Cum fac petul sa traga cu groase

Discuție în 'Întrebări de început de joc' creată de abc12, 13 Mar 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. abc12

    abc12 User

    Salut Cine poate sa imi spuna cum fac petul sa traga cu lasere goase? Tin sa mentionez ca am un protocol laser gun lvl3 in pet si nu trage cu groase.Si inca o intrebare:Daca am mai multe protocoale laser gun echipate efectul se cumuleaza?
     
  2. DORYAN13

    DORYAN13 User

    Petul trage cu lasere groase dacă şi nava poate face acelaşi lucru.

    Protocolul respectiv se referă doar la PET, respectiv ai 4% daune în plus pentru laserele echipate pe PET.

    Efectul se cumulează indiferent de tipul protocolulului echipat.

    Pentru lasere groase poţi căuta dezbaterile ce au avut loc deja pe forum:

    https://board-ro.darkorbit.com//posts/833175/
    https://board-ro.darkorbit.com//posts/833755/

    şi nu numai.

    Spor la joc!
     
  3. LASERSMART

    LASERSMART User

    din păcate nu !
    cel puțin în stadiul actual petul nu va ”beneficia” de modificarea vizuală a aspectului laserelor deoarece această modificare este dată de abilitățile dobîndite prin plasarea punctelor de cercetare în ”registru pilot” iar în prezent, valoarea daunelor produse de pet nu este influențată nici de ”registru” nici de amplificatoare și nici măcar de upgradarea cu materii prime (seprom, promerium sau prometid).
     
  4. relax

    relax User

    Cred ca partea asta e gresita.. cred. Si eu sunt curios daca bonusul oferit de amplificatoare se aplica si dmg-ului pet-ului deoarece parerile sunt impartite.. deci as cam vrea sa mi se ofere un raspuns oficial pe acest subiect.. daca tot se discuta in aceasta tema.
     
  5. DORYAN13

    DORYAN13 User

    Eu personal abia ajung la această parte în registru pilot, deci nu am "lasere groase", însă am văzut destule pet-uri care aveau "lasere groase" ca şi stăpânii lor. Poate doar mi s-a părut.

    Aşa cum pet-ul trage cu aceeaşi muniţie cu care trage nava, indiferent cum o schimbă aceasta, am considerat că este de bun simţ ca şi aspectul laserelor să fie identic.

    N-am afirmat nimic despre influenţa punctelor din registrul navei asupra dmg-ului pet-ului, care dmg este îmbunătăţit doar de protocoalele echipate pe pet. Aşa cum nici protocoalele pet-ului nu influenţează în vreun fel capabilităţile navei.
     
  6. abc12

    abc12 User

    nava trage cu groase dar petul nu trage cu groase. nu am gasit nici un fag pe forum cum sa tragi cu petul cu groase.poate ma lamureste cineva
     
  7. Cehn

    Cehn User

    Pentru lămurirea ta: NU CONTEAZĂ ÎN JOC! :D

    Nu grafica pet-ului iți aduce avantaje.
    Iar prezenta protocolului menționat nu schimba nimic în grafica.
    Oricum e ca și cum ai fi nemulțumit ca mașina de spălat sau cuptorul cu microunde nu redau formatul MP3, deși m-as prăpădi de ras dacă la încărcare as auzi "Carmina Burana" iar la sfârșitul ciclului ar triumfa cu "Queen-We Are The Champions" .:)

    Am văzut ca exista o preocupare mercantila a BP legata de particularizarea pet-ului.
    Pare ca vei fi un bun client pt asta.
     
    Modificat ultima dată: 14 Mar 2016
    LASERSMART apreciază asta.
  8. abc12

    abc12 User

    Te inseli chiar nu ma intereseaza noile noile designuri de pet( sau drone) atata timp cat nu ofera un bonus si nu le vad rostul.Daca altii le prefera nu e treaba mea si sincer nici a ta, fiecare joaca cum considera de cuviinta.Am observat si eu ca prezenta protocolului nu schimba grafica si am intrebat ce o schimba si nu daca conteaza in joc.Deocamdata nu ma lamurit nimeni, fie el admin jucator versat sau incepator tutorial pet , nici macar tu.Poate intr un final ma lamureste cineva.
     
  9. LASERSMART

    LASERSMART User

    poți lua cu seriozitate în considerare răspunsul meu.
     
  10. si eu am vazut peturi tragand cu groase:)dar cu toate ca am petul dotat cu 10lf4 la 16 si protocoale lasar tot nu trage cu groase.poate a fost o iluzie grafica
     
    DORYAN13 apreciază asta.
  11. Cehn

    Cehn User

    Amice!
    Ce anume nu poți înțelege din afirmația: "Nu grafica pet-ului iți aduce avantaje."?
    Daca grafica nu iți oferă avantaje/bonusuri ce mai vrei?

    Ok pot înțelege ca cineva ți-a zis ca dacă vezi groase când tragi cu PET-ul vei rupe tot. Dar aici pe forum jucători cu peste 20000 ore de joc acumulate ți-au zis ca nu contează ca bonus.

    Vezi ca ai probleme zdravene de logica ori de exprimare.
     
    Modificat ultima dată: 15 Mar 2016
  12. Protocolul Laser Gun măreşte daunele provocate de P.E.T. şi nu influenţează aspectul grafic al laserelor trase de acesta.

    Intervenţie corectă, mulţumesc!

    Intervenţie corectă, mulţumesc!

    ...pe scurt, Registrul Pilot şi Amplificatoarele nu influenţează performanţele P.E.T.-ului.
     
  13. abc12

    abc12 User

    Si totusi cum fac petul sa traga cu groase? Exista numerosi jucatori al caror pet trage cu lasere groase. Cum este posibil?
     
  14. mobob

    mobob User

    presupun ca este pur si simplu un bug vizual....deci nu faci nimic anume...se intimpla
     
  15. NU EXISTA!! Petul nu trage cu groase, a fost doar impresia ta gresita, invartindu-te pe langa nave care trag cu groase, ti-a ramas in minte imaginea vizuala a laserelor groase care le aplici in mod eronat asupra Peturilor. PETUL NU TRAGE CU GROASE orice ai face!! Daca nici asa nu intelegi, ne pare rau...
     
    Modificat ultima dată: 16 Mar 2016