Credite

Discuție în 'Întrebări de început de joc' creată de Cristian, 8 Apr 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Cristian

    Cristian User

    Imi spune si mie cineva cum pot face credite mai repede fara cubikon si porti? Sa nu aud cu skylab ca folosesc si nu e asa eficient...
    Daca e vreun clan pe EG6 care poate sa ma ajute cu credite, il rasplatesc :)
     
  2. Fa Kloni singur, fara grup si ia-le cargo, rafineaza pana la prometid si duranium, ca sa nu pierzi xenomit si vinde cu petul/drona de comert sau la statie.
     
  3. Cristian

    Cristian User

    Nu exista o alta metoda mai simpla? :(
     
  4. torteto

    torteto User

    Era inainte sa transformi uridium in credite akmnu mai este acea optiune
     
  5. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    nu este eficient pentru-că, probabil, laboratorul tău nu este dezvoltat. dacă nu vrei să cheltuieşti bani cu jocul, dezvoltarea "prin muncă" este singura cale pentru creşterea unei nave aşa că nu mai visa la "reţete magice" şi treci la distrus npc-uri.
     
  6. mobob

    mobob User

    o alta varianta e sa te duci camuflat pe linga cei care fac cubi....aduni toate cutiile de acolo...pet cu modul autocolector ar fi si mai bine...rafinezi doar la primul nivel,si cind umpli complet magazia te duci si vinzi...sau iar,daca ai pet si modul comert,il trimiti pe el
     
  7. Daca nu ai skylab-ul lvl 20 cred si eu ca nu faci multe credite. Plus ca trebuie sa ai minim 500 000 de onoare pentru a vinde la pret dublu minereul. Pe 1000 promerium poti lua 1 milion de credite daca vinzi in baza sau 1 300 000 daca vinzi cu petul (comert lvl 3). Daca tu nu ai 500k onoare, vinzi la un pret foarte mic promeriumul.
     
    OBERON74 apreciază asta.
  8. Silviu

    Silviu User

    Săptămâna aceasta am făcut aproximativ 200 de milioane de credite doar din kristalloni și boși kristalloni (inclusiv cargoul pe care îl lasă), fără să mai pun la socoteală creditele ce vin din skylab. Dacă nu vrei să faci efort și să faci credite ușor, atunci skylab-ul este soluția.

    Îți trebuie Premium, o navă Citadel, bineînțeles onoare ca să poți vinde promerium-ul la prețul maxim, un pet cu modul de comerț nivel 3 și răbdare. La nava Citadel cu Cpu de extindere magazie și Premium ajungi la 9000 spațiu cargo ce poate fi folosit pentru transferul resurselor din skylab (dacă ai și niște puncte distribuite la abilitățile corecte în Registru Pilot, chiar mai mult). Ca utilizator Premium, transferurile din skylab se efectuează la jumătate din timpul unui utilizator normal, adică poți transfera 1000 de promerium pe oră. Teoretic poți transfera 24.000 de promerium pe zi, iar nava Citadel te ajută să nu înnebunești făcând prea multe transporturi individuale pe zi.
    Cei 24.000 de promerium valorează 24 de milioane de credite, iar dacă folosești pet-ul cu modulul de comerț nivel 3 menționat mai sus, primești un bonus de 30%, adică 7.2 milioane de credite, iar totalul ajunge la 31.2 milioane de credite pe zi din skylab, deci merită efortul.

    Și cum Rafinăria de promerium produce 2081 de promerium pe oră, nu vei rămâne fără promerium pe care să-l exploatezi (bineînțeles, dacă deja ai maximul de seprom produs în skylab, trebuie să dezactivezi Rafinăria de seprom pentru că aceasta consumă 1890 de promerium pe oră).
     
    ~~Dark~Star~~ apreciază asta.
  9. Cristian

    Cristian User

    Am skylab lv 20 full,1 milion onoare si pet cu modul comert lv 3...Strategia spusa de tine Silviu e buna,numai ca eu nu am premium sau citadel...singurul lucru care mi ramane e sa fac npc-uri si sa le vand cargo care il lasa...Multumesc tuturor pentru raspunsuri :)
    Spor la joc
     
    Silviu apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.