Cumparare preium

Discuție în 'Probleme generale' creată de CosmicGate™, 16 Ian 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Buna seara,

    Mi-a aparut o oferta cu premium, am dat clik pe acea ''fereastra'' si mi sa deschis alta sa pot sa cumparar premium dar nu ma lasat, am facut un printscreen sa vedeti despre ce este vorba.

    https://imageshack.com/i/n6hk0kp

    Precizez ca nu ii prima oara cand cumpar premium, la pret scazut.
     
    Modificat ultima dată: 17 Ian 2014
  2. Nu pot deschide ceea ce se presupune a fi captura ta de ecran însă, bănuiesc că este vorba de o eroare pe care o primeşti în momentul în care doreşti să valorifici oferta promoţională de achiziţionare premium, ofertă care apare la conectarea pe contul de joc.

    Dacă este vorba de problema menţionată de mine mai sus, te rog să verifici dacă atunci când iniţiezi procedura de achiziţie, respectiv atunci când faci click pe fereastra cu oferta, în noua fereastră care se deschide, cea din care îţi alegi modalitatea de plată, în partea de jos a acesteia îţi apare steagul ţării de unde efectuezi plata (dacă eşti în Romania, trebuie să apară steagul României).

    De asemenea, o eroare similară poate să apară şi în cazul în care, anterior, ai mai
    achiziţionat o ofertă similară, caz în care nu mai poţi beneficia de respectiva ofertă.
     
  3. Incercati acuma sa deschideti fereastra. Mentionez inca odata nu ii prima data cand cumpar premium cu aceasta oferta, daca nu ma mai lasa sa cumpar de ce imi apare ?!
     
  4. Drakaar

    Drakaar User

    Din experienta, proprie (sper sa nu gresesc), oferta aia e doar "one-time-only" si nu ar trebui sa-ti mai apara dupa ce ai cumparat prima data premium. Eu nu am avut parte de ea decat prima data cand mi-am luat premium pe orice server am jucat (ulterior nu a mai aparut).
    Daca iti apare, si nu ar trebui, cel mai probabil te-ai lovit de un mic bug, iar pentru verificare poti scrie la Suport. Nu e prima data cand se discuta asta pe forum, dar tinand cont ca topicurile vechi nu mai sunt .....
     
  5. Da, este ceea ce bănuiam.

    După cum am menţionat mai sus şi deoarece faci precizarea că ai mai utilizat acea ofertă anterior (chiar şi de mai multe ori), nu mai poţi achiziţiona premium prin intermediul ofertei ce apare la conectarea pe contul de joc.

    De ce mai apare oferta!? ...asta nici serviciul tehnic nu a putut să-mi explice, poate doar ca să nu uiţi că există! :oops:
     
  6. M-am lamurit, puteti inchide tema. Bine ca imi apare oferta dar nu pot sa profit de ea, sa zicem.
     
  7. Spor la joc!

    Temă închisă.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.