Suport Design Pusat

Discuție în 'Probleme generale' creată de ╠Chronos╣, 4 Iul 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Salut,

    Am si eu o nelamurire in ceea ce priveste desgin-ul Pusat pentru Vengeance. Am observat ca viteza maxima este egala cu cea a unui Spearhead, ceea ce mi se pare cam eronat. Conform descrierilor de la meniul Shop/Nave un Spearhead are viteza de 370 iar un Vengeance 380.

    Dupa un calcul rudimentar:
    Spearhead
    - 370 viteza standard
    - 12 generatoare Motor G3N-7900 = 120 viteza aditionala
    - 370 + 120 = 490 viteza totala a unui Spearhead
    Vengeance ( Pusat design )
    - 380 viteza standard
    - 12 generatoare Motor G3N-7900 = 120 viteza aditionala
    - 380 + 120 = 500 viteza totala a unui Vengeance ( Pusat design )

    Si totusi pe joc viteza unui Vengeance ( Pusat design ) este aceeasi cu a unui Spearhead.
    De ce ?

    Multumesc,
     
  2. MΣDΣΣA

    MΣDΣΣA Guest

    Singura gresala din calculul tau este faptul ca echipand designul Pusat viteza de baza a Vengeance-ului scade la 370.

    Caracteristici Pusat:

    Fata de un Vengeance default: - are o viteza de baza scazuta - 370
    - are HP mai putin - 125.000
    - 6 sloturi pentru laser in plus
    - 2 sloturi pentru generatoare in plus
     
  3. Salut,

    Nu vreau sa fiu ironic, dar din descriere nu rezulta cele mentionate de tine.
    Descriere:
    Pusat
    Dezvoltat de mințile strălucite de pe stația Yeni'turkiye, designul Pusat pentru Vengeance dispune de un arsenal de lasere și generatoare care asigură forță de atac impresionantă, în detrimentul armurii. Lovește tare și repede când ești la cârma sa.

    Nu este mentionat nici unde ca acesta are viteza redusa.

    Multumesc,
     
  4. MΣDΣΣA

    MΣDΣΣA Guest

    Nu este nevoie sa ma crezi pe cuvant. Poti verifica acest lucru in hangar fara sa ai motoare echipate sau upgrade cu promerium facut. Ce am postat eu e o informatie oficiala primita din partea echipei de developeri, iar in descrierea respectiva nu scrie nici ca nu ar fi asa.