Discuții despre BĂTĂLIA PT. INFLUENȚĂ

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de Dragonxx67, 17 Apr 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. {LUZER}

    {LUZER} User

    Am si eu o intrebare daca compania VRU castiga acest concurs, iar eu sunt MMO la concurs galactic cei 3 membri primesc o recompensa mai mare , sau si la cel de companie top 3 si acetia primesc o recompensa mai mare?
     
  2. !!(-.-)!!

    !!(-.-)!! User

    Buna am o intrebare, de ce la clasament event am influenta personala 400.655 iar in fereastra de joc 1.753.575. Am asa multa influenta de la sector control .
     
  3. ce premii sau dat pentru compania care a cistigat la acest event ?
     
  4. Miruna

    Miruna User

    De abia s-a terminat eventul Cand se vor acorda premiile, se va posta un anunt pe forum.
     
  5. Cehn

    Cehn User


    Eventul terminat dar "flag"-urile generatoare de lag au ramas.
     
  6. Hunter`90

    Hunter`90 User

    Ai citit FAQ - Bătălia pentru influență ?

    Acum sunt analizate punctele de influenta iar AICI vei găsi detalii despre premii.


    Datele de la influenta personala nu sunt actualizate in timp real, de aici si diferenta intre valori.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 5 Mai 2014
  7. Salut,

    desi s-a terminat eventul in cauza, mentionat in subiectul acestei postari, as vrea sa stiu cand vor fi retrase din harti reprezentarile grafice ale balizelor ce indeamna la lupta.

    Normal, odata cu incheierea eventului nu le vad rostul, decat o incarcare suplimentara a memoriilor RAM din calculatoare.

    Si daca tot discutam de event, am putea primi si un anunt cu cifre exacte (procentele) pentru boosterele acordate si care sunt mai exact acestea, eu pe serverul unde joc fac parte din invingatori, compania MMO, deci pot doar sa banuiesc procentul de "max +15%", dar celelalte companii cat primesc? Invinsii primesc si ei ceva?

    Multumesc,
    DARTHVADER
     
    Cehn apreciază asta.
  8. torteto

    torteto User

    Dupa cum vezi premiile inca nu au fost acordate
    Echipa Dark Orbit face mici calcule pt acordarea acestor premii
     
  9. Ce premii?

    Din cate observ exista un amplificator de experienta (invizibil) pentru intreaga mea companie, MMO, doar ca nu-s specificate celelalte (VRU si EIC) si ar fi totusi frumos sa stim ce primesc semi-invingatorii/invinsii.
     
    Modificat ultima dată: 4 Mai 2014
  10. Primesc după cum se menţionează în FAQ - Bătălia pentru influență:

    Referitor la:

    ..un fel de:

    [​IMG]

    ...pt. bravii piloţi spaţiali! ;)

    Probabil vor fi înlăturate într-un viitor apropiat, vom cere detalii în acest sens.
     
  11. L.E.: Balizele vor apărea pe hărţi pe parcursul întregii săptămâni în care au efect recompensele oferite la "Bătălia pt. influenţă".
     
  12. Pai tocmai, nu se mentioneaza decat un maxim, pe care presupun ca nu au cum sa-l primeasca decat invingatorii.

    Am lamurit-o si p-asta :)
     
  13. Presupui bine! Celelalte companii vor primi mai puţin decât maximul, respectiv în funcţie de:

    Curios cum stau inamicii la capitolul recompense?! ...se ia un Phoenix, se înregimentează în tabăra adversă şi se distruge un Streuner. Se calculează cu cât mai multă Experienţă se primeşte decât ca de obicei....sau se întreabă un amic din tabăra adversă! ;)

    Fiecare server are procentajul maxim de 15%, restul calculându-se în funcţie de nr. punctelor de influenţă, ceea ce înseamnă, de exemplu, că cea mai slabă companie de pe EG7 poate beneficia de un procent mai mare decât cea mai slabă companie de pe EG3 (sau invers).
     
  14. Ipotetic vorbind sunt curios sa stiu daca se merita sa schimb compania in cazul in care MMO-ul din care fac parte nu iesea categoric pe primul loc si astfel, inevitabilul se producea:
    - conform FAQ-ului, eu pierdeam influenta, pot banui doar ca si compania MMO pierdea punctele de asemenea si astfel decideam EU (aprox. 3 milioane de influenta) invingatorul, compania la care m-as fi transferat (pe serverul unde joc eu, EIC, doar au iesit pe locul 2).

    In realitate a iesit MMO, tot ce-am zis mai sus ramane doar o teorie care se poate transforma intr-o strategie de viitor, deci DA... sunt curios ce procente au companiile adversare.
     
  15. În acest caz...

    ..și te lași surprins. Spor la joc!
     
  16. INFOGRAFICE ...la final de event:


    Rezultate intermediare:

    [​IMG]

    Rezultate finale:

    [​IMG]
     
    Miuriel apreciază asta.
  17. KliP-Done

    KliP-Done User

    Intrebarea zilei:
    Ce facem cu cei care farmeaza interceptori la battleray? Tocmai ce am distrus pe primii 2 din top pe Europa Globala 6. Erau baietii la battleray pe clicker. Faceau in jur de 2000 puncte pe ora :) Din ce stiu eu farmingul este interzis.
     
    _»ΣLΣЙλ«_[WΔЯ™] apreciază asta.
  18. Ţinând cont că:

    Nu văd ce te reţine să-i vânezi în continuare, în măsura în care urmăreşti evenimentul şi astfel, îi poţi împiedica să facă puncte.... doi iepuri dintr-o lovitură! ;)
     
  19. KliP-Done

    KliP-Done User

    Asta si fac. Dar sa punem problema in felul urmator.... Eu mai trebuie sa dorm...chiar si ei dorm, in schimb ei pun pe clicker la battleray. Una peste alta dupa cum am mai spus...farmingul este interzis. Consider ca prin acest event ar trebui depistati si pedepsiti aceia ce farmeaza la battleray.
     
    _»ΣLΣЙλ«_[WΔЯ™] apreciază asta.
  20. la misiuni de event apare o misiune "putina publicitate" unde scrie sammle einfluss 0/100.ce ar trebui sa o fac dupa ce o accept?