Feedback Discuţii legate de "JPA în pauză"

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de ©ØrrØsivΞ, 27 Iul 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Vă rugăm ca pentru orice discuţie legată de ceea ce este anunţat AICI, să se utilizeze tema de faţă!

    Mulţumim!
     
  2. foarte bine ca anulati si ca incercati sa gasiti ceva pentru a putea opri jucatorii care folosesc programe neloiale.sper sa puteti face ceva si sa revina JPA ca sa putem reveni acolo ,dar cu sanse sa putem castiga corect.
     
  3. kk12

    kk12 User

    si eu sper sa eliminati odata pentru todeauna trisorii dar in acelasi timp sa ramana si premiul de 10000 de euro lunar in joc
     
  4. MaDLuCk

    MaDLuCk User

    Cat valoreaza pentru cei de la bigpoint 10,000 euro ? Pai numai din DarkOrbit scot milioane de euro , sunt 91,326,014 inregistrati , sa spunem ca 500,000 dintre ei isi cumpara premium in fiecare luna in valoare de 6 euro asta inseamna 3,000,000 Euro la luna sa nu mai vorbim despre majoritatea care mai cumpara Rabat , Duplicator sau uridium la mega happy hour.

    Acestea fiind spune de catre domnul producator Rick Dekard propun ca pe viitor sa se deschisa serverul de test unde sa se desfasoare batalia, normal cum a fost pana acum pe serverele normale si ca toti jucatorii sa primeasca:
    Cine vrea sa participe la jackpot trebuie sa plateasca o taxa de 3 euro.
    Asa bigpoint nu ar iesi cu absolut nimic in minus , iar batalia pentru jackpot va decurge corect , toti jucatorii vor avea sanse egale de a castiga banii, acum totul mai depinde doar de indemanare si calculator.
     
    Modificat ultima dată: 27 Iul 2015
  5. relax

    relax User

    La JPA participi cu contul crescut de tine, in mod corect! Si la asta punem punct.
    Cat despre prima parte.. calmeaza-te, te rog, nu joaca 500k persoane acest joc.
     

  6. dabia joaca max 300 persoane pe svr(maxim si acestia 300 sa zicem cu premiu) care este 2 euro cu acea promotie nimeni cu cred ca ,cumpara cu 6euro premiu...pt o luna
    58 de svr
    si cred ca acesti bani se duc si in altele nu doar in castig
    Si inca ceva dc ar trebui sa platesc taxa de 3 euro doar ca sa intru in JPA daca vrei faci tu cinste pt toti playeri
     
  7. relax

    relax User

    300 de persoane pe server in niciun caz nu joaca.. cred ca nu stii sa gandesti normal.. ori esti la o extrema ori la alta. Sa fim seriosi acum, am zis eu ca nu joaca 500k in total si asta e 100% adevarat.. dar 300 ? doar 300 e imposibil sa joace. In primul rand pentru ca cel putin top 500 se mentin destul de bine ca evolutie pe orice server. Acum depinde, de ce nu sunt 500k(pentru ca ar putea sa fie) ? Pentru implul fapt ca majoritatea jucatorilor au de la 2 conturi aproximativ ufe in sus, spre din ce in ce mai slabe. Cam asta e situatia actuala cu DO. De altfel sunt foarte fericit ca s-a pus "pauza" la JPA si chiar sper ca se va face ceva bun cat va dura aceasta.
     
  8. wow:))auzi sa iti dea full tot.e o aberatie asta.iar de jucat joaca destui ca altfel jocu ar fi inchis.iar in JPA nu e vorba doar ce dotari ai ci si cum joci ca strategie,ce nava folosesti etc.si relax stai tu linistit ca sunt cateva milioane care joaca in total pe servare(milioane bune de playeri)si daca pui ca au si cate 2-3 conturi joaca cateva zeci de milioane (ca,conturi:)).aici nui vorba de cati joaca sau alte aberatii ci de JPA deci lasati alte comentarii si vorbiti doar pe tema deschisa aici nu de alta dar o sa ziceti de ce va sterg adminii postarile.fac bine ca incearca sa rezolve, ca cei cu programe sa nu poata juca acolo.daca ii elimina sau le blocheaza programele atunci cand intra in JPA, au si ceilalti jucatori sanse sa castige.
     
  9. Conturile care sunt prinse ca triseaza la JPA (si nu numai) ar trebui inchise DEFINITIV (chiar daca e prima abatere, fara posibilitatea relogarii dupa un anumit timp).
    Cred ca ar fi indicat ca pentru a participa la JPA sa indeplinesti anumite conditii, cum ar fi: vechimea contului (minim 3-6luni), nivel nava (18-19), etc. Astfel la JPA vor participa mai putine nave, dar ar creste calitatea lor si posibilitatea "verificarii" tuturor participantilor.
     
    MaDLuCk apreciază asta.
  10. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    uitaţi că JPA nu e despre cum să dea bp lunar cîte 10k de euroi ? JPA este despre cum să participe cît mai mulţi jucători cu un consum cît mai mare de resurse !
     
  11. MaDLuCk

    MaDLuCk User

    Premii de 10,000 euro la luna pe cand ei fac milioane , si se cer niste conditii de toata ....., Eu am contul din 2011 , habar nu am ce data am pus cand mi-am inregistrat contul , cred ca nici nu am pus , am lasato asa, si prima parola :-? , pai daca o sa ramana asa nimeni nu o sa mai ia jackpot-ul , daca vrei sa te lupti pt banii aia trebuie sa iti faci cont nou si sa scrii pe un caiet fiecare schimbare de parola , fiecare plata efectuata , fiecare nume pe care l-ai folosit in parte , fiecare email ....

    Mosule cam greu de inteles a? Eu am vorbit doar despre premium , cunosc multe persoane care cumpara uridium la fiecare maga de 100-200 euro , iar servere sunt 60 nu 58 :) (cu cel de test 2 , 61 )
    Eu nu am primit niciodata oferta cu 2 euro premium , dar daca tu zici ca sunt decat 58 servere si pe fiecare server sunt doar 300 persoane care baga premium si toti au oferta cu 2 euro .. asta ar veni fix 34,800 euro la luna, asa crezi ca celor de la bigpoint le-ar mai conveni sa intretina si sa dezvolte jocul ? cu 34,800 nu le ajunge sa plateasca nici macar angajatii.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 28 Iul 2015
  12. esti pe langa de fiecare data acolo e doar premiu mai adaugi rabat si duplicator dar nu se ajunge la suma ta si cum am mai zis acesti bani se mai duc si in alta parte

    u esti cel care nu gandeste si o faci mereu daca tu joci pe un svr in care nu sunt multi playeri(activi) sau nu stai pe joc sa vezi cum si cine joaca...e treaba ta dar la noi pe svr aproximativ toti cei din top 200 baga bani din ce stiu eu
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 28 Iul 2015
  13. sa anuleze JPA,in formatul actual..adica,sa nu mai dea nici un euro,in bani reali,ci doar titlul permanent cel mai bun player DO,atit
    Asta e scopul jocului,in fond,cel mai bun la joc,ca aici nu e ruleta,cine stie cum sa ocoleasca sistemul cistiga..
    unii au bagat bani,pentru ca le-a placut jocul,si au vrut sa se ridice mai repede,bonusuri,chestii,dar tot un joc ramine(si eu am bagat bani in joc)..multumim pentru joc,BP
    Pina cind jucatorii nu vor realiza ca acest joc se joaca doar fair-play,nu are rost premiul in euro reali..ne gasim pe harti:):)
     
    Зauцeb6274 și Ensw apreciază asta.
  14. Hermes

    Hermes Guest

    Pe langa vacanta primita in forum, contul mare a fost suspendat, o vreme, astfel ca poti "oracai" linistit de pe contul mic. Daca nu esti in stare sa-ti expui parerile intr-un mod civilizat , fara a jigni jucatorii si staff-ul DO, urmatoarele penalizari vor fi din ce in ce mai lungi.
     
    _-ANTICHRIST-_[GaVk], styv86 și motanu_1990 apreciază asta.
  15. relax

    relax User

    Tu, esti cel care sustinea ca joaca doar 300 de jucatori pe server, acum imi citezi mie postarea, in care te contrazic si iti spun ca joaca mai multi de atat.. ca sa imi spi ca stii tu sigur ca toti din top 200 de a tine baga bani(deci ajungi la ceea ce am spus eu inainte).. copilas, nu mai scrie ma pana nu gandesti de 2-3 ori, e spre binele tau, asculta-ma pe mine.
     
  16. vezi cum ziceam ca nu gandesti am zis aproximativ toti din top 200...xxxxxxxx
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 30 Iul 2015
  17. relax

    relax User

    Bai, daca 200 sigur baga bani, atunci 500 pe server joaca lejer, 1000 chiar, mai multi chiar.. in niciun caz 300 cum ai spus tu.
    xxxxxx
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 30 Iul 2015
  18. MissingYou

    MissingYou User

    da si cat premium bagi in el ca sa ajungi la JPA?
     
  19. relax

    relax User

    Destul, ce relevanta are acest lucru ? De aia e jocul facut, sa "cresti" unul sau mai multe conturi(dupa placul inimii) si sa castigi, daca esti in stare. Nu sa ti se puna un cont in fata pe care tu sa te bati.
     
  20. mobob

    mobob User

    adevarat....