"...din spatele scenei DarkOrbit" - Unica temă de discuţii

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de ©ØrrØsivΞ, 25 Aug 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. MegaRo

    MegaRo User

    asta asa e, si-au luat vacante prelungite
     
  2. Ma daca tot vreti sa va raspunda un admin intrati pe forumul englez , acolo sunt la zi cu tot, ca admini romani nu sunt, iar bismut doar aduce informatii de ep acel forum aici. acolo puteti cu vb cu admini in persoana

    Nu va mai plangeti atata ca nu sunt admini on.
    Ei exista dar nu sunt romani, acumc e vreti , pe toate jocurile numai admini romani?
    invatati engleza si puteti vorbi cu ei cand vreti voi....
    Va plangeti degeaba aici. Pana si eu m-am saturat doar sa vad cum va plangeti ca nu merge ceva. Dar va-ti gandit sa incercati forumul englez unde toata lumea e activa pe el? si cu mai multe raspunsuri si informatii mai rapide, fata de cum posteaza bismut, el e singur pe forumu romanesc sa se ocupe, daca intrati pe ala aengelzesc gasiti peste 10 admini care sa va raspunda!
    Daca va postati acolo toate probleme fata de joc poate se rezolva mai bine, Bismut nu poate mereu sa trimita fiecare problema in parte a voastra pentru cea mai mica problema!




    Nu e asa domnu Bismut?
     
    Modificat ultima dată: 21 Oct 2018
    Mos-Craciun apreciază asta.
  3. Zeus ,ca parca asa zici ca te striga,eu stiu ca sunt si admini pe forumul roman,ei ce sa faca dupa parerea ta ?
    Mai bine se informeaza ei pe forumul englez daca nu sunt in stare sa se informeze direct la sursa si doar posteaza traducerea!
    Ce zici desteptule?
    E bine?
     
    Veneficus apreciază asta.
  4. lasa-i....
     
  5. *N!NO*

    *N!NO* User

    Althea a spus:

    [Salutare piloți,

    Așa cum s-a anunțat anterior, vom reactiva astăzi ziua recompenselor duble pentru porțile galactice pentru 24 de ore. Eventul va începe la ora 13.45 (ora serverului). Adițional va fi o reducere de 20% la materializatorul galaxy gate tot pentru 24 de ore.

    Facem asta pentru a forța puțin activitatea pe server pentru a ne face o idee mai bună despre cum funcționează îmbunătățirea performanței pe instanțele live ale jocului. Vom supraveghea în continuare serverele pentru a monitoriza impactul schimbărilor.


    Echipa voastră Darkorbit]

    Unde e reducerea de 20% la gg-uri? E de doar 5%...
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! și Veneficus apreciază asta.
  6. styv86

    styv86 User

    Ai aparut si tu cu engleza ta o_O , noroc de tine ca nici nu stiam . Eu prefer sa vorbesc limba mea natala si daca nu gasesc informatii rasfoiesc in alte parti sa ma informez fara sa ma umflu in pene cu engleza ! Si nu inteleg de cand esti tu avocatul englezilor ca nimeni de pe forumul romanesc nu a cerut parerea ta de englezoi :mad: ? Aici pe forum ne putem ajuta cu informatii unii pe altii ca doar de asta ne credem experti in DO sau ma insel eu ca doar nu degeaba va etalati experienta in DO in multe comentarii de pe Forum , nu ? :rolleyes:
     
  7. Bismut

    Bismut User

    Pe 28 Octombrie (ora 00:00-23:59 LST) Laserstorm se intoarce.
     
  8. ^^jax20^^

    ^^jax20^^ User

    sa inteleg ca o sa fie in shop laserele de la asamblare?poti sa dai ceva detalii? eu am facut o pauza mai lunga,nu am prins niciun event ca asta.ms
     
  9. Bismut

    Bismut User

  10. _basty13_

    _basty13_ User

  11. Shop -> Designuri -> Card/PayPal disponibil si bunavointa de a dona pentru un design fara folos = Reteta de succes ! Care pe deasupra una este in descriere , alta este realitatea ! Top top top Rusiniiiiiicaaaa !
     
  12. ^^jax20^^

    ^^jax20^^ User

    intrebare pt Bismut:ai obtinut articol mecanism flacara de sacrificiu.ce e asta?
     
  13. De parca numai bismut ar avea acces la asa ceva =))))))))
     
    Veneficus și styv86 apreciază asta.
  14. Gaby29

    Gaby29 User

    Veneficus apreciază asta.
  15. ^^jax20^^

    ^^jax20^^ User

    Veneficus apreciază asta.
  16. Bismut

    Bismut User

    Au aparut mai multe npc-uri Black Light. Probabil ca nu acesta este numele lor dar asa sunt notate: Black_light1, Black_light1_rosu, Black_light1_albastru, Black_light1_galben, Black_light2 etc. (Cel mai probabil vor avea o animatie in modul 3D: https://i.gyazo.com/baca889c132fc33b5e57dd28c1ca08fe.mp4 )

    Blacklight1
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG]
    Blacklight2
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG]
    Blacklight3
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG]
    Blacklight4
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG]
    (Amintiti-va ca puteti da clic pentru a mari imaginile. Blacklight1, primul este deja intr-o poarta case se afla la misiunea 100 lvl 22)

    Nava Centurion
    [​IMG]

    Un gladiator galactic in lupta pentru libertate, centurionul poate fi camuflat intr-o multitudine de modele de nave pentru a va ajuta sa va perfectionati strategia de lupta.

    [​IMG]

    [​IMG]



    Design de daune

    [​IMG]
    Design de scut

    [​IMG]
    Design de viteza


    [​IMG]
    Design de HP


    [​IMG]
    Design cu abilitate

    [​IMG]
    Client 3D:
    Design de daune

    [​IMG]
    Design de scut

    [​IMG]
    Design de viteza


    [​IMG]
    Design de HP

    [​IMG]
    Design cu abilitate


    [​IMG]

    Fundal pentru noile harti si statia de misiuni:

    Statie misiuni:
    [​IMG]

    Black Light Harta 1:
    [​IMG]
    (Fundal harta)

    "Statia" 1, 2, 3, 4 si 5:
    [​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    Roci care vor aparea pe fundalul hartilor:
    [​IMG]
    (probabil ca sunt mai multe modele)

    Harta 2:
    [​IMG]

    Statia 1, 2, 3 si "Planeta":
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

    Harta 3:
    [​IMG]

    Statiile 1, 2, 3 si "Statia mare":
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]


    Sursa ~Kyrosu & OP32
    Conținutul postat NU provine dintr-o sursă oficială. Informațiile pot fi inexacte, modificate sau șterse!
     
    Modificat ultima dată: 10 Noi 2018
  17. Bismut

    Bismut User

    Munitia A-BL
    (Cu / fara vanator de recompense (client 2D)

    [​IMG] [​IMG]
    Poate fi craftat, acesta munitie provoaca daune x8 la Invoke XVIs si Mindfire Behemoths; daune x4 in bataile normale.
    Mindfire Cerebrum(resursa)

    [​IMG]
    Mindfire Cerebrum poate fi obtinut din Invoke XVI si Mindfire Behemoth.
    Rinusk(resursa)

    [​IMG]
    Rinusk poate fi obtinut din Impulse II si Attend IX. Folosit pentru a crafta Prometheus Lasers si munitie A-BL.
    Urma Black Light (resursa)

    [​IMG]

    Black Light Trace poate fi ovtinut din Invoke XVI si Mindfire Behemoth. Poate fi folosit pentru a crafta diferite lucruri.
    Black Light Cip (Cheie de prada)

    [​IMG]
    Black Light cutie de prada
    (Client 2D)
    [​IMG]
    Sursa ~Kyrosu & OP32
    Conținutul postat NU provine dintr-o sursă oficială. Informațiile pot fi inexacte, modificate sau șterse!
     
  18. Bismut

    Bismut User

  19. kk12

    kk12 User

    Si uite asa odata cu aparitia navei Centurion cel mai probabil Cyborgul va deveni istorie alaturi de alte nave care au devenit fiare vechi ( Enforcer ,Peacemaker ,Surgeon) impreuna binenteles cu celebrul ulei indocrine si asta la nici 2 ani de la aparitie.Si iar goana sa te faci full, sau umbli la card.Ce e mai rau ca uridium ul e inlocuit de asa zisele metale rare.Si nu le poti lua decat cu cardul.In curand nu va mai fi un joc free to play.Alaturi de alte inconveniente (botuserii, lagul excesiv chiar imposibilitatea de a beneficia de ce ai achizitionat-cumperi kamikaze, inel si dupa o saptamana nu mai e ce ai cumparat-etc) un joc bun va deveni unul oarecare pe care il vor mai juca doar nostalgicii si astia mai rar cand vor avea timp .
     
  20. mobob

    mobob User

    mda...ce altceva s-ar mai putea adauga? eu unul nu prea mai am ce...