Colector resurse PET

Discuție în 'Întrebări de început de joc' creată de Cold*Hearted, 15 Ian 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Bune ziua!
    PET-ul nu colecteaza palladium pe harta 5-3. Ba mai mult nici nu se misca din loc.
    E o problema tehnica sau din cauza ca am nava pe invizibil? Serverul este Europa Globala 1
     
  2. mobob

    mobob User

    pentru ca sa colecteze trebuie ca sa ai echipat modul de colectare pe nava,si sa ai petul pe "mod colectare resurse".apoi,trebuie sa existe paladium in raza "vizuala" a pet-ului...in mare,asta corespunde cu raza ta vizuala daca ai un monitor cu o rezolutie de genul 1280,eventual 1320 latime.
     
  3. PET-ul este echipat cu modul colector resurse. Pe alte harti colecteaza cutii bonus sau cargo. Pe harta 5-3, cand l-am activat ramane blocat intr-un loc chiar daca eu ma deplasez cu nava. Si resursele sunt chiar lang el.
     
  4. mobob

    mobob User

    in cazul asta,e o problema....
     
  5. alinus

    alinus User

    vezi ca cel care aduna cutii bonus si cargo se numeste modul de autocolectare iar cel care aduna paladium se numeste modul colectare resurse..
     
  6. Modul colector resurse am. Nu doar ca nu aduna palladium, se blocheaza pe hartaunde l-am scos si acolo ramane.
     
  7. Intervenţie corectă, mulţumesc!

    Dacă colectează cutii cargo şi bonus, nu este echipat modulul colector resurse ci modulul autocolectare! ...observaţi diferenţa? :rolleyes:
     
  8. Repet, am ambele colectoare. Diferența este ca pe 5-3 petul rămâne blocat si nu colectează palladium cu colectorul de resurse. Stiu diferența dintre ele!!!
    Am menționat si de cel de autocorectare ca sa precizez ca si acesta si cel de resurse funcționează pe hărțile celelalte.
     
  9. Cehn

    Cehn User

    verifica-l într-o harta mica acolo unde se afla alte resurse
     
  10. Astazi si-a revenit. Probabil a fost un bug. Am intrebat si alti jucatori si ieri mergea destul de greu jocul.
    Multumesc si lui Orrosive pentru raspunsurile lui ,,ironice,, si ,,de ajutor,,. Data viitoare poate va fi mai bine :)
    Multumesc!
     
  11. Bineînţeles, şi-a "revenit".... :rolleyes: ne povestiţi cum că "PET-ul este echipat cu modul colector resurse. Pe alte harti colecteaza cutii bonus sau cargo" şi azi, minune, "şi-a revenit". Rămâne întrebarea, cine?

    Spor la joc!

    Temă închisă.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.