Discutii despre noua CASA DE LICITATII

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de -.-AVATAR-.-, 18 Feb 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Server-ul de Test a fost închis, ţinându-se cont de faptul că, în prezent, s-au obţinut suficiente informaţii cu privire la îmbunătăţirile ce se vor aduce noii Case de Licitaţii.

    Vă mulţumim tuturor pentru feedback-ul transmis!
     
  2. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    este inutilă încărcarea sistemului cu (probabil) mii de mesaje e-mail trimise de fiecare dată cînd cineva supralicitează un item !
     
  3. ursulet81

    ursulet81 User

    Ce licitatie super transparenta si preturi de preturi in credite la cam toate :).
    O sa iau citadela cu 156k uri...?
    Pacat... trebuie sa astept 20 de zile skylab-ul pentru am produce promeirum si al vinde in baza pentru un miliard jumate de credite :p cu 1250 uri transportu'.
    Oare o sa iau citadela cu 1,5 miliarde credite :D:D:D?(in 20 de zile il iau cu uri la shop;)).
    Cand ne rupe de durere capul mai dam in el si cu mii de mesaje, nu aveam lag destul; rezista servaru... pc-uri nu avem noi prea pentru joc.
    Sa avem spor la transparenta ;).
     
  4. Codrinu

    Codrinu User

    Nu imi place noul sistem de licitatie vor creste preturile extrem de mult si toate licitarile se vor lasa pe ultimul minut ... nu mai exista elementul surpriza si suspansul cel putin playeri de nivel mic sunt foarte dezavantajati din acest punct de vedere .
     
  5. SILUR0

    SILUR0 User

    aveti rabdare ; initial vor fi preturi mari:mad: ,dar , pe urma vor scadea.:cool:
    acum liciteaza miliarde cei care s-au folosit de un bug cu creditele;poate ii verifica un pic pe cei care au multe miliarde ::D:p
     
  6. TheMeast

    TheMeast User

    E frumos noul sistem de licitatii... Puteti pune pentru cateva zile si lucruri (design-uri, nave, munitii etc.) care costa mult uridium...
     
  7. Hermes

    Hermes Guest

    Tema trateaza un cu totul alt subiect. Reclamatiile le faci la suport.
     
  8. Cehn

    Cehn User

    Sper ca mai lucrați la traduceri.

    E ok acum. Dimineata ghiceai bosterele dupa culori.
     
    Modificat ultima dată: 28 Feb 2014
  9. Hermes

    Hermes Guest

    La ce te referi ? Exemplifica , server de joc, etc. Ghicitul in stele nu intra in fisa postului.
     
  10. Jurjstyle

    Jurjstyle User

    Pe EG1 avem preturi...La designurile astea de 40k uri nu e asa mare inghesuiala.Doar vreo 100 milioane de credite cu toate ca acum cateva ore pe amber cineva a licitat un miliard.La nave asa cateva miliarde minim 5 pt aegis/citadel iar la designuri vor urma pe moment fiind la 3 miliarde.Sincer se ajung la niste sume astronomice si unii sunt curiosi cum au cu zecile de miliarde(si cu clanu e ceva...)
     
  11. Multi au credite ramase de cand a fost eventul referee bot. Daca ai participat, trebuie sa stii ca la fiecare event se faceau cateva miliarde bune, daca stateai de la inceput pana la sfarsit. Si gandeste-te cate saptamani la rand a fost acel event in fiecare sambata.
     
  12. ursulet81

    ursulet81 User

    Sunt mari si tot ele vor fi target si mai mari pentru ziua urmatoare.
    Nu cred ca se vor micsora prea curand acele preturi.
     
  13. Mie mi se pare cam mult creditele la casa de licitatie ca nu am asa mult sa iau nave si design.:eek:
     
  14. dupa cum am vazut s-a stricat si licitatia adica e din ce in ce mai rau jocul asta azi nu ma lasat sa licitez deloc vad ca jocul se duce la vale in loc sa mearga in sus,eu si nu numai eu am cumparat cu uri toate cele 3 nave model nou si dezignurile lor iar acum se baga la licitatie va intreb acum este corect din partea admninistratiei treaba asta?macar sa ne fi dat un bonus la cei care am cumparat cu uri dar dupa cum am mai spus jocul asta nu se mai adreseaza celor care stau pe joc 8,9 ori si joaca cinstit ci celor care baga bani in el a devenit o fabrica de bani nu mai este un joc pacat de el era un joc super.prefer sa nu ma mai stresez prea tare pe el ca nu are rost si sincer incepatorilor care nu baga bani in joc nu le-as recomanda jocul
    :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
     
  15. Hermes

    Hermes Guest

    :mad:
    Iti recomand sa citesti cu atentie Condiţiile Comerciale Generale ale firmei Bigpoint si sa lasi tonul mai jos . Conform acestor conditii :

    "10.1 Bigpoint oferă utilizatorului accesul la jocuri şi servicii în cea mai recentă versiune ( a se vedea punctul 1.2). Utilizatorul nu are niciun drept de a revendica menţinerea sau generarea unei anumite stări a jocului sau a unor anumite funcţii ale jocurilor sau serviciilor. Utilizatorul este conştient de faptul că jocurile şi serviciile oferite de Bigpoint nu pot fi - la fel ca orice soft - complet lipsite de erori. Prin urmare, jocurile, respectiv serviciile sunt considerate a fi deficiente numai dacă funcţionalitatea, respectiv utilizarea lor este afectată în mod grav şi pe o perioadă îndelungată."

    In plus , creditele in joc se pot face fara absolut nici un ban real cheltuit. Deci, cui se adreseaza jocul ? O alegere inteleapta , sa nu te mai stresezi, continua sa te joci acest joc sau altul si te rog sa ai grija la afirmatiile care le faci, depune un efort de gandire inainte sa arunci aiurea cu vorbe.
    Foloseste temele special puse la dispozitie pentru feedback si daca ai o problema , specifica care anume e problema, cum se manifesta, etc.

    Doresti sa fi ajutat sau doar era un mod de a-ti varsa frustrarea privind alti jucatori care vor putea avea acces la niste Iteme speciale ?!
     
  16. Nici de pomana nu este multumita lumea . Cel putin ai posibilitatea sa iti iei un aegis fara uri sau un design . Imi place mai mult sistemul asta , asa fac economie de credite.
     
    _»ΣLΣЙλ«_[WΔЯ™] apreciază asta.
  17. nui nici cum spui tu i norocu la fiecare dar cu licitatia noua numi comvine ca al baga mai multe credite de cit mine ar trebui sa nu se vada cit o bagat alalant multumesc anticipat

    cel mai simplu sa nu sa vada ce credite o bagat un jucator
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 1 Mar 2014
  18. Mie imi convine. Licitatiile au scazut enorm. In conditiile in care inainte un booster de dmg il luam cu 100-120 mil (cand nu era MHH, pt ca atunci sarea de 200 uneori), acum il iau cu 40-50. Pt Cloack xl bagam cate 150 mil, acum e doar 70-80, uneori si mai putin. Acum cel mai mult nu conteaza oferta, ci cat de performant este calculatorul si cat e de rapida conexiunea la internet.
     
  19. da si eu am varza cal elena dar ma chinui casa joc dar cu licitatia or cam gresito un exemplu tu bagi 200 milioane si vede alalant baga 200.1 si ai perdut deci asta este sa nu se vada cine o bagat si cit o bagat
     
  20. Bagi si tu in asa fel incat sa nu mai fi detronat..ce sa zic? Asta e, la fiecare update sunt unii pro, altii contra. BP nu poate multumi pe toti.

    Eu de exemplu sunt foarte multumita ca au scazut licitatiile, insa nu mi se pare corect ca au bagat navele noi + designurile acestora zilnic. Eu le-as fi bagat la licitatia saptamanala.
     
    Modificat ultima dată: 1 Mar 2014