Cele mai bune configurări pentru Aegis

Discuție în 'Întrebări de început de joc' creată de DarthMaul38, 6 Iul 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. relax

    relax User

    Depinde de imprejurari, ce vrei sa faci cu acest aegis, npc-uri sau sa te bati. Depinde de laserele/scuturile/numarul de rone pe care le detii.
    Configuratiile clasice folosite de jucatori pentru distrugerea npc-urilor: full scuturi pe nava, full lasere pe drone(una dintre configuratii) + full motoare pe nava, full scuturi pe drone(cea de a doua configuratie). Acestea sunt bineinteles, adaptabile.. poti adauga scuturi in cazul primesi si lasere in cazul celei de-a doua... dupa cum am mai spus, si ma repet, avand in vedere actiunea pe care urmeaza sa o intreprinzi. Bafta.
     
    arare99 apreciază asta.
  2. mobob

    mobob User

    cele doua configuratii descrise de relax sint clasice...prima iti confera maxima putere de foc,cealata ,maxim de viteza si protectie .
    daca doresti sa te ocupi de npc-uri sau lupte cu precadere,eu as zice ca sa folosesti pe amindoua,una pe un config,una pe cel de-al doilea....
    daca esti din cei cu cutiile,doua configuri de viteza sint cele mai potrivite.
     
  3. Drogatu

    Drogatu User

    si o configuratie de lupta se poate?
     
  4. relax

    relax User

    Ti-am dat deja o configuratie de lupta si una de fuga.. mobob a si subliniat acest lucru. Iar eu, ti-am spus ca cele 2 configuratii pe care ti le-am dat sunt foarte usor adaptabile. Din nou spun, echipamentul reprezintacea mai inportanta parte in alegerea unor configuratii bune.. ca tu sa profiti si de rezistenta si de putere de foc.
     
  5. Ensw

    Ensw User

    Pentru NPC:

    Cum fac rost de x4 vin si cu configuratiile de lupta.
    Totusi... nu uita ca, nava este de sustinere si nu de lupta.
     
  6. relax

    relax User

    Vezi ma laudarosule cate stii despre jocul asta.. foarte putin, iti spun eu.

    Ia baga niste duble de cooldown daca tot te lauzi tu cu alea 8k nave distruse de tine, din care 7,5k nu au ripostat. Baftaa ;)
     
  7. Ensw

    Ensw User

    Configuratia clasica pentru NPC:

    Incearca totusi sa ne impresionezi cu propriul AEGIS(nava medie de sprijin.).
    AICI ai un mic tutorial legat de captura video.
     
    Modificat ultima dată: 11 Iul 2015