configuratii mimesis

Discuție în 'Întrebări de început de joc' creată de c00c00, 17 Dec 2018.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. c00c00

    c00c00 User

    salutare! ma ajuta cineva sa stiu cum se fac configurilr pentru mimesis? am vazut pe youtube cum un mimesis distruge cinci cyborg? am gasit un material in limba engleza dar, marturisesc ca sunt paralel cu engleza iar dictionarul online lasa de dorit
     
  2. Bismut

    Bismut User

    Ceea ce vrei tu sa faci nu mai este posibil.
     
  3. c00c00

    c00c00 User

    am vazut ca s a schimbat dar eram curios sa stiu cum reusea si, chiar daca s au modificat puti, nu e totusi mai bun?
     
  4. manuivan70

    manuivan70 User

    singura sansa ca mimesis sa mai fie utila e ca abilitatea ei sa devina independenta de energia scutului...evaziunea nemaifiind totala, scutul se poate pierde inca de la primele lasere inamice...
    eu a doua zi dupa ce au modificat o am schimbat nava....am totusi amintiri frumoase cu mimesis...mi e ciuda doar ca ambagat bani in ea si acum o tin de muzeu.....
     
    *N!NO* apreciază asta.
  5. *N!NO*

    *N!NO* User

    Pai cam asta pare sa fie tactica BP in ultimul timp...
    Baga ceva nou, toti jucatorii trag sa faca sau sa cumpere, apoi BP taie... Au facut asa si cu formatiuni de drone (inel, stea, etc) si cu nave (cyborg, hammerclaw, mimesis,etc)...
    Consumi timp pe joc sau cumperi cu bani reali un item ce are anumite proprietati si valori(care pare sa merite), apoi il loveste BP... Il "devalorizeaza" si practic iti fura timpul jucat sau banii cheltuiti pt. respectivul item!
    Am facut toate navele noi cu ulei de la mega (la fiecare 100 de euro am primit 150 ulei)!!! Pt. ca toate PAREAU sa merite... Acum toate-s praf! Nici nu le mai folosesc! Am fost inselat sau nu?
    Nu mai spun ca duminica la "marea reducere" la porti, mi-au mancat aproape 2000 de gg-uri sa deschid o lambda.
    Sau ca jackpotul a fost scos, dar inca apare pe orice cont nou si culegi de fraier sa faci 10 mii...
    Cati jucatori au bagat bani grei sa isi faca navele super pt. a participa la batalia jackpot...? Cu MIILE! Garantat!

    Nu mai poti avea incredere, BP are mari lacune la capitolul seriozitate!

    Spor la...joaca.
     
    Veneficus, IS-TIMMY-TIME și WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  6. mobob

    mobob User

    "lacune"????

    eu as zice mai mult "lipsa totala"....
     
    -*AIRFORCE*- și Veneficus apreciază asta.
  7. Cate categorii de lasere oare mai inventeaza?
     
    Veneficus apreciază asta.
  8. Nu inteleg de ce modifica atat la nave sau abilitati cand pot genera ceva mai bun, adica nave sau abilitati ca sa nu se piarda ce sa investit .
     
  9. hαhαhα

    hαhαhα User

    "modificarea" vine tocmai pentru a contracara "ceva bun" existent deja pe joc şi care convine şi e foarte folositor jucătorilor, amintiţi-vă de "diamant" ori modulul kamicaze al pet-ului. pe do există o regulă nescrisă dar care se aplică mereu : ceva ce apare foarte bun pentru jucători trebuie schimbat cît se poate de repede !
     
    mobob, Cehn și Veneficus apreciază asta.
  10. manuivan70

    manuivan70 User

    Big poit, ca parte a ionzu interactive, e o companie comerciala...n are rost sa i judecam pentru actiunile lor intru cat totul are ca scop obtinerea de profit si nimic altceva...
    de cand am renuntat la mimesis parca jocul nu mia are acelasi farmec...fiecare secunda putea face diferenta intre victorie sau infrangere...si da era o adrenalina serioasa sa stai in mijlocului haosului--ubersibeloni in ppoarta terorii, kristaloni in gamma, poarta low-- si sa fii cu ochii in patru la scut si la alte chestii...
    acum e buna de nimic...te a lovit de doua ori s a dus scutulul-s a dus abilitatea...
    si e pacat...dar mergem inainte...
     
    Veneficus apreciază asta.