Feedback Discuţii despre "Halloween 2016"

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de Seth[RO], 16 Oct 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Bismut

    Bismut User

    Ma gandesc ca dupa noul update din 3 cutii nu o sa iei munitie care o luai dintr-o cutie actuala :)
     
  2. Veneficus

    Veneficus User

    bis...



    si iar bis...

    21.10.2016 - 22:43[​IMG]
    [​IMG]
    21.10.2016 - 22:43[​IMG]Ai distrus o navă de alieni de tipul Streuner.
    [​IMG]
    21.10.2016 - 22:43[​IMG]Ai primit 2464 puncte de onoare.
    [​IMG]
    21.10.2016 - 22:43[​IMG]Ai primit 475200 PE
    [​IMG]
    21.10.2016 - 22:42[​IMG]Articol obținut: Plasmidă
    [​IMG]
    21.10.2016 - 22:42[​IMG]Ai distrus o navă de alieni de tipul .
    [​IMG]
    21.10.2016 - 22:42[​IMG]Ai primit 118800 PE
    [​IMG]
    21.10.2016 - 22:42[​IMG]Ai primit 616 puncte de onoare.
    [​IMG]
    21.10.2016 - 22:42[​IMG]Articol obținut: Silver Robo-bat
    de incredere BP asta...
     
  3. Cehn

    Cehn User

    Voua va funcționează modulul Kamikaze in Tunel?
     
    Modificat ultima dată: 22 Oct 2016
  4. Hermes

    Hermes Guest

    Daca prin termenii folfositi jignesti pe cei carora te adresezi , da , te voi pune la punct , cu rosu ca sa poti vedea greseala colosala pe care ai facut-o, iar data viitoare contul de forum va fi penalizat , pentru a avea timp posesorul lui sa se documenteze mai bine de sensul/intelesul anumitor cuvinte .
    Si, din pacate, tovarasul meu invatator dadea clasa actualelor doamne si domni invatatori. Fara vreun regret la epoca respectibva.:rolleyes:

    Poti incerca totusi la support , oferind toate datele pe care ti le cer dansii, poate totusi nu este totul pierdut, dar este alegerea ta. Spor la joc !
     
  5. mobob

    mobob User

    da
     
  6. Cehn

    Cehn User

    Marturia ta este ultima asteptata. Deja ai spus ceva/ te-ai exprimat. Mai astept si alte pareri.
     
  7. si la mine functioneaza...
     
  8. Cehn

    Cehn User

    Multam...il dau afara pe al meu
     
  9. 1. Stimate domn. Intotdeauna, politicos este sa multumesti. Consider ca acest lucru este de bun simt! Eu personal nu consider ca v-am luat la palme. Faceam doar referire la faptul ca exista alte lucruri mult mai importante decat o simpla gresala gramaticala. Sigur, poate am gresit, caz in care imi cer in mod onorabil scuze cu mentiunea ca pe viitor voi incerca sa fiu mai atent pentru a nu mai gresi gramatical din nou, in acelasi mod.

    2. Exact acelasi lucru l-am spus si eu atunci cand moderatorul mi-a spus ca puteam recupera acel cont. Din postul meu anterior reiese clar parerea mea referitoare la imposibilitatea recuperarii acestuia. Din acest motiv nici nu am cerut recuperarea vechiului cont pentru ca stiu ca ar fi fost imposibil! Dvs. imi spuneti ca colegii nu sunt "vrajitori ca sa poata ghici dupa semne...". Eu nu am cerut asta. Este doar speculatia dvs.

    Referitor la faptul ca nu este necesara nici o investitie in bani, sunt perfect constient de asta. Dar eu sunt una dintre persoanele care momentan nu imi pot aloca tot timpul necesar doar pentru joc deoarece am anumite atributii pe care nu le pot neglija si din acest motiv prefer ca pentru o vreme sa imi cumpar uridiumul cu bani reali pentru a compensa lipsa timpului. Sigur, asta este doar alegerea mea, in plus nu exista nici o diferenta intre jucatorii care cumpara uridiumul si cei care il castiga in joc. Deci faptul ca imi cumpar moneda de joc este irelevant si nu are absolut nici o importanta.

    3. Nu am afirmat ca stiu care sunt NPC-urile de la care ar trebui sa primesc cutii cu munitie ci doar nemultumirea mea referitor la faptul ca sunt foarte putine, iar din puctul meu de vedere (actual) nu se merita, in sensul ca daca tragi cu x3, x4, etc... (munitie premium) consumi mult mai mult decat primesti. Sunt un jucator nou pe server, sigur ca stiu foarte putine lucruri, dar cred ca exprimarea punctului personal de vedere inca este un drept pe care fiecare dintre noi il putem exercita liber conform Constitutiei Romaniei; sigur, in limita bunului simt, fara jigniri. Eu doar mi-am exprimat punctul meu de vedere. Din cate am observat, anterior au mai fost jucatori care au fost de aceeasi parere a referitor la faptul ca nici ei nu au considerat profitabil evenimentul din tunel.

    4. Va marturisesc, sunt consternat de faptul ca dvs. in calitate de Administrator oficial al forumului Bigpoint cereti sau mai degraba sugerati (pentru ca nu este o cerinta imperativa) unui user/player sa nu mai emita "pareri / opinii"! Intotdeauna va exista ceva ce nu stim. Este greu sa fi in totala cunostiinta de cauza, de fiecare data! In plus, in joc (nu ma refer la forum) nu exista instructiuni detaliate referitor la tunel. Iar pe forum sunt extrem de greu de gasit! Eu unul nu am gasit inainte de a scrie acel post!

    NOTA:

    Sunt foarte consternat de modul de adresare al Administratorului oficial al forumului Bigpoint pe care il consider a fi unul foarte agresiv! Am observat aceeasi abordare agresiva si in raspunsurile date altor useri!

    Consider ca folosirea expersiilor de genul: "Colegii de la suportul jocului nu sunt vrăjitori ca să poată ghici după ...semne", "Habar nu aveţi care sunt NPC-urile de la care...", "...dacă e doar fandoseală, mai bine deloc", "se pare că "Tovarăşa" a fost ineficientă! ;)" precum si "Ce ar fi să nu mai emiteţi păreri / opinii...", nu sunt expresii care sa fie folosite de catre Administratorul oficial al forumului Bigpoint in raport cu clientii Bigpoint, intr-o sectiune oficiala a forumului. Dvs. credeti ca ma insel referitor la acest aspect? Credeti ca aceasta este maniera in care Bigpoint trebuie sa isi trateze clientii? Imi cer scuze daca fac referire gresit la Bigpoint, dar in viziunea mea, dvs. in calitate de Administrator al forumului companiei, in relatia cu mine ii reprezentati. La inregistrarea contului prin semnarea coditiilor de utilizare intre jucator si companie apare o relatie contractuala, semnata digital.

    In viziunea mea as fi considerat potrivit ca reprezentantii Bigpoint sa se poarte cu clientii astfel contractati in mod onorabil, onest si cu bun simt, intotdeauna gata sa ii ajute atunci cand acestia au nevoie sau nu cunosc anumite detalii / subtilitati ale jocului, nu sa ii ia peste picior atunci cand jucatorii / clientii nu stiu tot ceea ce "se considera" ca jucatorii ar trebui sa stie!

    Va marturisesc, eu unul consider ca dvs., in calitate de Administrator, m-ati lezat din punct de vedere moral!
    E drept, toti suntem oameni si putem gresi. Poate ca eu am gresit si daca este asa, imi cer respctuos scuze! Dar asta nu va da dreptul sa mi va adresati in acel mod pe care eu il consider a fi total neonorabil, agresiv si lipsit de respect. Ci mai degraba ati fi putut sa imi dati informatiile necesare si sa ma sfatuiti intr-un mod prietenesc sau neutru. As fi apreciat enorm!

    Presupun ca atributiile moderatorilor, suportului, precum si cele ale administratorilor sunt atat sa vegheze la buna desfasurare a lucrurilor cat si de a ii ajuta pe utilizatori atunci cand acestia au nevoie sau nu stiu anumite lucruri, nu sa arate cu degetul catre ei sugerand ceva de genul: "Nestiutorule, tu habar nu ai, eu stiu mai bine decat tine si din acest motiv poate ar fi mai bine ca de acum sa taci si sa nu mai spui nimic pentru ca esti in necunostiinta de cauza!"
    Consider ca sugestiile de acest gen, pot inspira clientilor starea de frica! Frica de a nu mai spune nimic pentru a "nu fi luat la ochi" si a nu suferii anumite repercursiuni. Din pacate aceasta este mentalitatea dupa care functioneaza majoritatea populatiei din tarile fost comuniste, printre care si Romania.

    De obicei, comportamentul de natura agresiva se foloseste in momentul in care se doreste iducerea starii de frica si implicit de control, prin intimidare, al interlocutorului datorita generarii emotiei de teama / intimidare. Eu personal am considerat util pentru mine sa elimin frica din viata mea, pentru ca niciodata nu mi-a adus nimic bun si nici nu doresc sa o aduc inapoi. Un alt lucru pe care il consider extrem de util si important este sinceritatea / onestitatea.

    Imi cer scuze daca am gresit cu ceva sau daca am spus lucruri neadevarate ori nefondate. Nu asta a fost intentia mea. Am dorit doar sa fiu sincer. M-as bucura mult daca tot ceea ce am scris ar fi doar in imaginatia / interpretarea mea sau doar o simpla neintelegere, pentru ca asta m-ar ajuta sa imi recapat increderea in Dl. Administratorul Corrosive.

    Imi place foarte mult jocul Darkorbit si doresc sa il joc in continuare ca si pana acum, dar m-as bucura sa stiu ca atunci cand intru pe forum pot gasi aici persoane oficiale dispuse sa ma ajute cu calm si rabdare, asemeni unui "frate mai mare" cu mai multa experienta, nu sa incerce sa ma intimideze si sa ma acuze atunci cand imi spun o parere sincera (fie ea si gresita din necunoasterea mea). Eu cred ca toti jucatorii meritam asta, acelasi respect, precum si respectarea integritatii noastre morale!

    Va multumesc!
    In continuare, va doresc sa aveti o zi placuta!

    Cu sinceritate,
    Trismegistul.
     
  10. Am gasit , ms ! :D
     
  11. Salutari, Piloţi Spaţiali!

    Am auzit nemulţumirile voastre legate de prada colectată din cutiile din "Tunelul Groazei".

    Departamentul nostru de "Game Design" (Proiectare Joc) a revizuit distribuţia NPC-urilor şi, cu această ocazie, şi conţinutul cutiilor lăsate de acestea.

    Următoarele schimbări se vor aplica începând de luni (24.10.2016):

    Harta
    (nr. val)
    Grup
    Generat
    VechiNou
    62710 x Melter10 x Uber Kristallin
    72910 x Melter10 x Uber Kristallin
    73010 x Melter10 x Uber Kristallin
    73140 x Melter20 x Uber Kristallin
    83430 x Lordakia
    1 x Saimon
    1 x Boss Kucurbium
    (cu 100% şansă să dea cutie cu muniţie)
    83630 x Sibelonit
    30 x Uber Sibelon
    10 x Uber Sibelonit
    10 x Uber Devolarium

    Notă: celelalte NPC-uri din cadrul aceluiaşi grup generat rămân neschimbate!

    Echipa voastră,
    DarkOrbit



    nu vad scopul acestei schimbari , in afara de faptul ca ne taie sursa principala de uridium din poarta ... ma intreb ce urmeaza ...
     
  12. mobob

    mobob User

    ei bine,schimbarea nu e chiar rea..cei 20 (scrie acolo 30,dar din fericire sint doar 20 ) de uberi sibelon sint destul de problematici.nu prea tine bancul cu kami la ei ( nu poti sta intre ei suficient de mult ca sa dai bine cu el),si trebuie sa ii faci "manual",ceea ce iti maninca fie mult timp,fie multa munitie de nivel superior.
     
  13. schimbarea e nu e foarte rea e extrem de rea ..
    40 melters x 384 uri = 15360 uri
    20 uber klini x128 uri = 2560 uri
    sa nu mai aduc in discutie faptul ca ubr.klinii au mai mult hp si scut , dar si dmg ...ceea ce ma deranjeaza e faptul ca au spus ca nu vor exista schimbari fata de anul trecut inainte de a introduce poarta ...multi au muscat-o si au bagat premium si duplicator pt NIMIC

    Am jucat multe jocuri de strategie/rpg dar aici e locul in care respectul pt playeri e cel mai scazut ....
     
    Trismegistul apreciază asta.
  14. _triple.R_

    _triple.R_ User

    salut ai idee de ce nu merge sa cumpar nici un pachet ?
     
  15. Am auzit nemulţumirile voastre legate de prada colectată din cutiile din "Tunelul Groazei". Au sa scoata si valul unde faceai niste uri si zic ca e spre binele nostru si poate mai scot si din alieni ce dau recompensa. (si asa nu prea dadeau foarte bine) xd
     
  16. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    chiar așa, ce legătură au nemulțumirile jucătorilor referitoare la prada colectată din cutiile din ”Tunelul Groazei” cu felul și numărul npc-urilor ?!:eek::rolleyes:
     
    CapoHrx și ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  17. In loc sa faca in bn. o schimbare o fac in rau, ne saracesc mai tare decat suntem cu lagu asta. Halal BP.
     
  18. Is jucatorii nemultumiti ca primesc seprom de la valurile de melteri , prin urmare.... BP ne "salveaza" , scotand melterii din portal.
     
  19. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Mda, tipic BP, dau cu o mana si iau cu 3 ... E adevarat, uber sibelonii constituiau o problema, majoritatea ne lasam omorati decat sa-i facem. Dar melterii, ce-au avut cu melterii? Ati auzit pe cineva sa se planga de melteri? Eu nu!
     
    crod apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.