Sugestie Dezasamblarea echipamentelor pentru primirea materialelor de asamblare

Discuție în 'Actualizări și idei' creată de RukiaChanNoEcchi, 12 Noi 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Doriti implementarea acestei idei?

Sondaj închis pe 22 Noi 2017.
  1. Da

    25 vot(uri)
    92,6%
  2. Nu

    0 vot(uri)
    0,0%
  3. Poate

    2 vot(uri)
    7,4%
  4. Da - pot sa imbunatatesc idea

    0 vot(uri)
    0,0%
  1. Dupa mai mult timp de jucat, facem rost de numeroase iteme de care nu mai avem nevoie sau avem in exces, neputand sa le utilizam intr-un mod in care sa ne avantajeze.

    De exemplu:
    -Armele LF-3 vor fi inutile dupa ce echipezi LF-4, chiar daca initial te-ai chinuit sa faci rost de ele.
    -Navele care stau in Hangar degeaba si pe care nu le-ai folosit deloc pentru ca nu-ti plac.
    -Excesul de nano carcase si cabluri de inalta frecventa.
    -Generatoarele pe care le avem in exces

    Toate acestea pot fi "reciclate" in ceva util pentru playeri.


    Aveti mai jos o lista cu itemele pe care le avem in exces sau nu mai avem nevoie de ele. Bineinteles ca doar itemele uridium pot fi dezasamblate.

    Uridium Item
    Recompensa dezasamblare
    Nave
    numar X de scrap, mucosum etc.​
    Arme
    numar X de scrap, mucosum etc.​
    Echipament de craftare
    (ex:nano carcasa, soclu prismatic, etc.)​
    numar X de scrap, mucosum etc.​
    Tabelul de mai sus este doar un exemplu, itemele sau recompensele de dezasamlare trebuie gandite de programatori/ dezvolatatori ca sa nu se ajunga la un exploit.

    Avantaj: Reciclarea echipamentelor vechi pentru obtinerea materialelor de dezvolatere
    Dezavantaj: -
     
    andreusMMM, Io.Joker, *N!NO* şi o altă persoană apreciază asta.
  2. ^^jax20^^

    ^^jax20^^ User

    altceva nu ai gasit si tu decat mucosum si scrap?ce sa fac eu cu ele?
     
    *N!NO* apreciază asta.
  3. mobob

    mobob User

    erau doar niste exemple..."etc"-ul nu l-ai vazut?
     
    *N!NO* apreciază asta.
  4. Pe langa ce s-a zis mai sus, mai este si asta: Tabelul de mai sus este doar un exemplu, itemele sau recompensele de dezasamlare trebuie gandite de programatori/ dezvolatatori ca sa nu se ajunga la un exploit.
     
  5. rattyionut

    rattyionut User

    eu unul nici nu pot sa votez :eek::mad::mad::mad:
     
  6. Bismut

    Bismut User

    Posibil din cauza asta: "Sondaj închis pe 22 Noi 2017." ?
     
    Sтєρнαη apreciază asta.
  7. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    cea mai buna solutie este ca itemurile care au fost cumparate pe uridium sa poate fi vandute tot pe uridium ( chiar la jumatate din pretul lor )
     
    crod apreciază asta.
  8. ehee...pai la cate lf3-uri avem ne-am ingrasa conturile destul de repede:rolleyes:
     
  9. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    pai eu am lag pe joc din cauza LF-3 urilor pe care le am :)) daca primesc uridium inapoi devin generalul companiei:))
     
  10. ar fi exploit, poti cumpara iteme din licitatie cu credite apoi sa le vinzi cu uridium :).... almost free uridium
     
  11. mobob

    mobob User

    adevarat...deci,back to scrap...::))