Discutii despre noua CASA DE LICITATII

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de -.-AVATAR-.-, 18 Feb 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Unde anume are loc eventul?Sau nu are loc event sau poate nu exista daca e vreun alt fel.
     
  2. -.-AVATAR-.-

    -.-AVATAR-.- Guest


    Cand va avea loc, ve-ti afla la timpul potrivit!
     
  3. ideia era ca atunci cand bagi la licitatie un obiect sa bagi cu uri ceva mai bun decat acelobect de la licitatie ex ;nava goli la licitatie -nava aegis cu uri.de ce nu s-a bagat si laser lf 4 cu uri ? aaa pentru ca nu mai bagau baietii bani in chei!!!! aici este buba.dar dupa cum am mai spus te lupti cu morile de vant.si in legatura cu afirmatiile pe care le face admn Hermes ar fi bine sa le tii pentru tine depune tu un efort de gandire mai mare si opreste codurile elea pe care le folosesc unii ca daca tii ti-ar fi spus cineva ca nu gandesti repede l-ai fi suspendat din forum ca NA tu esti admn ce sa-ti spun.efortul de gandire trebuie depus din partea voastra nu a noastra ca voi aveti facilitati pentru a gandi pentru imbunatatirea jocului nu noi jucatorii. Sa-ti fie rusine
    :mad::mad::mad::mad:
     
  4. Hermes

    Hermes Guest

    1. Specifica care anume afirmatii .
    2. Nu este de competenta noastra sa ne ocupam de programeloe ilegale.
    3. Invata sa porti o discutie intr-un mod civilizat.
    4. Iti urez vacanta placuta, pana pricepi rostul nostru pe aici.
     
    Hideous_Hog apreciază asta.
  5. PACIFISTUL

    PACIFISTUL User

    sal. am si eu o problema
    am licitat 3 obiecte - xenomit, cu 2min inainte de sfarsitul licitatiei, mine cu un minut si generator de viteza cu 18 sec inainte de sfarsit.
    m-am inregistrat iar la sfarsitul licitatiei am primit doar 2 mesaje in care eram felicitat ca am castigat xenomit si mine dar despre generatorul de viteza, nimic - nici ca oferta a fost supralicitata, nici ca am castigat
    totodata am ramas si fara aproape 2 mil. credite

    CE SE INTAMPLA?
    CE TRE SA FAC?
     
  6. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    oferta ţi-a fost acceptată pentru ora următoare. la cum lucrează serverul, 18 secunde sunt prea puţine pentru ca să-ţi accepte oferta pînă la finalul orei.
     
  7. noul sisteem de licitati este sub orice critica,deoarece supralicitarile nu sunt aratate in timp real si nu le vezi decat daca dai reinprospatare pagina,email nul vezi dacat daca dai reinprospatare pagina,ceeace va duce la folosirea de programe de licitat si dezvoltarea pietei negre de programe in defavoarea bigpoint
     
  8. Până şi la licitaţiile reale trebuie să faci un minim gest pt. a licita ...nu se usucă cursorul mouse-ului sau tasta F5 pt. o reîmprospătare a paginii de licitaţii.

    Ca să scapi de acest "imens" efort, licitezi din prima o sumă care să-ţi lase posibilii concurenţi muţi de invidie ...la valoarea unora, doar nu o să se preteze la mici "ciupeli" la final de licitaţie, ca să aibă nevoie de reîmprospătarea paginii, nu-i aşa?! :rolleyes:

    Şi cam cum ar funcţiona, în condiţiile actuale în care se desfăşoară licitaţia, un astfel de program? Cam ce ar putea să facă programul şi un utilizator cinstit nu? :rolleyes:
     
  9. Silviu

    Silviu User

    Licitația întâmpină niște probleme de sincronizare cu ceasurile serverului?..
    Pe serverul GA4 (int8) licitația nu se mai termină la oră fixă cum este normal, ci în al 20-lea minut al fiecărei ore (18:20, 19:20 etc.).
    Nu am verificat pe celelalte servere, deci nu știu dacă este o problemă ce afectează doar acest server sau întregul joc.
    Problema nu se datorează vreunei erori a browserului/PC-ului meu deoarece nu eu am observat asta, ci un prieten m-a întrebat ce se întâmplă cu licitația.

    Soluții?
     
  10. EmYy_1995

    EmYy_1995 User

    Intradevar , si pe EG4 vad aproape la fel : Licitația se încheie în 57:38 , dar este 18:46 ora romaniei.
     
  11. Defcon.XII

    Defcon.XII User

    Pe eg2 se termina la jumatatea orei :))
     
  12. Si pe eg 5 este decalata cu 5 min
     
  13. Cehn

    Cehn User

    1. Pana s-au prins alții mi-am făcut plinul la consumabile, la un preț mai mic decât de obicei.
    2. Bănui ca au apărut ceva smecherii programate la ora fixa.

    Asa ca e ok.
     
  14. Silviu

    Silviu User

    Un raport facut catre dezvoltator? Ceva? Orice? Asteptam in continuare.
     
  15. hαhαhα

    hαhαhα User

    cred că aşa are să rămînă.
    toate serverele (pe care am eu conturi) sunt afectate. probabil dezvoltatul vrea să sară în ajutorul nostru facilitîndu-ne licitaţia pe fiecare server ! :rolleyes:
     
  16. Într-adevăr, schimbarea orei de începere / terminare a unei licitaţii, în funcţie de server-ul de joc, este voit introdusă de către dezvoltatorul jocului.

    Astfel, fiecare server de joc are propria oră de începere / terminare a unei licitaţii.
     
    Silviu apreciază asta.
  17. ThE_KiDD

    ThE_KiDD User

    Am pus la licitatia zilnica pe designul spearhead elite 55.000.000 de credite si nu am primit designul sau creditele innapoi

    am primit pana la urma designul la o oara dupa licitatie
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 13 Noi 2014
  18. Δγon

    Δγon User

    Luni(10.11.2014) am licitat pentru SkillDesign Sentinel suma de 555.555.555 credite.A doua zi,cea mai mare oferta la acest design era de 300milioane,nu am primit creditele inapoi.Am trimis la support,dar inca nu am primit un raspuns,sau macar creditele inapoi,si sunt frustrat,deoarece le vreau inapoi pana la sfarsitul saptamanii sa pot sa iau acel SkillDesign.
    Multumesc!
     
  19. Într-adevăr, sunt anumite probleme în legătură cu licitaţia, probleme apărute după modificarea timpului de începere / terminare a licitaţiei.
     
  20. Aşteaptă răspunsul suportului. Dacă este precum spui, cu siguranţă ţi se vor înapoia creditele în timp util.