Discutii legate de Domination.

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de MΣDΣΣA, 21 Iul 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Da.

    În anunţ se precizează cum că există o şansă să primeşti LF-4 sau un design de dronă. Cu siguranţă asta înseamnă că nu orice cutie rămasă în urma distrugerii Demanor, va conţine mult râvnitele premii.
     
  2. ©ØrrØsivΞ, am citit cu atentie tot topicul si anuntul oficial in legatura cu acest event. Nu am gasit nicio informatie referitoare la munitia cu care poate fii doborat npc demaner. Se specifica doar ca RB-214 provoaca daune x8 npc-ului, insa nu am vazut vreo informatie referitoare la ce tip de munitie poate fii folosita. Se poate folosi si alt tip sau obligatoriu trebuie sa cumparam RB-214? Cum e de exemplu CBO la referee...

    Intreb pentru ca pe forumul rus un forum moderator a spus "folositi munitia RB-214 pentru a provoca daune colosale npc-ului demaner". De aici as putea intelege ca se poate dobori cu orice tip de munitie, insa RB-214 provoaca daunele cele mai mari si, automat, vom primi o recompensa mai mare.

    Si pe facebook am gasit o informatie din partea BP "USE RB-214 AMMO TO ASSAULT A RICH PRIZE". Astept un raspuns, multumesc!
     
    Modificat ultima dată: 6 Aug 2014
  3. hαhahα

    hαhahα User

    cred că situaţia va fi similară cu cele din cazul kubicon şi a uberi-lor din harta 4-5 şi este vorba despre recompensa primită la distrugerea colectivă care se împarte între toţi participanţii direct proporţional cu valoarea daunelor provocate.
     
  4. Asta deja s-a discutat, se va primii in functie de daunele provocate. Dar este o diferenta intre cubikoni/uberi (unde poti folosi orice tip de munitie) si referee bot (care poate fi distrus numai cu CBO-100). Si la referee primesti recompensa in functie de daunele provocate, pentru ca nu toti avem acelasi damage. O nava full elite cu boostere automat va lua mai mult.
     
  5. Hermes

    Hermes Guest

    Nu sunt restrictii privind munitia folosita pentru distrugerea NPC Demaner. Nu sunteti obligati sa cumparati munitia de elita RB-214, insa daunele cauzate cu acest tip de munitie sunt maxime asupra Demaner-lui.
     
  6. Daca tinem cont de faptul ca nu am citit anuntul in cauza, intradevar.. sunt!

    Prevad si cata lume o sa cumpere noua munitie, daca la o ZETA poti cheltui aprox. 200 mii de URI ca sa o deschizi, recompensa fiind cu mult peste cele 20 mii de RB-214 pe care le-ai putea cumpara direct pe URI, tinand cont de munitia rezultata la generatorul GG, X4, Experienta, Onoare, etc.

    Ca de obicei, un alt eveniment neprofitabil pentru jucatori... parerea mea!
     
    Seth[RO] apreciază asta.
  7. Silviu

    Silviu User

    Asteapta sa apara Demanerul, munitia rb a fost conceputa pentru a fi folosita pe el.
     
  8. paria

    paria User

    sunt convins că demanerul ăsta va avea nevoie de ceva zeci de milioane daune pentru a fi doborît iar recompensa (care se va împărţi între toţi participanţii) primită în urma distrugerii lui nu se va ridica la nivelul consumului de muniţie necesar.
     
  9. Hermes

    Hermes Guest

    Acum exista F.A.Q. - Domination.
     
    Silviu și _»ΣLΣЙλ«_[WΔЯ™] apreciază asta.
  10. Miuriel

    Miuriel User

    Deci pana cand tine Event-ul Domination, cand o sa fie ultima zi?
     
  11. Hermes

    Hermes Guest

    Ai citit tema in intregime ? Sunt convins ca nu. Altfel ai fi vazut acest post care te trimitea AICI.
     
  12. Miuriel

    Miuriel User

    Prima data s-a spus ca event-ul este de pe data de 26 Iulie pana pe data de 9 August.
    Am lipsit 2 saptamani de pe DarkOrbit si nu stiam ca s-a amanat cu o saptamana.
     
  13. Silviu

    Silviu User

    Punctul 8 si punctul 11 al FAQ-ului contin in mare parte aceleasi informatii ;)
     
  14. Hermes

    Hermes Guest

    Doar in parte, intrebarile sunt insa diferite ! ;) Important este ca exista un F.A.Q., ca de carcotasi stim ca, nu ducem niciodata lipsa.:p
     
    Seth[RO] și Silviu apreciază asta.
  15. Cit timp tine eventul ?
     
    Cehn apreciază asta.
  16. Silviu

    Silviu User

    Iti este lene sa citesti?
    @Cehn vad ca ai apreciat postarea de mai sus, inseamna ca si tu cauti informatia asta.
     
  17. cand e distrus un transportor demaner, un singur player va putea sa ia cutia? e la noroc?
    sau toti cei care au ajutat la distrugerea lui vor putea sa culeaga cate un cargo?
     
  18. Miuriel

    Miuriel User

    Nu.Dupa distrugerea demaner-lui va ramane decat o cutie "cargo" de care va beneficia decat norocosul care o culege primul.
     
  19. paria

    paria User

    unde ai citit asta ?
     
  20. La misiunea de event de azi scrie aduna RB-214

    De pe ce harta se aduna, pt ca am cumparat de la shop si nu s epune, am mai si primit pt capturare baliza dar nu se pune