Feedback Discutii legate de Galaxy Gate "Kuiper"

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de DUM.DUM, 6 Oct 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. mobob

    mobob User

    ma indoiesc...eu nu am gasit in ele nimic altceva decit munitie si emp-uri,in valoare de exact 1500 uri.

    in schimb,cutiutele bonus de event sint adevarate bombe atomice...cu duplicator,cantitatea de gg-uri este ...inspaimintatoare.
     
  2. in sfarsit ceva bun
     
  3. stie careva de ce in ultima harta ,in poarta,nu se genereaza npc-uir?sau trebuie sa faci ceva acolo dupa ce intri?eu ma-am lasat pocnit in radiatii ca nu se intampla nimic si nici nu era vreun portal sa sari
     
  4. P!x3lL

    P!x3lL User

    Este o bataie de joc, au facut in asa fel incat lumea sa cumpere dublicator si acuma au scazut cutiile bonus plus ca le-au rarit, este o nesimtire mare.
     
    Seth[RO] și AENZUB apreciază asta.
  5. Darkorbit0

    Darkorbit0 User

    Va bateti joc de mine ? Cumpar duplicator si dupa o zi reduceti cantitatea de gg-uri !
    Stiu ce o sa ziceti "ca ai acceptat termenii si conditiile jocului minunat".

    Multumesc pentru teapa de astazi, astept si craciunu !
    Rusine !
     
  6. mobob

    mobob User

    asta ar fi a doua oara ...aaa,teapa voiam sa zic....
    deja le intra in obisnuinta....

    ideea e,sa ne invatam minte:

    NICIODATA sa nu mai credem ca BP va face ceva bun fara sa aiba o inselatorie pregatita....
     
    Darkorbit0 apreciază asta.
  7. Ce misiuni "interesante" BRAVO BP
     
  8. P!x3lL

    P!x3lL User

    Stau si ma gandesc acei oameni care introduc aceste noutati in joc nu se gandesc inainte sa introduca ceva ? Exact ca si cu un muncitor, ii spune ca il angajeaza cu 1500 de lei apoi peste 2 zile ii spune cei de sus ca ii scade la 1000 de lei... adica OMG o_O
     
    darkorbit.RO apreciază asta.
  9. mobob

    mobob User

    ba se gindesc foarte bine cind introduc ceva ....se numeste momeala....
    eu sint convins ca totul e premeditat,nu e nici o greseala
     
    savuviorel_007 apreciază asta.
  10. #Kray#

    #Kray# User

    Cred ca atunci cind ne va raspunde un Administrator va zice ca nu trebuia sa cumparam acel dublicator si ca nu eram obligati dar ei ca au testat poarta pe serverul de test de vreo 3 ori chiar nu au observat ca cutiile dau prea mult daca e trebuiau sa le scoata de atunci si inca ceva am observat acest lucur la fiecare anunt facut de BP "Vă atragem atenţia că acest proiect este încă în lucru şi, ca atare, numele şi balansarea anumitor caracteristici pot fi schimbate înainte de lansare." Deci de aici se intelege ca ar fi trebuit sa observati aceste cutii pina la lansare eventului si portii inca ceva gg-urile leati observat ca dau prea mult dar sar 02, pld care la fiecare event dadeau mai mult nu leati observat sa le ridicati la fel ca la celelate eventuri si noi cu siguranta vazind la inceput un bonus remarcabil de la aceste cutii primind atitea gg-uri nu am spus nimic in schimb voi neati pacalit si doar scadeti din bonusuri niciodata nu adugati !! O adevarata nesimtire din partea BP-ului
     
    savuviorel_007 și DORYAN13 apreciază asta.
  11. da asa este cine a jucat pe programel si aici zic de multi jucatori care joaka necinstit au facut cate 60 70 de mii de gg-uri si au facut si cate 7-8 kuipere si au si uri multi acuma dar astia mai micuti care stau si strang manual cand sa faca o poarta pentru uri teapa ca numai primesti nimik si teapa ca bagi 2000 de gg-uri si pentru 15 k uri sau 30
     
  12. Darkorbit0

    Darkorbit0 User

    Inainte !!!!
     
  13. DORYAN13

    DORYAN13 User

    În anunțul oficial se spune că poarta are 34 de valuri :
    ("Îndreaptă-te spre centura de asteroizi și ține piept provocării: 5 hărți noi cu 34 de valuri în total ")
    M-am bucurat, pentru că pe test erau mai multe.

    Și ce să vezi? Sunt tot 54 de valuri. Este traducerea oficială greșită sau s-a considerat că este optim numărul de valuri existent?
    Mai ales că design-ul este aleatoriu și ține foarte mult de "noroc".

    Un lucru fair: la cutiuțele de event conținutul respectă valoarea echivalentă a cheiței consumate, la preț de shop. Față de celelalte cutii la care ai mari șanse să primești undeva la 20-30% din valoarea cheiței.
    Mă bucur că nu există încă varianta "oops, mai încearcă o dată";)
     
  14. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    chestii ciudate se întîmplă cu poarta asta și nu mă refer la ce ați amintit voi pînă acum, astea nu sunt ciudate, sunt programate.:rolleyes:
    ce vreau eu să relatez este faptul că materializatorul de piese kuiper fură multiplicatoarele !:eek:
    am primit două multiplicatoare în timp ce construiam poarta asta și ele au dispărut pur și simplu fără ca eu să bifez opțiunea ”utilizează-l data viitoare”.
    dacă există cineva curios și potent, îl invit să-mi verifice log-ul ca mai apoi să relateze tărășenia superiorilor.

    ps: n-am să cer înapoi cele două multiplicatoare, oricum, extraenergiile au fost adunate cînd dropul cutiilor era similar unuia îndopat cu anabolizante !:D
     
    savuviorel_007 apreciază asta.
  15. Cehn

    Cehn User

    Confirm... banuiam ca sunt obosit. Nu e sistematica ...e greu de reprodus.
     
  16. Sv test o sa mai fi-e deschis vreodat o intrebare? de ar fi permanent
     
  17. DORYAN13

    DORYAN13 User

    Așa cum îi spune și numele, este pentru a testa diverse implementări \n real time. Se deschide la nevoie și pentru scurt timp.
    Serverul de test nu are capacitatea de a susține un număr mare de jucători. Cred că din acest motiv îl deschid la ore la care sunt relativ puțini jucători pe fază. Mai nou, îl anunță în timp ce este activ, sau chiar deloc, atunci când este deschis mai mult timp(ore).
     
  18. bravo BP de la 30 gg la 5
    frumos bine ca bagam dupli si dupa
     
  19. In timp ce construiesti poarta Skuiper:eek:?daca selectezi alta poarta la care nu ai duplicatoare,la revenirea la poarta Skuiper:eek:?iti dispar multiplicatoarele...acum nu am voie sa-ti povestesc si reversul...atat am putut testa..
    PS nu stiu ce-s alea duplicatoare
     
    WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  20. gabitzu

    gabitzu User

    o intrebare..sunt tare nedumerita cum se vor descurca cei mai mici,nu sunt full etc ,cum vor termina acea poarta din care iei doar 15 k uri?au facut-o numai ptr cei full elit vad.mai bine nu o baga decat bataie de joc si cutiute si poarta si misiuni..rau a mai ajuns evolutia acestui joc.mai mult farmec avea cand era "primitiv"