Cum se face?

Discuție în 'Întrebări de început de joc' creată de Samariteanul, 29 Oct 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. mobob

    mobob User

    pentru a-ti maximaliza hp,ai nevoie de puncte la registru puse pe coca navala 1 si 2 .in total,de acolo primesti 50000 hp in plus.la asta adaugi formatia de drone inima,care iti mai da 10% hp in plus.un goliat ajunge cu astea la 367.200 hp.la care se pot adauga cele doua amplificatoare HP01 (10 k uri la shop,sau il poti lua la licitatie),disponibil permanent,si HP02 (10k uri),disponibil la shop 24 de ore DUPA mega.ambele adauga cite 10% hp in plus,timp de 10 ore. de asemeni,versiunea de o ora a lui HP01 este disponibila in meniul de craftare.
     
  2. +20% HP de la design-ul de drone Hercules! ;)
     
    Samariteanul apreciază asta.
  3. mobob

    mobob User

    ::))
    ups...true....
     
  4. Mersi,atunci cred ca voi folosi punctele de cercetare pt a spori viata.Nu cred ca pot face rost prea repede de drone Hercules...(sunt cam scumpe)
     
  5. DACA JOCI PE EUROPA GLOBALA 2 TE AJUT EU SA CRESTI DACA ESTI EIC

    DACA JUCATORI INCEPOTRI AU NEVOIE DE AJUTOR SI IS EIC II ASTEPT SA INTRE IN CLAN SAI AJUT LA MISIUNILE CU NPC PE EG2

    HARTA PRINCIPALA LA EIC LA ALBASTRI ESTE 2-1

    CAND ESTE EVENTUL SPECIAL POTI GASTIGA DAR ESTE SANSE FOARTE SLABE
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 28 Noi 2016
  6. Delta force esti total dezinformat, eventul special(Jakpot Arena)nu mai exista de ai bine de un an
    Si ca sa raspund la intrebarea care a pus-o Samariteanul, cu acel euro jackpot nu mai poti face numic....
     
  7. Vrei sa cresti usor si rapid? Du-te si culege cutii bonus in PVP
    Eventual daca ai 1.49 euro bagi un duplicator si iei dublu recompense din cutiile bonus din PVP, poti sa iei 300 uridium dintr-o cutie daca nu ai pet cu protocoale sau puncte cercetare speciale ptr a mari recompensa din cutiile bonus. ( un duplicator dureaza 7 zile )
    Intri zilnic si culegi cat stai tu pe joc, aduni 10k uri si iei un LF3 de la shop. Aduni si credite si iei de la licitatie tot LF3, dar undeva pe la 4-5 dimineata cand multa lume e off-line si ai sansa mai mare sa iei un LF3 mai ieftin decat de obicei.
    Nu stiu cat de mult ai inteles, dar cam asa e usor. Aaa, si inca ceva, transferi promerium din Skylab pe nava si vinzi sa faci credite ptr licitatie.
    Ia-ti un veng si echipeaza-l cu cele mai bune motoare de viteza, daca te alearga cineva sa poti scapa (nu scapi de tartarus, surgeon sau chiar orice alta nava cu formatiunea "roata" care mareste viteza )
     
    Samariteanul apreciază asta.
  8. mobob

    mobob User

    ::)) in fapt,se poate eluda usor orice potential atacator in pvp,indiferent de rapoartele de viteza dintre cele doua nave.......iti trebuie doar foarte multa atentie si ,mai ales ,rabdare sa faci naveta mereu din x1 in 4x....
    tot ce ai nevoie este un cpu de salt jp02,amplasat pe o comanda rapida(preferabil tasta 1),si un deget asezat deasupra respectivei comenzi in mod permanent. culegi cutii,camuflat,si cu un ochi stai mereu pe minimapa...daca vezi ca un punct rosu se apropie,incerci intii sa te mentii la distanta.daca vezi ca vine direct si repede catre tine,apesi imediat comanda rapida a cpu-ului.daca o faci inainte ca respectivul sa traga in tine,ai decolat instant in harta x1.
    in "tineretile" mele darcorbit faceam in mod curent asta.in fapt,si acum am cpu jp02 la bord pe comanda rapida pe configuratia de viteza.
     
  9. Mersi mult pentru sfaturi:DSi eu trimi.t din skylab,dar nu pot face mai mult de 3 milioane de credite pe zi,iar cu cpu-ul de salt stiu cum e.Ma salvat de mule ori:D;)Dupa o ora obosesti sa stai cu ochii pe minimapa:),dar functioneaza

    App,mi-as lua lucruri care costa euro,dar fara sa bag banii reali,ci sa-i folosesc pe aia jeckpot,dar nu cred ca pot...:(

    app,eu nu sunt pe europa globala 2,ci pe 1.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 2 Dec 2016
  10. *N!NO*

    *N!NO* User

    Haideti sa-i dam si un Saturn, ca e moca... Si trece de 600k HP ;)
     
  11. Euro Jackpot e inutil, e de forma, il ai si atat. Eu am 10.000 euro jackpot si nu pot face nimic cu ei, la fel ca toti jucatorii de pe acest joc.
     
  12. mobob

    mobob User

    auzisem un zvon cum ca s-ar intentiona ca pe viitor sa se gaseasca totusi o utilitate si acestor eurojackpot acumulati.nu stiu insa cum si in ce fel.
     
  13. Momentan e inutil,dar pe viitor..cine stie

    Imi puteti da si mie niste sfaturi?Mi-am asamblat un P.E.T azitazi.Cum l-as putea face sa cresca cat mai repede in nivel? Ce-mi puteti sugera pt un P.E.T?
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 3 Dec 2016
  14. styv86

    styv86 User

    Pentru inceput, cumpara amplificatoare de experienta si te bagi la facut misiuni...Sau gaseste inca 2-3 jucatori si mergeti la npc-uri( kristalloni, kubi sau ce crezi tu ca este mai facil pentru tine, macar sa aduci pet-ul la level 8 sa poti cumpara protocoale si module de level 3 si pe urma va fi mai usor cu pet-ul...Noroc pe joc:)
     
    špïη†εςα†⊕ruL apreciază asta.
  15. Mersi.Cam greu pana creste experienta..si abea trage cu 300 cand am vazut peturi care dadeau si cu 1500 la daune...am doar un modul de level 1 pt marirea magazie cu 3%

    App,da unde se gasesc Kubi??
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 4 Dec 2016
  16. styv86

    styv86 User

    Prietene, kubul al gasesti pe x6..dar dupa cum descri situatia ta, trebuie sa mergi la npc-urile mai facile pentru tine. Alta solutie nu este in afara de ce am zis mai sus...poate este cineva care stie cum sa cresti pet-ul mai repede, dar nu vad alta solutie..esti mic, dar vei creste cu rabdare;)
     
  17. as putea sa te ajut spunanduti ca daca ai nivel sub 10 reebuie doar sa distrugi extraterestri ce se gasesc pana in harta x4 a companiei tale caci nu ai alta solutie pentru moment si sa fi atent sa nu fie bubuit de inamici (asta presupune un cost in uridium) si sa ai combustibil pentru el . Spor la joc!
     
    Samariteanul apreciază asta.
  18. AICI veţi găsi un tutorial cu ceea ce trebuie să cunoaşteţi despre P.E.T.

    În cazul în care nu sunteţi Premium, creşterea în nivel a P.E.T.-ului vă va solicita un consum mai mare de uridium atunci când îl reparaţi. De asemenea, nivelul P.E.T.-ului influenţează şi consumul de combustibil.

    Creşterea în nivel a P.E.T.-ului o faceţi cel mai repede prin efectuarea de portale galactice, având grijă să aveţi P.E.T.-ul activ tot timpul, mai ales la primirea recompensei finale din porţi.
     
  19. Multumesc