Cum este posibil?

Discuție în 'Probleme generale' creată de ™أفضل™, 19 Aug 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Cum este posibil ca un jucator intr-o saptamana jumatate sa faca un cont full?Havocuri,lf 4,design-uri de nave,puncte de cercetare,10 drone,pet lvl maxim ..etc ?
    RANG PILOT:Căpitan de bază
    POZIŢIA ÎN CLASAMENT:581
    NIVEL JUCĂTOR:20
    COMPANIE:EIC
    MEMBRU DIN:26-03-2015
    TIMP JUCAT:244 ore
    ACHIEVEMENT-URI:110
    PUNCTE DE CERCETARE ACORDATE:32
     
  2. kk12

    kk12 User

    Am o intrebare asemanatoare:Cum este posibil ca un jucator sa aiba 261 de porti kappa in 1676 ore de joc?Adica o kappa la 6,4 ore.Nu mai vorbim de celelalte porti pe care le are.
    STATISTICI JUCĂTOR
    RANG PILOT:Colonel
    POZIŢIA ÎN CLASAMENT:99
    NIVEL JUCĂTOR:22
    COMPANIE:EIC
    MEMBRU DIN:05-12-2012
    TIMP JUCAT:1,676 ore
    ACHIEVEMENT-URI:144
    PUNCTE DE CERCETARE ACORDATE:50
     
  3. Ensw

    Ensw User

    :D
    Cum o fi sa construiesti porti cu bani reali si nu cu palla ;) ....
     
    SwizX apreciază asta.
  4. ce satisfactie sa ai sa bagi atatia bani intr-un joc...serios acum? (atunci cand te apuci de un joc nou ai si banii pregatiti???? ) si sa ai chiar asa noroc ca la fiecare poarta sa-ti dea numa itemuri folositoare(lf 4, hercule , havoc) :( . multe chestii sunt cusute cu ata alba pe joc....dar pacat ca nu le vede cine trebuie
     
  5. Dacă are 244 ore jucate, înseamnă că le-a jucat în cursul unei săptămâni?!

    Contul nu are o vechime prea mare însă există 3 metode de evoluție în acest joc, din care una foarte rapidă, mai rapidă chiar față și de cea interzisă de CCG.

    În plus, ce vă face să credeți că e un cont ”full”?! ...sărmana capră a vecinului... :rolleyes:


    Și ținând cont de:

    ...ați avut curiozitatea să-l întrebați cam cât timp a pierdut pt. 15 LF4?! ...și când te gândești că mai sunt și cufere albastre și roșii.... :rolleyes:


    Ați avut curiozitatea să observați că respectivul jucător deține 37 de poziții din primele 100 în clasamentul de timp record în efectuarea unui portal galactic Kappa?

    De ce ar trebui să aștepte, după calculul dvs. rudimentar, 6 ore ca să efectueze un portal Kappa?!

    Comparați satisfacțiile dvs. cu ale altora? Poate că ar trebui să ne placă și aceleași băuturi....la toți....o_O

    LF4, Hercule, Havoc etc. se primesc doar din porți?! :rolleyes:


    Păcatul este că unii nu fac nici cel mai mic efort de imaginație...cel puțin pt. a suplini lipsa de cunoștințe în ceea ce privește jocul!
     
  6. ne puteti dezvalui si noua cele 3 metode?fara cea interzisa care pe mine unu nu ma intereseaza.
    lf4 iei la cutiute la fel si designu havoc dar hercules?(inafara de cele 2 misiuni care dadeau designu.)
    daca bagi bani reali poti face o gramada de porti pe zi nu numai kappa si daca faci si zeta macar pe sfert
    din cate kappa are ajungi full lf4,havoc si hercules in alea 1676 ore si cresti chiar si foarte repede(sigur are rabat,premium si deci costuri gg sunt cu 30% mai mici la gg).si nu trebuie sa bagi foarte multi bani reali :)
    P.S sper sa nu fiu iar pe langa subiect sa se ia doamna MEDEEA de mine;)
     
  7. cele 3 metode ar fi :sa omori npc-uri,sa culegi cutii bonus,sa cumperi uridium cu bani reali.Designul hercules putea fi obtinut prin cumpararea ofertelor de 50 sau 100 euro pentru uridium,in urma achizitionarii uridiumului urmand sa primesti de asemenea si alte bonusuri,printre care si un design de drona hercules.
     
  8. kk12

    kk12 User

    Ați avut curiozitatea să observați că respectivul jucător deține 37 de poziții din primele 100 în clasamentul de timp record în efectuarea unui portal galactic Kappa?

    De ce ar trebui să aștepte, după calculul dvs. rudimentar, 6 ore ca să efectueze un portal Kappa
    Binenteles ca m am uitat.Da a avut 37 de pozitii din primele 100.Dar celelalte 220 si ceva?Dar celelalte porti?Si in plus nu a mai facut si el o misiune ceva, nu a mai fost la o vanatoare,a facut doar porti ?Eu sunt curios in cat timp a terminat misiunea cu 400 de ubericloni sau cea cu 750 de citadel inamice?
     
  9. Vasile.

    Vasile. User

    Nu ai de unde știi dacă a termina-o! kk12
     
  10. mobob

    mobob User

    logic ca nu...
    poti fi sigur insa ca cine a crescut acel cont nu doar ca a bagat bani la greu in el,dar mai are si experienta...adica sigur nu e un novice in ale jocului.
    ::))
    si nici chiar in "epoca de aur" a "programelor interzise de ccg" nu puteai sa cresti un cont asa de repede prin folosirea lor.
    deci in cazul de fata,nu mai despicati firul in patru in util, contul a fost facut cu bani.
     
  11. Dezvălui?! ....putem vorbi de "dezvăluiri" doar în cazul jucătorilor novici, pe când în cazul "veteranilor", cu pretenţii.... o_O ...muncă asiduă şi / sau achiziţii cu bani reali!

    ...şi dacă vorbesc de 3 metode din care una interzisă de CCG, care iese automat din discuţie, cum aş putea dezvălui tot 3 metode?! :rolleyes:


    Nu, de acestă dată nu sunteţi pe lângă subiect... e mai grav de data asta, pt. că e vorba de joc! ;)

    ...există diverse promoţii oferite de dezvoltatorul jocului (aşa cum pomeneşte şi colegul the_beast_comes_out), există forum şi există DarkOrbit Wiki ....nu vă lipseşte decât voinţa de a vă documenta.


    Omorâtul de NPC-uri şi culesul de cutiuţe intră sub sfera uneia singure metode: munca asiduă.

    Din păcate pt. dvs., n-am să stau să predau lecţii de logică...

    ...cele 37 recorduri de timp sunt dovada rapidităţii cu care efectuează un portal galactic. În plus, faptul că poate termina un portal galactic într-un timp cu mult mai scurt decât majoritatea altor alţi jucători, este o dovadă că nu distruge NPC-urile cu muniţie x-1 şi/sau Kamikaze.


    ...dacă poate efectua un portal Kappa într-o medie de 30 min. / poartă, cât timp îi lua să termine 220 de astfel de portale? :rolleyes:

    Scrie undeva că trebuie să faci misiuni? Deţineţi cumva "reţeta" pentru cea mai bună metodă de a evolua în cadrul jocului şi sunteţi contrariat că respectivul s-a abătut de la ea?

    Ce relevanţă are terminarea misiunii cu 400 Uber Klon?! De ce ar trebui să termine misiunea?! Nici eu nu am terminat-o, nu se dau premii pt. viteza de finalizare a misiunii şi nici nu îmi cere de mâncare că este nefinalizată....în definitiv, care vă este raţionamentul?
     
  12. pai dumneavoastra ziceati de 2-3 metode de crescut rapid pe acest joc,iar metoda :"munca asidua" nu cred ca este o metoda rapida ca si eu am crescut asa dar in ani de zile.deci este o singura metoda cea cu bani reali:)( si sincer destul de multi ca sa poti creste rapid)
    sa stiti ca m-am documentat ,zic eu ,suficient de mult si daca este sa astepti acele promotii care apar o data pe an sau noi misiuni de event ,care sa dea designu hercules, nu mai cresti asa rapid;).lf4 si designu havoc sau apis si zeus (daca esti printre cei norocosi) le poti lua relativ repede (cam 1 an ca sa fii full si cu ceva banuti bagati ,ca altfel trec 2-3 ani pana ajungi full doar din stat la cules, ca sa poti face porti sa iei cheite)
    P.S sa stiti ca nu ma consider un jucator cu pretentii (ca stiu eu tot ) si nici nu am afirmat vreodata asa ceva.atunci cand nu stiu ceva ma documentez.cele mai multe sfaturi sau pareri le exprim aici din experienta prinsa in anii petrecuti pe joc .poate nu stiti dar eu sunt unu din jucatorii care au suferit in urma unor greseli ale scriptului si de accea nu mai cred ca scriptu este bun (are mari scapari)si cred doar cand voi adminii ziceti ca ati controlat (sau cei de la tehnic) cele spuse de noi pe aici.
    nu contest ca unele postari sunt puse aiurea dar si acele postari merita un raspuns competent pentru a evita polemica pe marginea lor
    multumesc pentru lamuriri
     
  13. Nu am spus deloc ca a jucat o saptamana continua...ci acumularea celor 244 ore ...Si cu atat mai bine,a jucat foarte rar,sa zicem,de unde atatea pe nava,si atatea porti?Si ce ma face sa cred ca este un cont full?Nu cred ca dai cu molia 200 k avand lf 3 -uri...Iar designurile de drone...ma gandesc ca nu sunt miop sau daltonist...+ punctele de cercetare+formatiuni de drone...etc.Si da,am avut curiozitatea sa intreb.A pierdut timpul in care a fost hitac pe harti...zi de zi...a strans uri,a cumparat cheite,si a luat lf 4 ...dar cu sigurata nu a durat 244 ore de joc ...Si eu personal am facut 54 kappa,sa nu mai spun zeta ...cati bani bagi si cate ore joci pt atatea porti?
     
    Modificat ultima dată: 20 Aug 2015
  14. Vă recomand să recitiţi ceea ce am scris! Am zis că există 3 metode din care una foarte rapidă. N-am afirmat nicăieri că metoda "muncă asiduă" ar fi o metodă rapidă.

    ....chiar credeţi că am să stau să facem analiză pe text de dragul conversaţiei?! :rolleyes:


    V-am oferit posibilităţile existente de a procura diverse lucruri în joc.

    Pe lângă promoţii există şi alte modalităţi, care se repetă la intervale scurte, prin care pot fi procurate anumite echipamente exclusive.... v-am oferit şi un link, era bine să fi citit, astfel aţi fi demonstrat că v-aţi documentat....cutiile galbene, roşii, albastre ce vă oferă?! :rolleyes:

    Chiar şi în cazul promoţiilor, dacă este dispus şi doreşte, un jucător poate profita la maximum de respectiva promoţie, chiar şi până la achiziţionarea în numărul de trebuinţă a echipamentelor exclusive.


    Aiurea?! ....aiurea este atunci când se solicită lămuriri în privinţa unor anumite aspecte, se oferă lămuririle solicitate iar dacă acestea nu converg cu propriile opinii (opinii formate de cele mai multe ori pe baza unor mituri şi a altor bazaconii ce se diseminează prin intermediul diferitelor medii de socializare şi prea puţin pe propria experienţă şi logică) atunci, respectivele lămuriri sunt contestate de solicitant.... da, foarte aiurea!

    Cum credeţi că aş putea să mă exprim faţă de conturile de joc aduse în discuţie, altfel decât dacă cunosc situaţia conturilor respective?

    Dacă tot ne apucăm de ping-pong:

    ... avem fileu?! :rolleyes:

    N-am să mă repet, tot ce vă rămâne e să pricepeţi explicaţiile date.

    Miopia nu v-ar afecta decât în cazul în care aveţi monitorul situat la distanţă mare faţă de poziţia de unde utilizaţi tastatura, altfel aţi putea vorbi de presbiopie.

    Cât despre daltonism, nu m-aş hazarda să mă pronunţ într-un fel anume, n-am pregătire medicală de specialitate!

    Nu are toate design-urile de drone, nici Havoc şi nici Hercule! :rolleyes: ...deci nu vorbim de "full"!


    Dar cine a zis că are LF3 şi cine a zis că nu ar putea să deţină suficiente LF4?! Cum le poate deţine în scurt timp? ...explicat deja, n-am să mă repet!

    Cu suficient uridium, poţi construi atât Skylab-ul necesar pt. producerea seprom-ului cât şi achiziţiona log file-urile necesare producerii punctelor de cerecetare.... din nou, cine îşi permite şi îşi doreşte, poate avea toate cele 50 de puncte de cercetare şi pe un cont de nivel 1 într-un timp extrem de scurt!

    Formaţiunile de drone ...cumva nu se pot achiziţiona toate cu uridium şi credite?! :rolleyes: ...oare câte ore sunt necesare achiziţiei când deţii suficient uridium?! :rolleyes:

    Că tot aţi amintit de Hitac?! ...din nou, cine îşi poate permite, cumpără capsulele direct cu uridium, nu-i nevoie să alerge după Hitac. Transformă capsulele, îl loveşte norocul, câştigă şi un premiu in-game... şi ne întrebăm de unde LF4 în timp scurt?! :rolleyes: ...deşi nu deţine suficiente LF4 ca să putem vorbi de cont "full", cont pt. care aproape băgaţi mâna în foc că e "full".

    De asemenea, contului îi lipsesc multe alte echipamente care îl pot califica drept "full" ...dar nu-i aşa, cine sunt eu să vă contrazic, că doar scrie pe nava lui ce are pe ea! :rolleyes:

    Prietenul căruia i-a surâs şansa la 15 LF4 nu-i tot acelaşi cu persoana "reclamată" de dvs., aflată pe locul 581 în clasament. Strângerea resurselor pt. procurarea de chei este una iar găsirea LF4 este alta....la fel şi timpul alocat respectivelor activităţi.

    Prietenul dvs. a consumat ore joc ca să strângă resursele necesare achiziţiei de chei însă a fost o chestiune de doar câteva ore să găsească cutiile care i-au adus cele 15 LF4. Celălalt putea consuma uridium pt. achiziţia de chei, proces care nu consumă nici măcar un minut de joc însă, la fel de bine, putea să-i ia doar câteva ore să găsească cutiile care i-au adus 15 sau mai multe LF4.



    Deci, dvs. sunteţi etalonul pe DO?! Dacă atâta puteţi şi vă permiteţi, toţi ceilalţi care pot şi îşi permit mai mult sunt "suspecţi"?! :rolleyes:

    Consider că s-au oferit suficiente explicaţii pe acest subiect.... nu vă lipseşte decât voinţa de vrea să pricepeţi! ...şi să cruţaţi viaţa sărmanei capre a vecinului! ;)
     
    styv86 și True5.1 apreciază asta.
  15. ma scuzati dar poate nu m-am facut inteles bine,mea culpa.in cuferele galbene,rosii si albastre (cele argintii nu am vazut si deci nu stiu ce se poate gasi in ele) nu am stiut ca poti gasi si designu hercules.am citit ce scrie pe acolo cu ceva timp in urma ( DARKORBIT WIKI)
    cand am spus ca unii scriu aiurea pe aici nu ma refeream la admini ci la cei care scriu tot felul de chestii doar pentru ca nu inteleg ce sa intamplat la un moment dat in joc si nici nu cred cand li se explica ce si cum a fost.
    cred ca ati vazut ca pe tema celor 2 conturi care mi se par suspecte, nu am mai zis nimic.am inteles din explicatiile date ca nu sau folosit de bug.oricum o sa le urmaresc in continuare doar din curiozitate sa vad cata onoare or sa faca in saptamana asta comparativ cu atunci.asta doar spre a imi satisface curiozitatea ,
    P.S inca o data scuze daca am gresit cu ceva si multumiri pentru lamuririle care ni le dati
    inca ceva :nu ne luati in nume de rau atunci cand insistam prea mult pe o tema despre jucatori care credem noi ca se folosesc de anumite buguri sau programe interzise ,dar sincer ne lovim de ei pe harti si vedem zi de zi jucatorii respectivi ca folosesc tot felu de jucarii cum le zicem noi:)si totusi scriptu nui prinde
     
  16. kk12

    kk12 User

    Despre asta este vorba.Pe unii prea ii loveste norocul in jocul acesta! Eu imi explic acest lucru in 3 moduri:1-este admin , moderator ceva de genul acesta si beneficiaza de anumite avantaje gen porti gratuite seprom nelimitat si/sau munitie x4 /rsb gratis etc(am dat doar ceva exemple nu e obligatoriu sa fie toate).2-are pe card zeci de mii de euro cu care nu are ce face si adora jocul acesta.chiar si asa anumite aspecte sunt dubioase gen timpul petrecut pe joc comparativ cu realizarile sale. 3 -este un BOTUSER notoriu si nu a fost prins de catre sistem sau a fost prins si iertat sau pedepsit mult prea "SUBTIRE" comparativ cu abaterile sale.Sincer mie personal a 3 a varianta mi se pare cea mai plauzibila.

    Daca ne uitam in continuare in clasament dupa a 70-80 de kappa incepe sa treaca de 30 minute .Terminarea misiunii cu 400 de uberi clon a fost doar un exemplu.sau putea fi foarte bine cea cu 750 de citadel sau cea veche cu 1000 de nave.Cam 20% din timpul pe care l a petrecut pe joc a fost in kappa.Dar banuiesc ca a mai facut si cateva alpha beta zeta etc (inca nu l am cautat in clasament la aceste porti) deci alt timp pierdut in porti.si cu tot acest timp petrecut in porti din cele 1676 ore i a ramas DESTUL LA DISPOZITIE sa DISTRUGA 30.549 Nave.Si binenteles i a ramas si destula MUNITIE si destul SEPROM ca sa distruga toti acesti jucatori desi a folosit ceva si pentru a face toate acele timpuri record.si oare nu a mai facut si el o misiune de event ceva acolo de completare?
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 20 Aug 2015
    Veneficus apreciază asta.
  17. SwizX

    SwizX User

    De ce va tot bateti capul ? Imagineazati ca ai castigat la loto si bagi banii in joc .. si cumperi desigur uridium ... o suma colosala ... (ca acum te dau banii afara din casa ...) sa zicem un exemplu abstract 18 miliarde uridium ... sa zicem ca iti cumperi logfiles .... iti trebuie seprom faci upgrade instant pe uri ... dar dureaza producerea materiilor ei bine poti cumpara (desigur tot pe uridium) roboti pentru productie , in acest timp te poti plimba prin parc .... peste 2-3 zile cand verifici contul OH ce sa vezi rafinariile sunt pline .... acum detii 50 puncte , fara niciun minut in joc ;) de restul de uridium cumperi un citadel hale formatii echipament ... si niste x3 pentru porti ;) ... iti dedici 2 saptamanii din viata pentru transpoarte instant de seprom si cand ai inima impacata ca ai destul seprom pe laser rachete scuturi ,ungi si motoarele cu nistte promerium .... cu uridiumul ramas deschizi epsilon kappa zeta ... (desigur pe uridium) si eventual alfa beta gamma pentru munitie .... sa nu mai consumi x3 ... ca e pacat mai frumos e x4 .....oh si sa nu uitam poate respectivul a gasit articole promotionale la shop ..... si avand suficient uridium si-a pregatit nava ca pentru jackpot arena (ubr... rsb... etc...) si si-a inceput aventura in porti , bineinteles cu petul pe kamikaze .....dupa ce s-a distrat si si-a terminat aventura in porti ... ca un Roman care se respecta a inceput sa se dea mare prin mape aducand tot odata nemultumirea ta ...... si astfel se inchee povestea unui alt player caruia expresia "pay for win" ii este prieten ^.^
     
    magontec și WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  18. acumularea a 244 ore rezulta o saptamana si cateva zile de joc,ca tot jucati ping pong....Nu am specificat ca a stat zi de zi si a acumulat o saptamana de joc.Putea sa joace luni,joi ,marti,vineri...si daca aduni zilele rezulta un total de 1 saptamana,asa si cu orele...Daca nu este fileu,aducem....Se poate inchide
     
  19. am urmarit 2 jucatori care se presupunea(doamna MEDEEA chiar afirma convinsa) ca nu s-au folosit de bugu cu onoarea.cei doi au facut onoare in saptamana aceea :unu 19mil celalalt daca nu ma insel aproape 10mil.sa spus ca au avut porti ,ca baga bani si fac porti cu amplificatore de onoaare etc.
    atunci cum se face ca acum face la onoare doar putin(cam cat face un jucator de top 50).nu mai baga bani?sau nu isi mai ia amplifuri de onoare?adica respectivii au luat amplificatoare si uri doar atunci si acum nu mai au bani?atunci au fost destepti folosinduse de bug cat sa creasca doar putin(cat sa ia urmatoru rang )
    am fost criticat ca i-am dat exemplu dar vad ca am cam avut dreptate in privinta lor;).
    P.Snu este nevoie de un raspuns din partea admini.eu am zis atunci, in topicu respectiv ,ca ii voi urmari pe cei doi sa vad ce fac in urmatoarea perioada.am vazut si m-am convins ca aveam dreptate
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  20. Domnule motanul , da-mi voie sa iti explic , eu de exemplu strang cate un milion de uridium pe cont, si dupa aceea pun rabat, si timp de o saptamana fac numai porti, iar in aceea saptamana cu tot cu bustere si baze si tot ce am pe mine , pot ajunge si pana la 25 de milioane de onoare pe cont, poate chiar si mai bine .