Feedback Discutii legate de Galaxy Gate "Kuiper"

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de DUM.DUM, 6 Oct 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. DORYAN13

    DORYAN13 User

    În materializatorul de porți, se folosesc multiplicatoarele.
    Duplicatoarele sunt acele abonamente achiziționate cu bani reali, ce-ți permit să scoți din "pălăriile" ce plutesc în spațiu un număr dublu de "iepuri" față de câți ar scoate un trecător obișnuit din aceleași pălării. Sau glumeai?
     
  2. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Mda, tipic DO romanesc! Nu ne raspunde nimeni cum de a fost posibila o asemenea teapa, si mai mult, thread-ul despre TEAPA EVENIMENT KUIPER a fost sters, prea se discuta pe subiect si se argumenta de ce DO se face vinovat clar de INSELATORIE! E o practica isnelatoare sa lansezi un produs, clientul plateste, apoi modifici cantitatea sau calitatea produsului oferit! Rusine, asta e de-a dreptul JOSNIC!
     
    Mos-Craciun apreciază asta.
  3. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    glumea desigur ! :)

    grea misiune au avut săracii coderi dar au rezolvat-o cu ingeniozitate. ce folos însă, apar unii ca noi și le dărîmă tot eșafodajul !:eek:
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 24 Noi 2015
  4. pun duplicator ca sa ma trezesc in urmatoarea zi ca iau cate ~13gg... trebuia sa se lase cutiile pana la sfarsitul eventului majoritatea din clanul meu au bagat duplicator doar pt asta...(pt o zi).... mie nu imi convine
     
    Seth[RO] apreciază asta.
  5. crow969

    crow969 User

    dar ce facem cu cei care nu au apucat sa beneficieze de aceasta "eroare" ? multi se lauda cu 20k-30k gg!! corect era sa lase "eroarea" pana la sfarsitul eventului sau cel putin 48h ca sa profite toti de ea!
     
    Mos-Craciun și Seth[RO] apreciază asta.
  6. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    True story ! Normal ca sunt, s-a stiu de ianinte ce urmeaza, cutiile au fost intai un mare rpaf in ochi, ca apoi sa devina o mare bataie de joc!Tocmai pentru ca au avut server de test si au lansat cutiile ca pe server-iul de test, e clar ca nu au vrut decat sa ne insele, sa isi creasca veniturile! Altfel, daca ar fi facut modificari, ele trebuiau facute INAINTE de lansarea oficiala a evenimentului! Asa...a devenit un KUIPERGATE exact ca dieselgate-ul de la producatorul auto german..adica, asa cum am mai spus-o...o mare teapa!
     
    savuviorel_007, WIΖΛΓΔ și TheReaper apreciază asta.
  7. Cehn

    Cehn User

    Stiu ca problema e alta dar pt aceia care au terminat Kuiper dupa restart:- verificati in log la "JURNAL de BORD" daca nu cumva ati primit un design nou.
    Este, din pacate, singurul loc in care apare ceva legat de recompensa.
     
  8. de ce toata lumea vede doar partea negativa a faptului ca sa redus continutul de gg din cutii?eu cred ca chiar e foarte bine ca sa facut acest lucru .in felul acesta nu sunt avantajati si dezavantazati.
     
    styv86 apreciază asta.
  9. Tibles

    Tibles User

    Am facut si eu poarta Kuiper...n-am fost ''norocos'' sa primesc nici un design, iar de recompensa finala ce sa zic,nu merita efortul. Plus ca sunt foarte deranjante la ochi si nu numai, npc-urile care ''repara''. Parca iti ''cotrobaie'' pe creier.
    Recomand cu caldura deschiderea altor porti, eu prefer Zeta, ramine cea mai profitabila...asta in cazul in care nu sunteti ''norocosi''.
    Recompensa in cutiute intradevar a scazut ceea ce le face foarte putin atractive. Dar ce sa zic,daca sunt moca si aveti nervi...adunati.
    Eu o sa iau o pauza...astept ''surprizele din decembrie. Jocul per ansamblu ramane colapsat,din pacate.
     
  10. De ce crezi tu ca ar interesa pe cineva parerea ta, atata timp cat ea nu se bazeaza pe o logica? Ce avantaje si dezavantaje? Daca vrei sa spui ceva, spune pe romaneste.. este bine pt. ca cei mici vor ramane tot mici, iar cei mari oricum nu au nevoie, nu? ;) Hai sa iti spun un secret, despre ce vorbesc toti cei de mai sus...
    • Vom reduce cantitatea de extra energy conținută de cutiile de event. Am identificat o serie de erori care determină dropul unei cantități mult mai mare de extra energy decât am intenționat din primă instanță.
    ...in primul rand problema si durerea cea mai mare a playerilor este faptul ca am fost si suntem prostiti pe fata..:mad: cum adica d.nilor ati detectat aceasta serie de erori la o zi dupa lansarea eventului, cand acest event a fost testat pe server test si timp de cateva zile aceste cutii au dat aceias recompensa si acolo???:eek: Acest lucru este identic cu lansarea noilor formatii pt. drone 3D, care la inceput aveau anumite proprietati, iar la o zi dupa ce ne-am ingramadit toti sa cumparam, le-au schimbat proprietatile. Acelas lucru ati facut si acum, doar ca acum este si mai grav pt. ca este deja un precedent si pt. ca stim cu totii ca daca intrebi pe orice server, din 10, 9 spun ca au achizitionat duplicator.. adica despre ce vorbim.. supararea playerilor sunt convins ca nu este pt. faptul ca au dat 2euro pe duplicator, pt. ca unii oricum l-ar fi achizitionat, chiar si cu recompensa de acum, supararea este pt. modul in care ati procedat:cool:, pt. ca avem deja un precedent si pt faptul ca nu va asumati aceasta greseala si nu mergeti cu ea pana la capat.. stiti cum vine asta? ca si cum eu merg acum la un interviu pt. angajare, iar acolo mi-se spune ca am salariul 1.500 RON/luna, merg fac actele tot (actele insemnand banii cheltuiti pe duplicator), iar dupa o saptamana imi spun ca au facut o greseala si ca nu imi pot oferi decat 300 RON/luna (raportat la diminuarea facuta de dvs, de la 25ee la 5ee) si raman cu banii dati si cu buza umflata:confused: si oricum sunt convins ca in urma acestei ,,erori,, cel putin 75% din playerii activi au achizitionat duplicator, ceia ce inseamna ca trebuia sa va asumati si sa mergeti pana la capat, pt. ca si noi daca gresim la servici, la scoala, aici pe joc..platim, suntem trasi la raspundere, raspunderea dvs care este? a fost o eroare hahaha:):D:p ne pare rau ca ati fost fraieri si ati pus botul;), vreti sa mergem pe premiza asta de acum in colo? nu cred ca este ok, cred ca tot dvs veti avea de pierdut. Daca era un joc romanesc sincer mai intelegeam, dar asa.. si totusi nu credeti ca aceasta diminuare de la 25ee la 5ee este cam mare?:( adica dupa ce ca ne faceti praf, mai puneti si nisip peste noi.. si inca ceva, de ce ati sters thread-ul despre TEAPA EVENIMENT KUIPER? nu mai avem si noi dreptul la opinie sau au fost spuse acolo niste adevaruri care au durut/deranjat prea mult? cum am spus.. asumativa!:rolleyes:
     
    Modificat ultima dată: 21 Noi 2015
    WIΖΛΓΔ, catalina73 și Deus_Inferni apreciază asta.
  11. nu ati deschis odata serverul test si de 3 sau 4 ori si ati testat
     
  12. BABICA65

    BABICA65 User

    adevarat au testat sa numi zici ca nici un admin care era pe test nu a verificat cutile
     
  13. rattyionut

    rattyionut User

    am impresia ca nu sti ce vb.
    atata ca este un event si unul foarte scurt cred ca meritam si noi acest lucru.
     
  14. Vladut

    Vladut User

    Nu uitati ca acest joc este o afacere pentru unii,afacerea este intretinuta cu bani,bani obtinuti si de la cei care doresc sa prospere afacerea pentru a ne putea oferi dezvoltatorul cat mai multe satisfactii. Ca aceasta de a durat o zi. Corect sau nu dezvoltatorul e asigurat.Lipsa eticii nu mai este o problema in zilele noastre.
     
    Hideous_Hog și savuviorel_007 apreciază asta.
  15. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Una peste alta, macar odata nu au prezentat niste AMARATE DE SCUZE! Mai astia,s clavilor de pe plantatia DO, am gresit, ne scuzati, promitem ca ne vom recompensa cu alta ocazia cand vom introduce cu 25% ami multe culori la cutiile bonus in event, sau ceva acolo, dar macar eram bagati in seama, vedeam ca ni se iau in seama durerile,doleantele,si mai ales ca NI SE ACORDA IMPORTANTA! Pana la urma noi suntem clientul,dar cel putin pe forumul romanesc tot ce se practica e ori sa fim ignorati, ori sa fim cenzurati! Atat! Acum, le-am primit pe amandoua, thread-ul initial in care se discuta despre ce teapa am primit pentru a2-a oara pe fata de la DO, a fost sters, aici...liniste totala! A citit cineva de curiozitate forumurile straine,ati vazut ca acolo sunt exact aceleasi reactii?Si culmea, la noi e foarte multa liniste, avand in vedere cat de multi din membrii de clar pe care ii cunosc au bagat duplicator si sunt afectati de masura DO. Cat despre eroare, alt praf in ochi!Prietene, testezi pe serverul de test in mai multe reprize, introduci event-ul si brusc iti dai seama ca le-ai oferit prea mult? Si asa event-ul tine doar o saptamana! Trebuia sa te dovedesti firma serioasa, nu sa iti bati joc!
     
    -*-ATLANTIS-*-, Hideous_Hog, Vladut și alți 6 apreciază asta.
  16. atyne

    atyne User

    eventu asta e o gluma
     
    catalina73 apreciază asta.
  17. P!x3lL

    P!x3lL User

    Cum am mai citit pe forumul englezesc, multi au spus si au dreptate, au bagat test server de vre-o 3,4 atunci nu si-au dat seama ca recompensa pentru gg ii prea mare ? Normal noi oameni de rand ne-am bagat dublicator fiecare cum a putut si ''hop top'' vine de sus ca a fost o gresala, acuma ori este o nesimtire mare ori nu mai stiu ce sa zic...din cate am citit au scuzt cutiile bonus la gg cu 80%, putea sa scada cu 50% dar nu cu 80%.... da ce sa mai zicem
     
    catalina73 apreciază asta.
  18. [* Cutiile de pradă Streuner, șansa de a obține 5 fragmente ]
    -------------------------------------------------------------------------------------------
    Din 100 de chei am gasit 0 fragmente poarta $kuiper:eek:? ,chei folosite doar la noile cutii.
     
    Io.Gabriel.Bodyguard apreciază asta.
  19. Vladut

    Vladut User

    Cu alte cuvinte n-ai avut sansa....aceeasi sansa e sa astepti lucruri bune in DO...
     
  20. Da Seth, dar aici zicala aia cu clientul care are întotdeauna dreptate, este pe invers, adica e cu negatzie:

    "Clientul nu are nicodata dreptate".

    ;);)


    Toate bune,
    BKpozitv (EG6)
    Cat_Spiri (EG3)
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 22 Noi 2015
    Seth[RO] apreciază asta.