Bug design drone ”spartan”

Discuție în 'Probleme generale' creată de špïη†εςα†⊕ruL, 18 Dec 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Salut. De când mi-am făcut spartanele am observat că damage-ul nu e același cum era pe Havoc...e mai mic, parcă lipsește. Și, culmea, că atunci când aveam havocuri nu aveam upgrade pe lasere și aveam dmg mai mare și acum că am upgrade și pe lasere și am și spartane dmg pare mai mic.
    Eu cred că este un bug la spartane și nu se acordă acel bonus de 10% dmg cum trebuia
    Din câte știu eu, spartanele mai oferă și scut. Întrebarea mea este următoarea: se oferă scut doar dacă ai scuturi în drone sau nu are importanță (cum e în cazul dronelor Hercules)?
     
  2. Steelinger

    Steelinger User

    Designurile Spartan iti ofera bonusul chiar daca nu ai full Spartan.
    Normal ca iti da bonusul de scut doar daca ai scuturi in drone.
    Eu nu am obs sa fii scazut DMG-ul.
     
  3. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Daca nu ai seprom pe lasere normal ca dai mai putin :
     
  4. păi am seprom pe laser...
     
  5. Veneficus

    Veneficus User

    conform la ce se spune aici daunele sunt mai mari daca esti echipat complet spartan decat havoc insa la descrierea de la asamblare nu se specifica nimic despre cresterea daunelor...
    nu ar fi prima data când BP dezinformeaza...
     
  6. Poate indicaţi la modul concret unde anume în FAQ-ul design-ului de drone Spartan, este menţionat faptul că daunele provocate de laserele echipate pe drone este mai mare dacă eşti echipat complet cu design-ul Spartan.

    Design-ul Havoc oferă un plus de 10% daune doar atunci când toate dronele sunt echipate cu design-ul respectiv.

    Design-ul Spartan oferă un plus de 1% daune fiecărei drone echipate cu design-ul respectiv. Având toate cele 10 drone echipate cu design-ul Spartan, veţi avea tot un bonus de 10% daune, la fel ca în cazul design-ului Havoc.

    Dezavantajul design-ului Spartan faţă de design-ul Havoc, în ceea ce priveşte bonusul de daune, apare atunci când aveţi mai puţin de 10 drone.

    Unde aţi fost dezinformat?


    În urma testelor efectuate, media daunelor provocate fiind echipat atât cu design-ul Havoc cât şi cu design-ul Spartan, este aprox. aceeaşi.

    Dacă în cazul dvs. stă altfel situaţi, adresaţi-vă suportului jocului pentru a verifica situaţia.
     
  7. Veneficus

    Veneficus User

    Statistici pentru designul individual

    StatisticiValoare
    Daune 1%
    Bonus HP1%

    Statistici pentru setul complet (10)


    StatisticiValoare
    Daune 10%
    Bonus scut10%
    Bonus HP15%

    eu de aici deduc ca daca am set complet de spartan am bonusul individual de 10%+ bonusul pentru setul complet de 10%...

    mentionez (inca o data) ca la descrierea design-ului spartan la asamblare nu se pomeneste nimic de bonusul de daune oferit de acest design.
    oare care sursa de informare e corecta?
     
  8. De la "eu de aici deduc" şi până la "BP dezinformeaza" e cale lungă!

    Individual, un design Spartan oferă 1%. În set complet de 10, oferă 10%.


    Aveţi [FAQ] Drone Spartan. Oare, care?
     
  9. Veneficus

    Veneficus User

    sa fie si un lup...
    insa...
    bonusul HP e de la cele 15 drone pe care le-am echipat?

    repet a treia oara...descrierea spartan la asamblare nu spune nimic de daune!
     
    CapoHrx apreciază asta.
  10. voi contacta probabil suportul
    în ceea ce privește bonusul de 10% scut... îl primesc chiar DACĂ nu am NICIUN scut în drone?
     
  11. Bonusul de 15% HP este de la 10 drone echipate cu design-ul Spartan.

    Echipând 9 din 10 drone cu design-ul Spartan, veţi observa că veţi primi un bonus total de HP de 9%.

    În momentul în care echipaţi şi cea de-a zecea dronă cu un design Spartan, veţi primi diferenţa de 6% la bonusul de HP, totalizând astfel cei 15% bonus HP.

    Individual, primiţi un bonus de 1% însă echipând toate cele 10 drone, veţi primi 15%.

    În cazul design-ului Havoc, mecanica jocului vă acordă 10% bonus de daune în momentul în care echipaţi tote cele 10 drone, neînsemnând că primiţi 1% bonus pt. fiecare dronă echipată ci 10% pt. intreg setul. În cazul design-ului Spartan, mecanica jocului vă acordă 15% bonus de HP în momentul în care echipaţi toate cele 10 drone.

    Şi cine v-a contrazis?!

    Repet pt. a doua oară: aveţi [FAQ] Drone Spartan.



    0 scut x 10% = ?

    Nu, nu veţi primi 10% din nimic.
     
  12. Veneficus

    Veneficus User

    aceasta traducere:



    si desigur si aceasta traducere...



    musai trebuiau sa fie deduse de fiecare utilizator. din cele doua tabele expuse in [FAQ] Drone Spartan ...





    da am ... un FAQ ambiguu care, ti-a luat ceva timp sa-l traduci , si e in contradictie cu descrierea articolului din cadrul jocului...
    nu mai repet:
     
    Modificat ultima dată: 22 Dec 2017
  13. HodisPk

    HodisPk User

    exact..este in contradictie FAQ cu DESCRIEREA ARTICOLULUI...si in toate aceste discutii nu am vazut un raspuns concret pe intelesul tiuturor...stim toti hp, scut...dar intrebarea la care doresc un raspuns romaneste..nu cu postari din alte articole...dau dmg sau nu?
     
    Veneficus apreciază asta.
  14. Ce zice aici cine a postat e total adevarat . Tocmai am terminat de facut spartanele si dau foarte slab , foarte , foarte slab! Cu seprom + duble + surgeon tot upgradat = test damage cu formatia de drone inima pe inamic 58 k cu x4? Pe bune ? Pai mai tare dadeam cu promerium ! E vrajeala curata toata treaba asta , plus ca rezistenta scutului e varza murata !! nici un pic de scut in plus absolut!
     
    Tyamath, crod și Veneficus apreciază asta.