Cum este posibil?

Discuție în 'Probleme generale' creată de ™أفضل™, 19 Aug 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Intrebare de incepator: chiar se da HERCULES la achizitionerea de uridium? de cand? imi cer scuze daca nu stiu de aceasta oferta! .. Inseamna ca am facut degeaba 75 Kappa? :(

    Domnule "FallenAngel" 25 milioane onoare se pot face in mod corect si intr-o singura zi, nu asa cum sustii d'ta ca le faci intr-o saptamana! Ideea este ca domnul Motanu se referea la cu totul altceva... probabil mai greu de sesizat si .... inteles!

    Poate mentionati faptul ca "actiunea" se petrecea pe vremea cand nu erau duminici cu duble nici alte .... asemenea "avantaje" :)

    Si uite asa o barba avea... si uite asa si-o pieptana.... :)) frumoasa povestea pentru cei care jucam de ..... ieri! Ceva mai ..."realist" nu se poate? :)

    Ba da ! Se poate! Doar ca atunci cand te trezesti... constati ca este dimineata si ca a fost . ... totul ... un vis frumos!

    Imi cer scuze ca intervin! Da, am salariul de peste 5.000 E si nu am reusit sub nici o forma sa fac o nava full in 50 de ore!? Poate nu am citit cu atentie manualul DO! :)

    Domnule Bismut! Daca imi dovediti ca este posibil sa faci 180 milioane onoare si doar 4,9 milioane experienta, va promit ca nu mai scriu pe forum niciodata!
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 29 Apr 2017
  2. Bismut

    Bismut User

    Payment de Rusia - 65 euro = 1,320,000 Uridium la helix (400%) +1 hercules, 1 luna premium , 2 saptamani rabat, 750 energi extra +altele *19...:rolleyes:
    Presupunem ca este Helix LF-4, in 12 ore deschizi 1.000 cufere, obtii cel putin 20 LF-4, full scuturi, apis o sa il iei cu 0 uridium, o sa primesti majoritatea designurilor speciale si hardwere sa iti craftezi irisii.
    Upgradezi skylab cu uridium, strangi ceva seprom si la un dublu dai cu x4 rsb in zeta, iti faci cateva puncte, havocurile +munitie.
    In fine, am mai predat ore de "Grow up" si in trecut pe forum, daca te intereseaza cauta tema.
    Daca ai 25 mil uridium pe cont, in 3 duminici cand e dublu si Helix LF-4 iti faci totul pe cont fara nici un fel de problema.
    Da se da hercules,, chiar si premium, rabat, extra energii, surgeon, formatii de drone .

    Ai cumpara 25.000.000 uridium pe un cont de la zero, ai incercat sa te faci full LF-4 in 50 ore si nu ai reusit ?

    4,900,000 in sectiunea Top users inseamna 4,900,000,000 exp.
    180 mil onoare in trecut cand erau 3 zile recompense duble la porti, faceam hades cand aveam un grup full daca nu kappa.
    Reducerea era de 30%, cand faceai hades rareori pierdeai uridium, cateodata ieseai chiar pe plus. Intro ora faceam 4 hades sau 3 kappa, asta inseamna 4-6 mil onoare, si da petreceam foarte mult timp le joc, chiar si 16 ore pe zi :)
     
  3. 4,9 miliarde experienta la 180 milioane onoare .. da! Ceea ce sublinia dl motanu era faptul ca acei jucatori ... pe vremuri cand nu erau duminici duble ..... faceau 19 - 25 milioane onoare pe saptamana si nici macar 10 milioane experienta! Cat despre restul .... nu stiam "varianta Rusia" .... si in continuare nu cred in cele 50 de ore :) bafta la joc!
     
    Modificat ultima dată: 29 Apr 2017
    motanu_1990 apreciază asta.
  4. eu zic sa te lasi de minciunile astea pe aici si sa te limitezi ,asa cum ,am mai zis la ce sti tu sa faci(video si anunturi de pe forumu englez)
    ps.poate te cred cei noi ,nu eu care adun la cutiute ,cate 200 pe putin la sansa lf4 si daca iei din 2000 cutii 10 lf 4 sa fii fericit,sa cresti lab,.lf4,scuturi,drone si asta in 50 ore jucate?:eek:da cum crezi tu ca incepator care baga bani si face zeta(toti se vaita ca fac cu zecile)si nu ia design iar ala in 50 ore face tot?lf4,designuri de drone,lab,zeus,apis ?mai ramane sa ne zici ca e si general si in top 10 :Dnu poti ,cu cati bani vrei tu sa bagi, sa faci asa ceva
    pentru angel:
    nu este vorba de asa ceva .era vorba ca cei 2 faceau cate 20 mil onoare pe vremea cand nu erau duble,hades,etc si fara sa faca si experienta adecvata celor 20mil onoare care ar fi fost optinuta din porti asa cum zice bismut:rolleyes:
     
    Modificat ultima dată: 30 Apr 2017
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  5. Bismut

    Bismut User

    Acele persoane sunt incepatori pe acele conturi nu si pe joc.
    Daca tu imi zici ca din 2,000 booty obtii 10 LF-4 nu mai are rost sa continui discutia cu tine.

    180mil onoare nu au fost facute odata cu exp aia. Nu imi amintesc exact cata exp am facut atunci dar sigur nu mai mult de 1 miliard.
    Acea exp 4,9 miliarde a fost facuta intr-o zi, ia-o p'asta :p
    Sa iti mai zic ceva, pana in 2014 puteai achizitiona 990k uri cu 20 dolari, daca prindeai si o oferta care iti oferea 50% discount la 330k uri cu 200 euro iti luai 19.800.000 uridium, ia-o si p'asta:rolleyes:

    Cum am mai zis, invatati jocul si dupa comentati !
     
    Modificat ultima dată: 30 Apr 2017
  6. Joc din 2010 (cel putin ) si le stiu pe toate! Sunt (ca dotari nave)mai mult decat FULL! Am de toate! AR REZULTA CA MAI STIU SI JOCUL CAT DE CAT! Ce nu intelegi tu - desi te-ai bagat in vorba fara sa intelegi despre ce este vorba, probabil din dorinta de a te mai lauda putin - este urmatorul fapt: ESTE/ERA IMPOSIBIL SA FACI (in perioada cand nu erau recompense duble, Hades actual, etc.) 25 MILIOANE ONOARE (?!!!!):D FARA A FACE IN ACELASI TIMP !!! .... NICI MACAR 10 MILIOANE EXPERIENTA! IA-O P 'ASTA!:D
    ps. cat despre uridium... pana in 2014 ... pariu ca am achizitionat mai mult decat tine? Ia-o si p'asta!:D
    Eu nu mai continui discutia... esti un norocos peste masura in DO se pare ..... la tine totul este apropiat de nivelul teoretic, unde din 10 kappa faci 2o hercules, unde poti face o poarta Kappa cu 35 K URI si o finalizezi cu o nava nedotata corespunzator fiind la inceput de joc .... in 15 minute, unde din 35 de cufere iei 35 de lf4 care se si upgradeaza la 16 instant pe parcursul a 50 de ore(nu 10 lf4 din peste 2000 ca mine si altii asemeni mie), unde faci 4,9 miliarde experienta intr-o zi ....... probabil cu nava phoenix ... etc. Fericitule! Succese!
     
    Viorel_77 și motanu_1990 apreciază asta.
  7. mai bismut tu ai impresia ca daca postezi cateva video in care bati 1-2 jucatori care nu au ca tine duble,rsb,etc sti acest joc?te inseli rau de tot si din cate vad aberezi si pe teme la care esti praf incercand sa dai explicatii fantastice
     
  8. Bismut

    Bismut User

    Nu s-ar zice ca le stii pe toate.
    Sigur ai achizitionat mai mult uridium decat mine, deoarece eu am cumparat uridium doar pentru 50% booster de exp sau onoare si ala rareori.
    Teoretic chiar asa este, 10 kappa 20 hercules la recompense duble, 35 chei 35 LF-4. O kappa se deschide cu aproximativ 1,750 extra energii, asta inseamna 70k uri pe vremea cand trageai cate 40 uri la galaxy gate, 35k uri obtineai din kappa :)
    Sa iti mai spun un adevar, atunci cand nu esti conectat pe pagina de joc si stai doar pe prima pagina si faci upgradeuri nu se calculeaza ca ore jucate :)
    Ti-am aratat cum am facut 4,9 miliarde exp intr-o zi. Vrei sa iti arat si cum fac 1 mil uridium :D ?

    Cand am zis sa invatati jocul nu la asta m-am referit, in unele batai este vorba si de noroc dar credema ca pot bate 3 ca tine :)
    Daca ceea ce am spus mai sus ti se par fantezii...scuzama :)
     
  9. Copil! stai linistit! nu iti luam jucaria! Doar ca noi vorbim de unele si tu o tii mortis cu laudele despre imaginarele tale performante! si eu pot face nu un milion... ci 3 milioane uri sau chiar mai mult si nu intr-o zi ci in 40 de secunde? ai?:D ... si treaba cu experienta este depasita de multi! doar ca repet... noi vorbim de mere si tu..de ... te lauzi :) succesuri(sper ca se intelege ironia nu?)!
     
    motanu_1990 apreciază asta.
  10. Bismut

    Bismut User

    Nervous output :rolleyes:
    Cauta punctul din care a deviat discutia, dupa sa imi spui ca eu vorbesc pe dinafara. Daca tu din tot ce am zis ai inteles ca ma laud...ты ревнуешь? o_O
     
  11. Ma tot provoci domnule! Eu unul ... "credema" si "scuzama" :p dupa ce am analiazat - este adevarat ca superficial - postarile si video-urile tale, zau ca nu te cred! eu unul bat 4 ca tine iar domnul motanul(sper sa nu se supere) ... de la 5 in sus! asa ca.... O ZI BUNA! :) Amicus Plato, sed magis amica veritas.! (ps. vezi ca nu este in rusa citatul :)) :)

    Repet! Jucaria... ramane la tine :) ... Aici vorbeau oameni mari! nu au ei treaba cu jucariile tale :)
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 2 Mai 2017
    motanu_1990 apreciază asta.
  12. Bismut

    Bismut User

  13. asa cum am zis esti total pe langa subiect si nici macar nu citesti ce sa scris doar dai din degete pe tastatura spunand aberatii pe aici
    p.s.cred ca trebuie sa iti cer scuze ca eu vorbeam de jocul Darkorbit si tu vorbesti de altceva:rolleyes:
    cred ca mai ai mult de jucat ca sa bati macar 1 ca mine asa ca lasate de znoave si pune video pe aici ca la asta te pricepi
    p.s.si cum discutia a deraiat cred ca un admin ar fi cazu sa stearga si sa inchida aceasta tema:)
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  14. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    O nava de genul asta se poate face !! dar mai greu cu up-grade !! daca are si up-grade la 16 atunci lasa de dorit !!
     
  15. Ba da ;) poti sa iti iei chei obsidiene albaste rosi apocaliptice si le faci ca popicu
     
  16. serios?si cum de altii care au luat cateva sute de rosii si albastre nu sunt plini de lf4?sau crezi ca da doar la unii si la altii lipsa?:eek:
     
  17. Bismut

    Bismut User

    Cand faci upgrade nu se calculeaza ore jucate, daca ai cumparat cateva milioane de uri la mega le faci fara nici un fel de problema intr-un timp foarte scurt.
    Nu are rost sa iti bati capul cu ei, vor incepe sa spuna ca aberezi si ca nu vorbesti despre acest joc :))
     
  18. rattyionut

    rattyionut User

    ce misiune este aia cu 2000 de protegi si 25 de cubb?
     
  19. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Nu m-am referit la orele de joc ci doar la posibilitatea sa devii full in conditiile astea si intrun timp scurt. Up-gradele nu poti sa-l influentezi dar sa te vad eu pe tine ca bagi atatia bani in joc sa-ti cumperi chei obsidian sa te faci full si sa mai ai si timp de up-grade :)
    Dar pana la urma ... Care este defapt scopul jocului ?? Eu cand am inceput jocul a mai fost si relicva aia de 10.000 de euro care acuma a devenit mai scumpa decat mumia lui Tutanchamun:)
     
  20. bibicU[HQ]

    bibicU[HQ] User

    Am si eu o intrebare .
    Nu cumva acei jucatori fac parte din categoria vipuri DO, iar noi ne batem capul cu tot felul de intrebari ?
    Daca triseaza vor fi prinsi , sper .
    Mai bine va jucati decit sa va certati .