Discuții despre BĂTĂLIA PT. INFLUENȚĂ

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de Dragonxx67, 17 Apr 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Miuriel

    Miuriel User

    Eu am completat Influenta-Misiunea 1 si 2 dar unora din clan nu le-a dat nici o misiune de event.
     
  2. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    se pare că pentru conturile de nivel mare misiunile "influenţă" nu apar deloc nici la secţiunea "misiuni de event" nici în altă parte. eu am doar "supermisiunile" cu sute de uberi sau nave inamice. cu atîtea probleme apărute după implementările astea nu ştim dacă e doar un bug sau "aşa trebuie să fie" :eek:
    poate ne luminează oarecine şi pe noi !
     
  3. Misiunile sunt disponibile în funcție de nivelul jucătorilor.

    Astfel, misiunile pt. nivelele inferioare (6-15) și nivelele medii (15-19) se regăsesc la NYX, în secțiunea ”Misiuni de event”.

    Misiunile pt. nivelele superioare (20+) se regăsesc tot la NYX, în secțiunea ”Misiuni normale” întrucât acestea vor rămâne disponibile și după încheierea eventului.

    În funcție de nivel, jucătorii pot vedea doar misiunile corespunzătoare nivelului lor (ex. cei de nivel 20+ nu pot vedea misiunile pt nivele inferioare și medii).
     
  4. Ar fi trebuit bagate cele pt lvl 20+ la misiuni event.... eu si multi altii nu gasim misiunile de event in cele normale....
     
  5. acel 7% dmg, doar impotriva companiilor inamice, sau si in cazul unui war ?
     
  6. io cred ca nu prea se merita la 2% dmg mai ult
    daca avea vreo 15 mai mergea
     
  7. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    dar cei de nivel inferior pot să "vadă" misiunile celor de nivel mare ba chiar să le şi accepte că tot nu le pot finaliza.
    vechea şi proverbiala "echitate" a bp transformată în cărămidă pentru altoit coşul pieptului în faţa comunităţii de gameri !:eek:
     
  8. am o problema ciudata.am luat noul design de goli si cand il pun imi ies lasarele de pe nava si pet si trebuie sa le pun iar.ce se intampla?bug?si inca ceva nu se vede ca ar fi cu 2% damage mai mare decat cu designu enforcer.as vrea sa stiu daca se stie la tehnic de asa ceva.
     
  9. Hermes

    Hermes Guest

    Cei mici vor ajunge mari si vor putea efectua misiunile, ele raman si dupa terminarea eventului. Echitatea exista , ochelarii lipsesc sau sunt opaci, se pare.
     
  10. -=Nommo=-

    -=Nommo=- User

    Nu esti obligat sa-l achzitionezi ;) .
    Daca nu esti full.. cred si eu ca nu se merita !
     
  11. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    întocmai !
    dar cei mari vor ajunge "mici" ca să poată beneficia şi ei de aceste misiuni "minunate" ?
    sau nu, pentru ei e suficient să privească jocul prin ochelarii echitabili !
     
  12. Hermes

    Hermes Guest

    Un cont nou va asigura accesul la aceste misiuni, nu va opreste nimeni sa reluati jocul de la 0 si astfel misiunile cu streuneri si lordakii pentru a va bucura si de minunatele misuni ale eventului. Cautatul nodului in papura e extrem de usor atunci cand nu poti privi decat intr-o singura directie.
     
  13. Dragonxx67

    Dragonxx67 User

    Daca tot sunt discuti despre Batalia pt.influenta as vrea sa intreb un lucru pe care nu stiu daca si la pus cineva .

    Acest event a inceput in data de 16 aprilie dar noua jucatorilor ni s-a comunicat deja in momentul cand a inceput eventul ca pe locul 1 este MMO cu 54.000.000 pe 2 VRU cu 44.000.000 si Eic cu 6.000.000 si va intreb daca eventul a inceput 1n 16 /pai nu atunci trebuia sa se dea startul de la 0 influenta pt.toate lumea ca sa fie o competitie intre cele trei companii ca doar acum a inceput acest event
    Cum de erau deja puncte de influenta cand cel putin la mine si cred ca la fiecare jucator punctele de influenta erau pe 0 ?

    Si acum cum se vede competitia a ramas intre MMO si VRU pt ca EIC a fost din start dezavantajata
     
  14. la misiunea influenta -misunea 6 ,trebuie sa provoci daune jucatorilor inamici,dar am tras in 3 nave,1 am si bubuito,iar la misiune nu sa contorizat
     
  15. Ai cumva active şi alte misiuni cu nave?
     
  16. nu am nici o misiune activa,doar aceea
     
  17. S-a confirmat existenţa unei probleme în ceea ce priveşte misiunea menţionată de tine, problemă care ar trebui să se fi rezolvat în urma unuia din restarturile de server din cursul zilei de ieri.

    Teoretic, acum ar trebui să poţi efectua misiunea.
     
  18. Salut,

    milioane de puncte de influenta s-au obtinut in urma BUG-ului de la Capture the Beacon, BUG raportat la suport.
    Vad ca inca nu exista nici un mesaj oficial care sa denunte aceasta situatie, oricum pentru clarificarea lucrurilor aveti mai jos modul de functionare al BUG-ului:

    - Se captureaza baliza si se aduce in harta x-2, insa in momentul plasarii in zona tinta, jucatorul nu intra in zona indicata, ci se apropie suficient cat sa NU i se atribuie punctul pentru companie, timp in care jucatorul primeste cate 1000 (una mie) puncte la fiecare secunda.

    Sa speram ca se v-a analiza situatia si recompensele vor fi acordate in mod meritoriu dupa o recalculare a punctelor de influenta.

    Ala mic, urat si care respira greu
    aka DARTHVADER
     
  19. Triplu-G

    Triplu-G User

    bonusurile se acorda la sfarsitul unei zile sau o perioada mai mare