Feedback Discuţii legate de "Training Arena / Ultimate Battle Arena"

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de ©ØrrØsivΞ, 16 Sep 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Prin "fair-play"-ul manifestat de dvs. în cadrul prezentei sesizări, aţi "uitat" să înlăturaţi numele utilizatorului care v-a distrus, identic cum aţi procedat cu propriul dvs. nume, în poza "dovadă"... am făcut-o eu! [​IMG]

    Numele respectivului utilizator îmi este util la fel de mult cum îmi era de util şi numele dvs., pt. a putea transmite o sesizare către echipa tehnică spre a verfica funcţionalitatea UBA.

    În lipsa posibilităţii de a identifica ambii participanţi la "incident" (userID / server), actuala sesizare va fi ignorată ca atare!
     
  2. Nokia2100

    Nokia2100 User

    De la ce LVL pot intra in UBA?
     
  3. Un răspuns imediat îl vei afla încercând să accesezi UBA! Nu muşcă! [​IMG]
     
  4. Nokia2100

    Nokia2100 User

    ce sa accesez? daca nu imi apare
    http://postimg.org/image/5a5n2yhkp/
     
  5. AICI vei găsi informaţii despre Arena de Antrenament care, una peste alta, e acelaşi lucru cu UBA.

    Nivelul minim de acces este 7.

    Se prea poate ca neavând nivelul 7 să nu-ţi apară pictograma UBA.

    M-aş fi aşteptat ca pictograma să fie disponibilă tuturor utilizatorilor şi doar accesul să fie restricţionat celor care nu au nivelul minim.

    Te aşteptăm în forum să ne confirmi dacă, atunci când atingi nivelul 7, îşi va face apariţia şi pictograma UBA.
     
  6. Logfile colectat. (727) din UBA ..si nu am primit niciun logfile..Este o eroare sau contactez suportul?
     
  7. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    ai primit 1 (unul) log file nu 727 !
    727 este codul intern al mesajului (bănuiesc).
     
  8. P!x3lL

    P!x3lL User

    Se ia in considerare amplifurile in UBA ? Din cate am intele intri in uba asa cum esti fara ceva bonus de la seprom promerium etc... dar am dat peste un jucator care imi dadea cu sab 27,30k si eu dadeam cu 20k avand aegis si toate lf4 aproape la lvl 16
     
  9. pixel se iau amplifurile si programelele de hp plus altele aproaape ii dau hp jos si cand isi schimba configuratia iara si full hp
    deci programel ca in 3 sec nu putea sa repare full si nu era pe solace
     
  10. ΛЯΣS

    ΛЯΣS Guest

    Mai degraba nestiinta si nu programelul... Ia vezi ce se intampla cu reprezentarea grafica a liniei de HP atunci cand, in timpul unei lupte (cand HP-ul scade), schimbi de pe o formatie de drone ce iti ofera bonus de HP (Inima, Molie) pe o alta formatie de drone cum ar fi Diamantul, Chevronul, formatii ce scad cu un anumit procent acea valoare a HP-ului. La fel de bine se poate lua in considerare si pierderea bonusului de HP oferit de designurile HERCULES atunci cand se schimba configuratia si pe cealalta nu sunt echipate aceste designuri.

    Atunci cand se intampla cele mai sus descrise, valoarea HP-ului ramane neschimbata,
    singurul lucru ce se schimba este reprezentarea grafica a acelei linii verzi care era jumatate goala si dintr-o data apare plina.

    Amplificatoare sunt luate in considerare in UBA. Doar update-urile cu minereu si nanococa nu mai sunt luate in considerare.
     
  11. A_L_E_X

    A_L_E_X User

    imi poate spune cineva de ce imi tot spunea in arena ca Pilotul se află sub protecție de antrenament, deci nu poate fi atacat. nu am pputut trage dacat cu lasere in el nimic altceva
     
  12. Pentru a putea intra în UBA, utilizatorul trebuie să aibe minim nivelul 5.

    Protecţia de antrenament este valabilă până la nivelul 6 (inclusiv) şi este o măsură menită să confere utilizatorilor începători o minimă protecţie faţă de jucătorii mai evoluaţi.

    Când vă mai confruntaţi cu astfel de cazuri, vă rog să realizaţi o captură ecran ("print screen") cu nava celui care beneficiează de această protecţie şi să reţineţi şi numele de joc al acestuia.

    Aceste informaţii îmi sunt necesare pt. a putea informa suportul tehnic asupra acestui inconveninet.
     
  13. alexleonov

    alexleonov User

    Am vazut ca ati bagat sezon nou UBA si am zis sa fac si eu ceva nave pe acolo ..dar ce sa vezi http://prntscr.com/eixvju cum se poate asa ceva?? sau mai degraba cum mai ies de aici pt. ca el nu trage in mine...
     
  14. Pui mine sub tine , pana bubui si gata :)
     
  15. alexleonov

    alexleonov User

    mdaaa ..a trebuit sa stau 10-15 min pana s-a gandit ala sa traga :)) ...mersi oricum
     
  16. N-ai pentru ce ;)
     
  17. Data viitoare, când întâlniţi un astfel de caz, ar fi interesant să se vadă în captura ecran şi numele oponentului.

    În cazul de faţă agitaţia dvs. nu poate avea niciun rezultat, nu am ce raporta către cei de la tehnic.
     
  18. Referitor La UBA, s-ar putea putea crea un sistem de selectare a adversarului in functie de rang sau level?
    Din 5 lupte, am primit Doar un adversar de nivelul meu.
    Nu am o problema sa pierd, dar scopul UBA e din cate am inteles, Sa Te antrenezi pt 1vs1.
    Eu cu 8 lf4, fara groase si fara bonus havoc, Ce Sa fac cu un UFE? Cu un Colonel de ex?
    De 4 ori lupta era pierduta din start. Orice as fi facut tot pierdeam din cauza diferentei de Dmg. Pana acum nu am avut ocazia Sa ma antrenez...
    Ar fi ok un sistem de alegere a adversarului, cel putin in primele etape dupa rang, Sau onoare/ experiments/ level. Ar fi sanse mai mari Sa Gasesti adversari apropiati.
     
  19. Ce sa intamplat cu UBA ? Am un cont de nivel 15 cu 7 iris si un flax cu lf3, 2 formati de drone, dau cu 20k x4 cu tot ce am si ma baga in uba cu jucatori full lf4, havoc, hercule cu tot tacamu pe ei.. ce sa intamplat ? Parca sistemu cauta jucatori cam de aceias nivel. :confused::confused:
     
  20. Nu am mai intrat de o perioda de timp in uba, nu am stiut cum stau lucrurile. Oricum aiurea sistemu asta.