. ursulet81

    ursulet81 User

    Ieri mai mult de 2 minute nu am avut rabdare sa astept si am anulat participarea la TA.
    Poti schimba nava inainte de a incepe lupta in TA?
    Astept o vesiune stabila si cu timp scurt de asteptare.
     
    maxx7575 apreciază asta.
  4. ma gandeam eu ca nu ramane prea mult faza cu recompensele alea misto
     
  5. Cehn

    Cehn User

    Semnalare:
    1 MMO 1-5 (EG2) activez TA
    2 Fara sa schimb harta o lalai pe acolo: adun cutii +NPC trag in mine
    3 Mesaj primit: "Nu poi participa la duel cat timp te afli intr-o lupta PVP".
    3.1 poi se intampla oricui
    3.2 daca 1-5 e harta PVP...
    4. Culmea sar in 45 si intru in scurt timp in TA.
    5. Alegerea adversarului e tare interesanta. Intru cu veng si am parte de un goliat gata de: "bug-ul generat de utilizarea tech-ului "transfer de energie".


    Acum separat:
    Daca e de antrenament trebuie returnata și muniția cheltuita, ca nu-i nimeni fraier sa spenduiasca munitie buna pt 500 uri+o abureala.
    Trebuie lasata fara nici un bonus material.
    Liber la orice titlu ori pozitie intr-un clasament virtual.

    In total jenant.
     
    Modificat ultima dată: 12 Oct 2014
    Seth[RO], DORYAN13 și WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  6. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    recompensa este... stupefiantă.
    schimbi muniţia cheltuită în două lupte pe 500 de uridium, 200 de "albe" şi un EMP sau o rachetă DCR.
    atenţie, navele distruse nu se contorizează la misiuni iar pentru distrugerile adversarului nu se primeşte nici experienţă şi nici onoare ! :eek:
    ce să zic, palpitante lupte mai ales dacă stai de partea cealaltă şi la sfîrşitul zilei socoteşti toată muniţia pe care au consumat-o "antrenaţii" curioşi :p

    baftă masivă la antrenamente ! :D
     
    _»ΣLΣЙλ«_[WΔЯ™] apreciază asta.
  7. Daca nu primesti exp si onoare banuiesc ca nu se contorizeaza nici la nave distruse sau rang...
     
  8. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    sigur că nu.
    singurul contor care funcţionează în TA este ăla de muniţie consumată.
    acuma, dacă stau să mă gîndesc bine, amicul Cehn are dreptate, şase salve de albe e destul de mult pentru asemenea distracţie palpitantă. am să propun scoaterea totală a recompensei şi instituirea unei taxe de participare că doar ne antrenăm în arena bp.
     
  9. @ Cehn: lasă-ne pe noi să ne grijim ce, când, unde, cum....

    Cât despre avertismente primite, treci cu mouse-ul peste "Cehn" ăla mare şi frumos, din partea dreaptă-sus, alegi "Detalii personale", iar din ceea ce ţi se deschide, în partea stângă, în meniu, alegi "Avertismente".
     
  10. florentin

    florentin User

    poi prima care sa schimbat a fost ceea ce va cam durea recompensa...oricun neam dat seama de mult ce mult va pasa de noi... mai bine nuuuuu.....

    dute cu ideile tale si cautane cand te chemam noi ca ai o minte sati traiasca ....

    pentru tine se face o exceptie si o sa le puna la rang :)) parca tu erai cea care sustinea ca nu vrea nici o recompensa sau am uitat eu? daca joci cu jucatori de pe alte servere ar putea sa ti-le puna tie la log? mai si gandeste putin inainte sa scrii <<ca nu ai nevoie de recompensa>>
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 13 Oct 2014
  11. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    candoarea ta e de-a dreptul "pur şi simplu" !:rolleyes:
     
  12. Vladut

    Vladut User

    Interesanta arena,am facut in jur de 20 lupte,am pierdut,am castigat,dar m-am oprit cand am ramas fara emp si rsb.O fost frumos cat o durat.Probabil am sa mai intru de cateva ori,am sa raman iar fara munitia de mega si am sa ma potolesc definitiv.Cu toate astea nu pot zice ca nu o fost o experienta productiva!Seara buna!
     
  13. La recompensa finala ma refeream, adica uri, munitie etc. Si da, nu ma intereseaza recompensa. O sa intru acolo doar sa ma distrez. Am intrebat de onoare si exp pentru ca mi se pare putin ciudat; in JPA primim de la fiecare nava. Nu este cazul sa fii ironic. Chiar am tot ce imi trebuie si putin ma intereseaza daca imi da ceva sau nu la TA. Ma duc acolo sa ma bat, nu sa fac uri.
     
  14. florentin

    florentin User

    bravo... dar tre sa te gandesti ca nu sunt toti la fel care sa aiba de toate spre exemplu io si ar trebiu fcut pemtru fiecare nu sa intru eu major de baza sa ma bat cu colonel sef
     
  15. ursulet81

    ursulet81 User

    Nu inteleg de ce nu s-au facut doua variante de TA: una in care provocam un adversar gasit in lista de asteptare(refuza sau accepta provocarea) si alta cum e acum(adversar ales aleator).
    E bun totusi TA-ul... mi-ar fi fost greu sa fac un cont de lvl 12(un veng echipat cu "10 flaxuri":p) si sa ma alerg pe harti cu jucatori de pe alte servare ca sa le vad mersu navelor cu ochii mei.
    De abia astept sa alerg un colonel in TA si sa-l usuc de cateva emp-uri, RSB etc ;).
     
    maxx7575 apreciază asta.
  16. Si asta inseamna ca nu am dreptul la opinie. Din punctul meu de vedere recompensa este irelevanta, dar daca aceasta exista este binevenita. Asta nu inseamna ca cei mai mici nu au dreptul la nimic, nu am laudat BP-ul ca da o recompensa mica.
    Referitor la lupta desfasurata intre un colonel sef si un major de baza...este perfect normala din moment ce esti in TA. TA este o arena de antrenament pentru JPA. La JPA ti se pare ca se tine cont de rang? Selectarea este aleatorie; un general se poate bate cu un capitan sef.
     
  17. -=Nommo=-

    -=Nommo=- User

    Recompensele lasa de dorit daca pierzi,nu compenseaza nici 0,1% din ce consumi in aceasta arena.
    Am inteles..este arena de antrenament ..dar sa fim seriosi 20seprom ,20uridum si 60 ucb-100 ,dupa parerea mea e BP. se rade de noi!
    [​IMG]
    Cand am vazut ce 'recompensa frumoasa' am primit ,am dat LOGOUT!
     
  18. chiradal

    chiradal User

    Am observat ca uneori poti sa iesi din zona"non atac" si sa pui click-ul pe adversar inaintea inceperii rundei, in timp ce adversarul e blocat in perimetrul lui.
    P.S. Rectific . Daca ai invins o data poti sa mergi la adversar in perimetru (la inceputul celei de-a doua tura) si sa mai tragi o barfa cat mere contorul.
    Cam asa ceva...
    P.P S. De fapt, treaba nu cred ca are nimic cu invinsul,ci pur si simplu se intampla uneori. Pt mine e un avantaj , ca eu deobicei ma mocai si am probleme cand dau de un veng cu un bun "joc de glezne".:)
     
    Modificat ultima dată: 14 Oct 2014
  19. Problema este cunoscută şi a fost deja informat suportul tehnic.
     
  20. De mai bine de 24 de ore stau in asteptarea unui adversar?!?! Ce se intampla? De ce a ramas blocat in situatia asta?