Feedback Discuții depre ”Eveniment aniversar 10 ani DarkOrbit”

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de WIΖΛΓΔ, 1 Dec 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Yoiloo

    Yoiloo User

    Am si eu o intrebare:de ce unora li s-a dat portalele de gheata si la unii nu...?
     
  2. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    mulțumesc !
     
  3. Si ca sa fie clar ca fac totul pentru jucatori -au schimbat si sansele de drop la resurse(plasmida)-la misiunea cu 5 plasmide incriminate am facut 3 porti alfa,2 beta si 1 gamma si mai am de adunat inca 2 plasmide(3 plasmide din 120 devo si 120 sibeloni)!!
    Sunt convins ca daca anulez misiunea,voi lua 2-3 plasmide/poarta ca de obicei...
     
  4. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    păi sigur, era clar că foarte mulți vor prefera să facă porți pentru a putea să finalizeze misiunea și atunci : ”ia d' aci poarta” ;), de fapt, în 4-5 am finalizat misiunea în vreo două ore ceea ce, totuși nu e chiar floare la ureche.

    o altă misiune ”epică” va fi ”Sfârșitul Iluminismului” care ne obligă să producem 80k daune la streuneri și lordakii fără a distruge nici unul dintre aceste npc-uri !:eek:
     
    Modificat ultima dată: 2 Dec 2016
  5. CapoHrx

    CapoHrx User

    Rog un moderator sau admin sa mi explice de ce la actualul event , in pvp, petul culege din unele cutii 3 GG, din altele 4GG !?
     
  6. mobob

    mobob User

    nu e nevoie de admin...
    actualmente,in pvp sint 2 tipuri de cutii.
    cutiile standard,din care petul culede cite 4 gg-uri,si cutiile de event ,din care culege 3.continutul cutiilor de event NU este cu 50% mai mare in pvp,asa cum este cel al cutiilor standard.
    cele de event au o culoare ceva mai deschisa decit cele standard
     
  7. Veneficus

    Veneficus User

    misiunea ”ajutor reciproc” ... nu apare nicaieri in FAQ totusi ieri a aparut la misiuni speciale...am finalizat ieri misiunea iar azi a aparut din nou insa nu mai poate fi accesata...
     
  8. Esti sigur ca nu este ?
    O gasesti in FAQ la Misiuni Zilnice .
     
  9. CapoHrx

    CapoHrx User

    Daca tot stii atat de bine, specifica exact cate GG uri sunt in cutiile speciale, nu cate culege petul!
     
    Veneficus apreciază asta.
  10. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    de găsit se găsește acolo în faq, ai dreptate, însă nu poate fi accesată. o_O

    culmea este că cealaltă misiune zilnică, ”încărcătura perfectă”, sora ei, se poate accesa.
     
  11. Veneficus

    Veneficus User

    ai dreptate...eu am cautat conform indicatiilor in cele din anii precedenti...insa problema persista ,misiunea nu se poate accesa...
     
  12. relax

    relax User

    Fix o energie. In toate hartile.
     
  13. Poate este doar un bug / o eroare a celor de la DO că încă se găseşte in lista de misiuni, sau cine ştie o_O
    Poate să fie acolo pentru cei care nu au efectuat această misiune ieri fiind accesată doar de ei, nu ? :rolleyes:
     
  14. mobob

    mobob User

    ::))
    exact....
    da unii e mai circotasi asa si fac pe ...neinteleptii...

    CapoHrx,si daca nu stii de ce culegi 3 si nu una,apoi e deja caz patologic...
     
  15. CapoHrx

    CapoHrx User

    Sunteti careva moderatori sau admini?
     
  16. Doar mie mi se pare sau incepand cu eventul actual fonturile par putin bolduite? La utilizatori si la clan am remarcat ceva modificari legate de fontul textului.
     
  17. Nu, nu ţi se pare, chiar au fost aduse modificări fontului, poate doar pe perioada actualului eveniment sau cine ştie, poate asta e o noua interfaţă a paginii principale
     
  18. mobob

    mobob User

    ::))
    in caz ca nu stiai...azi e zi libera ...moderatorii recupereaza in data de 17...asa ca,ori te multumesti cu ce raspunsuri primesti de la noi,ori astepti pina atunci....
    acum lasind gluma la o parte,sint lucruri pe care nici jucatorii mai cu experienta nu le pot sti cu siguranta,si nu le pot lamuri,si asteapta si ei opinia sau lamurirea celor din staff...dar sint si unele chestii care pot fi lamurite de catre jucatorii mai vechi,cu certitudine.
    Acum,atitudinea asta de a lua la misto pe cei care incearca sa te lamureasca nu e chiar cea mai indicata...
    din punctul meu de vedere,nu voi mai toci tastele sa ca iti mai raspund dumitale personal la vre-o intrebare pe viitor.
     
  19. Iniţial am crezut că unii ar putea genera portalul respectiv prin acel CPU Portal de Gheaţă. Totuşi, mi-au parvenit informaţii (pe care nu le pot verifica), cum că ar fi utilizatori care au găsit pur şi simplu portalul, în harta x-4.

    Am informat suportul tehnic şi aştept lămuriri.


    Confirm problema, ea fiind raportată către cei de la tehnic.

    S-a raportat şi această problemă şi, personal, sper să rămână în categoria "probleme" întrucât îmi displace cum apare.
     
    Modificat ultima dată: 2 Dec 2016
  20. CapoHrx

    CapoHrx User

    Ma bucur ca ti-ai dat seama ce inseamna primele cuvinte #rog un moderator sau admin# din postarea mea. Nu era cazul sa raspunzi tu doar sa te vezi pe forum. Chiar ma intereseaza raspunsul unui admin, al tau deloc!
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.