Feedback Discuţii depre "Loteria HITTAC"

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de Hermes, 17 Mai 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. lala92

    lala92 User

    Recompense ´Loteria Hitac´

    Toți jucătorii participanți care și-au convertit cel puțin o capsulă vor avea șansa de a câștiga unul dintre următoarele premii la sfârșitul eventului.
    Cantitate
    Pachete recompense
    per server
    Pachet
    130 x Magmadrill LF-4
    210 x Magmadrill LF-4
    55 x Magmadrill LF-4
    130 x LF-4 nivel 16
    210 x LF-4 nivel 16
    55 x LF-4 nivel 16
    31.350 x Ulei Indoctrine
    20450 x Ulei Indoctrine
    20Premium 1 lună
    5Unul dintre:
    • Inferno Pusat
    • Inferno Lightning
    • Inferno Venom
    • Inferno Spectrum
    • Inferno Sentinel
     
  2. Veneficus

    Veneficus User


    sau premiile pot fi :

    • 1 x 1 million Uridium
    • 30 x 100,000 Uridium
    • 1 x 30 lasere LF4 upgradate complet
    • 2 x 10 lasere LF4 upgradate complet
    • 5 x 5 lasere LF4 upgradate complet
    • 1 x 30 generatoare de scut SG3N-B02 upgradate complet
    • 2 x 10 generatoare de scut SG3N-B02 upgradate complet
    • 5 x 5 generatoare de scut SG3N-B02 upgradate complet
    • 5 x 50,000 muniții laser UCB-100
    • 5 x 400,000 muniții laser UCB-100
    • 20 x 1 lună abonament premium
    • 30 x 1 set complet Lava A-Elite
    numai BP stie...care a ramas corigent la organizare... din nou...
     
  3. Varianta în limba engleză şi germană este actualizată cu cea din FAQ-ul oficial.

    pic1.jpg

    Din păcate variantele în limbile celorlalte comunităţi din joc nu au fost actualizate, lucru sesizat către echipa tehnică. Mulţumesc!
     
  4. metha io am loat 10 scuturi la 16
     
  5. ''De această dată am inclus şi capsule ce se pot fabrica în Asamblare, design-uri Aegis ce pot fi colectate, reţete şi recompense''
    eu nu văd așa ceva la asamblare (mă refer la capsule)
     
    Modificat ultima dată: 12 Noi 2017
    ★☆7FRUNZE☆★ apreciază asta.
  6. Ai primit 1 Lava Spectrum.
    Ai primit 10x Aurus.
    Ai primit 100x Scrap.
    Ai încheiat cu succes misiunea "Regele dealului".
    Ai primit 700.000 puncte de experienţă.
    Ai primit 9.000 puncte de onoare.
    Ai primit 500.000 credite.
    Ai primit 10.000 uridium. dar unde este nava ca nu o gasesc in inventar.
     
  7. curios ca la mine nu imi mai arata nici celelalte designuri de la spectrum.in sfarsit le vad acum.o fi fost vreun bug ceva.
     
  8. Veneficus

    Veneficus User

    eu aveam deschisa si misiunea saptamanala cu poarta gama insa poarta terminata sa pus doar la aceasta misiune nu si la cea saptamanala...
     
  9. Întrucât noul FAQ s-a bazat în mare parte pe precedentul FAQ al Loteriei Hitac, la preluarea textului din vechiul FAQ a rămas şi respectiva frază.

    Îmi cer scuze pt. eventualele inconveninete create. Textul noului FAQ a fost modificat în consecinţă, mulţumesc!
     
  10. alexleonov

    alexleonov User

  11. Persită problema şi după reiniţializarea server-ului de joc, din această dimineaţă?
     
  12. Veneficus

    Veneficus User

    a fost o aberatie sa intreb de ce îndeplinirea conditiilor a doua misiuni prin terminarea portii gama a fost luata in considerare doar la una din misiuni?... sau altul a fost motivul lipsei unui raspuns la problema mea?
    id 56879190
     
  13. Intervenţia dvs. a fost o afirmaţie şi nu o întrebare. Mai mult decât atât, intervenţia dvs. este făcută cu referire la intervenţia altui utilizator de forum, nefiind adresată unui moderator şi nici măcar nefiind impersonală, respectiv să determine un moderator / un alt utilizator de forum să o considere o problemă la care solicitaţi o lămurire.

    Din cele expuse de dvs. înţeleg că aveaţi active ambele misiuni în care vi se solicita să efectuaţi poarta Gamma.

    Conform mecanicii jocului, dacă două misiuni active solicită îndeplinirea unei aceeaşi condiţii, îndeplinirea condiţiei respective este validată doar pt. misiunea selectată / afişată în fereastra misiunilor, din fereastra de joc.

    Dacă aveţi disponibilă / activă misiunea în care vi se cere să distrugeţi 3.500 Cubikoni şi veţi activa şi misiunea zilnică în care vi se cere să distrugeţi 6 Cubikoni, veţi observa că vi se vor contoriza Cubikonii distruşi doar la una din cele două misiuni şi nu la ambele, respectiv la cea care este selectată / afişată în fereastra misiunilor.
     
    lala92 apreciază asta.
  14. Veneficus

    Veneficus User

    corect!
    ... nu am gasit nicaieri ceva oficial in privinta mecanicii sustinute de tine ...poate nu am cautat destul de eficient... insa intreb chitibusar:
    daca eu nu aveam nici una din misiuni selectate/afisate in fereastra misiunilor ce se intampla?
     
  15. Deja incepi sa pui niste intrebari de-a dreptul penibile.Faci asta cumva doar pentru Rank pe forum??:rolleyes::rolleyes:
    Chiar daca iti este inchisa fereastra tot ti se va contoriza Cubikon-ii la una dintre misiuni.
    Chestia asta este de mult timp.
    Sunt foarte surprins ca de abia acum ai descoperit asta. "SURPRISEE";)
     
  16. Veneficus

    Veneficus User

    serios... la care dintre ele?
    nu te lega la cap fara sa te doara...
     
  17. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    regula asta nu este întru totul valabilă !
    în "zonă" există vreo două misiuni care au cerinţe de acelaşi fel şi care se contorizează concomitent la ambele misiuni.

    @ Veneficus, dacă nici una dintre cele două misiuni nu este selectată cerinţa se îndeplineşte pentru misiunea acceptată prima, în ordine cronologică.
     
  18. Intervenţie corectă, mulţumesc!

    Dacă nu mă înşel, nu veţi găsi nimic oficial nici despre modul cum se poate sări printr-un portal, iar cei care au jucat şi pe versiuni anterioare ale jocului (cu siguranţă şi dvs.), nu găseau nimic oficial nici despre faptul că tasta Ctrl iniţiează tragerea cu laserele iar tasta C schimbă configuraţia navei.

    Oficial, se numeşte experienţă în / de joc.

    Posibil, însă este în general valabilă.
     
  19. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Domnule Corozive, ia uitati-va la setari-tastatura si spuneti-mi ce scrie la tasta Ctrl :)