CPU AUTO Racheta

Discuție în 'Probleme tehnice' creată de FuℓℓMetaℓPanic™, 27 Iun 2023.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Salutare, am si eu o problema pe nava Centurion nu imi functioneaza CPU de AUTO Racheta
    am incercat sa schimb configuratiile, am sters configuratiile de pe nava, am schimbat am schimbat design-ul navei, am luat alt CPU-ul de pe alta nava si alt lansator de rachete, am dat clear la cache, am incercat sa dau warp la o nava si sa revin la centurion,am activat si dezactivat cpu-ul, am schimbat tipul de rachete, am incercat sa vin din rachete am zis ca poate sunt prea multe ... toate cele mentionate mai sus nu au dat nici un rezultat lansatorul de rachete nu fuctioneaza in modul automat doar daca incarc si trag manual, cu toate acestea iconita care indica daca este sau nu CPU-ul activ este colorata/activata.Pe alte nave CPU-ul este functional.
    Va rog sa ma ajutati in a solutiona problema.
    Multumesc.
     
    Modificat ultima dată: 27 Iun 2023
  2. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Salut,

    Vom testa și vom reveni cu un răspuns.
     
  3. Buna seara, as dori sa stiu ce se mai intampla cu problema pe care o am pentru ca as dori sa folosesc nava Centurion cu design-urile ei la capacitate maxima, momentan acest lucru nu se poate doar sa incarc manual lansatorul de rachete care mi se pare destul de neplacut, nu stiu refund pentru nava ... alocarea navei din nou in cont ... multumesc anticipat.
     
    Modificat ultima dată: 1 Iul 2023
  4. FRUMUSICA

    FRUMUSICA User

    Duminica seara la o colectare de alfa beta si gama prin trimitere nu mi-a dat uridium vreau sa stiu daca s-a mai intamplat la cineva ! Ca eu sunt foarte furios si pentru faptul ca am trimis la suport si ei spun ca au verificat! Cum au verificat ei nu stiu ca am batut jumatate de zi la kubi am facut eternal si am iesit in pierdere 150 k de uri am si premuium si rabat si nu am cumparat nimic! E mai usor la ei sa spuna ca au verificat decat sa dea mai departe! INCA O DOVADA CA NU-SI FAC TREABA !
     
  5. styv86

    styv86 User

    Stai linistit că jocul este in picaj direct şi în cateva luni va fii PA definitiv acest joc ! Totul este o bătaie de joc din partea staff-ului şi nu mai zic din partea suportului care nu face decat să işi bată joc de jucător atunci cand are nevoie de ajutor ! Eu unul după 9 ani de jucat zilnic şi bani numai zic cat am aruncat pe fel si fel de pachete şi uridium şi ca răsplată îţi distruge contul în două secunde după 9 ani de joc şi nici nu vor cei de la suport să arunce o privire asupra unor probleme care pot fii provenite din cauza unor erori de sistem sau eroare voită cu scuza că scriptul a detectat ! Dintr-un clan să banezi 12 jucători în acelaşi timp asta dă de gandit că din celelalte clanuri din top EG1 foloseau trenuleţul şi program de bătaie au banat cate 2 sau 3 jucatori şi culmea toate clanurile din top 4 şi la această oră sunt pe rpogram de userbot ....dar de , numai un clan a existat pentru script şi nu este scriptul că este mana unui admin dintr-un clan advers din top 4 clanuri şi a profitat că rulează scriptul şi a banat 12 jucători dintre cei mai activi din clan ! Dacă nici asta nu este coincidenţă atunci suportul romanesc este doar aşa de decor !?
     
    FRUMUSICA apreciază asta.
  6. FRUMUSICA

    FRUMUSICA User

    Stefane noi suntem cei mai longevivi si corecti jucatori stiu ca ai bagat multi bani in joc, noi stim tot ce se intampla in jocul asta pentru ca de 10 ani ne logam zi de zi! Intrebarea care o pun eu este: De ce indeparteaza jucatorii vechi? de ce nu ne raspund la intrebari si ne ignora? Tind sa cred ca ai mare dreptate ca jocul e in picaj problemele sunt din ce in ce mai multe in joc si ce este cel mai grav este ca au banat jucatori care nu au bootat niciodata pe motiv de boot! Mai grav de atat sa fii banat pe motiv de boot si tu nu ai folosit niciodata ce poate fi?
     
    styv86 apreciază asta.
  7. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    jucătorii vechi sunt jucători cu experiență, jucători care știu să joace jocul ăsta fără a cheltui prea mulți euroi iar lucrul ăsta îl cam deranjează pe big p. mai mult, oamenii ăștia nu prea stau în banca lor, adică îi învață și pe noii jucători cum să joace fără prea mari cheltuieli și atunci big p. se supără rău de tot că-i atins la buzunar. deci, după noua strategie de management a darkorbit, jucătorii noi (și cardul lor) reprezintă target-ul principal pentru toți decidenții din big p. pentru ei sunt toate ofertele înșelătoare care apar enervant de stăruitor la logarea pe pagina de joc în baza proprie, ori acele oferte mirobolante din shop care te-ar face să cumperi cu cardul chestii care se pot procura mult mai ieftin în alte moduri.
    așa că ”take it easy” cum ar zice americanii care n-au vîndut chinezilor cu tot cu joc !:rolleyes:
     
    Modificat ultima dată: 11 Iul 2023
  8. Veneficus

    Veneficus User

    Testeaza pana cand te plictisesti si nu mai revii... iar dupa, ca si aici urmeaza:

    Salut,

    Deoarece inițiatorul temei nu a mai revenit,

    Temă închisă

    tipic...
     
    FuℓℓMetaℓPanic™ apreciază asta.
  9. pai doar manual funcionaza lansatorul de rachete cipul automat e inutil in cazul navei Centurion ... cel putin pe contul meu ...
    si cam atat ...nici un raspuns de o saptamana jumatate ...
     
    Veneficus apreciază asta.
  10. Nici n-ai sa mai primesti !!! ;)

    Motiv: ai o nava foarte buna, dar BP va face in asa fel incat sa nu cumva sa ai rezultate bune impotriva botzilor. .... Adicatelea, impotriva botzilor care platesc pentru utilizarea programelor ilegale direct catre BP. Sau, cumva, ar trebui sa redenumesc BP-Mafia ?!?
     
  11. si totusi vreun raspuns prea curand in legatura cu bugul ?sau sa uit de topic?
     
    Veneficus apreciază asta.
  12. Veneficus

    Veneficus User

    hmm... si tu!
    ei nu anunta: Mănușa lui Plutus | Orbită întunecată (darkorbit.com)
    si vrei sa bage muritori de rand ca tine si ca mine in seama?
    vai steaua lor!!!
    rusinica pana la capat!
    capatul ala al tunelului care se intrevede dar ei se fac ca nu il vad.
     
    WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  13. mai are rost sa astept vreun raspuns ?! dezamagit cum se pune problema in general vad ca daca e o problema tehnica nu se rezolva dar daca faci altceva in chat/joc etc imediat esti sanctionat pe langa asta de 1 saptamana abia merge sa te conectezi la joc ... trist ...
     
    Veneficus apreciază asta.
  14. Veneficus

    Veneficus User

    oare trebuie si poza???
    sau un video?
    sau un roman la descriere??? sa fie mai in detaliu?
     
  15. prietene nu stiu de ce te bagi sa raspunzi sau sa citezi ceea ce a raspuns imediat un board admin dupa ce am postat topicul ... se face imediat o luna de zile in care astepi un raspuns din partea staff-ului si nimic si autoritatile romane se misca mai bine (20 de zile pentru a solutiona o problema) nu stiu ce ar trebui verificat cand daca se logheaza sau w.e face pe contul meu se poate observa ca nu functioneaza cp-ul ? ce teste ar trebui facute ca sa vada lucrul acesta
     
    Modificat ultima dată: 22 Iul 2023
  16. mihai.

    mihai. User

    Dacă incă nu ți sa rezolvat problema am sa-ți spun si eu ce să faci, poate funcționează: Șterge configurația 1 și 2 ale navei Centurion, apoi incepe sa echipezi nava cu slot 4 (am avut o problemă asemănătoare cu ceva timp în urmă,unde nu se putea pune un cpu pe o navă),vezi dacă funcționează și la tine. Spor la joc
     
  17. Salutare, s-a rezolvat ,
    multumesc anticipat,
    se poate inchide topicul!
     
    Modificat ultima dată: 25 Iul 2023