Bug CEL MAI MARE GHINION

Discuție în 'Probleme generale' creată de Seth[RO], 20 Ian 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Nu pot numi tema altfel. Se da urmatoarea situatie: fac portale Kappa deja de cateva luni de zile, am ajuns deja la un total de 65 de Kappa efectuate insa am doar 7 design-uri Hercules (sunt deja pe locul 17 la numar de porti Kappa efecuate pe EG7).Extraordinar de ciudat este faptul ca nu am mai primit un design de mai bine de 35 de porti.Statistic vorbind, ar insemna ca eu sunt cel mai ghinionist om din univers.Adica, face cineva o socoteala?Daca sansa sa primesti un hercules la o poarta este de 1la4, statistic vobind, care e sansa sa nu primesti niciodata din peste 30 de porti??
    Si da, bineinteles ca am contactat suportul, mi s-a raspuns cu copy-paste ca recompensele sunt aleatorii, sa fiu sanatos si iubit!
    Oricum, am avut parte de o multime de experiente ciudate in portile astea, ba saream in valul urmator si ramanea valul blocat (aparea doar nava pe harta, fara drone si fara sa inceapa valul), ba la inceputul unui val primeam deconctare fara nici un fel de avertisment, ba unul din npc-uri nu putea fi selectat dar el tragea in mine, si pentru a continua portalul trebuia sa ma las omorat.
    Cea mai interesanta problema insa a fost urmatoarea: termin un portal (lambda - am incercat sa fac si alte portale intre cele kappa, poate-poate se resetau sansele de hercules la normal), merg la npc-uri si la cules cutiute si palladium cu Aegis-ul, a2-a zi deschid inca un portal Kappa, activez hangarul cu nava din 1-1 (un goliath) cu intentia sa dau warp in 1-1 cu aegis sa intru in portal si...surpriza!Dau start la hangarul cu goliath si ma trezesc direct in Kappa cu goliath-ul, bineinteles nechipat, fara nici un laser pe mine.Clar, a trebuit sa ma las omorat ca sa pot intra cu Aegis...
    Totusi, existand atat de multe probleme, chiar e imposibil ca ceva sa se fi blocat la acest portal pe cotul meu? Stiu ca exista si un "flag", o atentionare pe cont, ma gandesc ca e posibil si din cauza asta sa am eu parte de "ghinion" , dar totusi, nu vi se pare exagerat? Am niste bataturi de mousepad de toata frumusetea...
     
  2. T.B.C.666

    T.B.C.666 User

    frumos ,,, dar te intreb cate fl4 ai asta daca macar tia dat)))))
     
  3. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Multe, avand in vedere cate Kappa am facut.Normal ca din celelalte 3 recompense am primit mai multe,automat si LF4 printre ele.Eu raman insa la intrebarea mea referitoare la algoritm si statistica: cat de ghinionist ar trebui sa fiu sa nu iau nici un Hercules dupa mai mult de 30 de porti?Nu mai stiu exact cand am luat ultimul hercules, dar a fost cu foarte multe porti in urma....Adminii pot verifica exact, daca are importanta.Ceva, undeva in algoritmul de calcul si acordare al sanselor a dat cu virgula in cazul meu...e clar!
     
  4. ***GAGA***

    ***GAGA*** User

    Prietenasi astai situstia eu m-am obisnuit acelasi lucru il patesc si eu pe global 2 si credeam ca sunt dingurul ghionist ;;)) bun venit in clubul meu - nu vrei sa stii cati bani reali am bagat sa deschid portile kapa ptr a primii recompensa hercule m-am lasat pagubasi am cedat ;;;)))
     
    Seth[RO] apreciază asta.
  5. Vladut

    Vladut User

    Daca tot zici de bani reali,o fost o oferta buna zilele astea...
     
  6. si eu fac parte din `clubul` acesta... am 14 porti kappa si 0 hercules, 2 lf4 3 multi busterere....
     
  7. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    nu este vorba de şansă sau ghinion ci doar despre "calcule". cu 65 de portale kappa la activ pot deduce că eşti mai mult decît dezvoltat, sunt aproape convins că de fapt singurul lucru care-ţi lipseşte pe cont este să ai numărul complet de design-uri hercules, cîte unul pentru fiecare din cele zece drone. tu eşti un jucător care trebuie "motivat" să cheltuiască în continuare şi de aceea dobîndeşti atît de greu aceste design-uri.
    am observat că în evoluţia unui cont putem face o paralelă cu deschiderea unei porţi, adică, cu cît eşti mai aproape de completarea numărului de piese necesare pentru o poartă cu atît mai mult scade probabilitatea de a primi piese şi creşte numărul de multiplicatoare primite în locul pieselor.
    un cont mic va primi mai multe componente valoroase (din cufere sau porţi) dar pe măsură ce contul se va dezvolta numărul acestora va scădea dramatic.
     
    nя1soldado1я1killerQ apreciază asta.
  8. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Posibil sa fie si cum spui tu, insa imi lipsesc toate upgradeuri-le pe lasere si scuturi, plus ca am doar 36 puncte registru.Chiar si cu acele calcule de "motivare" , la un moment dat iti cam ajunge cutitul la os. Gandeste-te ca nu m-am apucat sa deschid tema decat dupa ce am ajuns la limita disperarii... Adica, las-o incolo de treaba, altii utilizeaza bug-uri de portale ca sa beneficieze de tot felul de recompense, iar eu, pentru ca nu am utilizat asa ceva, sunt bun de dat in continuare cu cardul , nu? Multumesc colegului care sublinia existenta ofertei, si il intreb: el e dispus sa achite 150 de euro pentru 3 hercules?Eu unul nu!Bag destul in premium si rabat, nu e ca si cum as fi castigat la loto si stau cu partile moi pe un munte de bani.Fac tot posibilul sa sustin si dezvoltatorul...dar totusi!
     
    magontec și bubuletz apreciază asta.
  9. Vladut

    Vladut User

    Nu,nu sunt dispus sa bag 1 euro in jocul asta,am bagat pana au aparut trisorii,deci vorbim de ani buni de zile.Cat despre poarta kappa,te cred ca ai ajuns la disperare,e de inteles la numarul de porti pe care le-ai facut.Am 8 hercules si 45 porti,primul hercules l-am luat dupa 17 porti,binenteles,am luat in jur de 15 lf4,astept in continuare cele 2 herc,sunt convins ca pana la urma o sa vina :)
     
  10. .=sg1=.

    .=sg1=. User

    Fiecare cu ,,norocul'' lui.Eu, din 22 portale kappa, am primit 13 designuri Hercules si din 20 zeta -12 havokuri.Insa nu am acelasi noroc si la LF4.
     
  11. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Am mai bagat o poarta in seara asta...ghiceste cineva ce am primit? Bineinteles...multibooster!! Oicum, ce puteam sa primesc, decat orice in afara de Hercules? Chiar sunt curios cand o sa reusesc sa ma fac full Hercules...
     
  12. Vladut

    Vladut User

    Fericitule!
     
    Seth[RO] apreciază asta.
  13. .=sg1=.

    .=sg1=. User

    Fericit? :)) Am de toate pe cont, mai putin LF4.Nu se prea lipesc de mine.Inafara de cateva LF4, nu duc lipsa de nimic....dar si ele devin stresante.Asa cum se chinuie majoritatea pentru hercules, asa ma chinui eu la LF4.
     
  14. sa ne tii la curent te rog :)
     
  15. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Imi mai trebuiesc 7 elemente sa deshcid inca o poarta...mai icnerc maine seara probabil.Da...va tin la curent, bineinteles :)
     
  16. Nu stiu ce parere aveti voi despre kappa,hercule,bla bla,insa eu din 23 de porti am facut rost de cele 10 hercule,momentan am 11 hercule si 26 de porti daca nu ma insel,sau 27 ,nu stiu sigur ..
    Singurul sfat pe care vi-l pot da ar fi sa muriti la diferite valuri .. poate,poate.. :rolleyes::rolleyes:
     
  17. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Am si murit, am facut kappa cu toate navele in afara de spearhead (incercat goliath cu diverse design-uri,aegis, vengeance,citadel), molie, diamant, doar cu x2, doar cu x3, doar cu x4, x2 si x3, x3 si x4.....etc etc.Fara vre-un rezultat... Tocmai am deschis Kappa numarul 67 ...dar deja nu ma mai bazez pe Hercules.

    LATER UPDATE: Aleluiaaa!! Imi vine sa pup mouse-ul! Am luat un design Hercules la poarta 67 ! Imi mai trebuiesc inca 2! Pfff...bag ca disperatul, cine stie...poate-poate!
     
    Modificat ultima dată: 22 Ian 2015
  18. .KaNaBiS.

    .KaNaBiS. User

    Fa tu poarta normal .. pe exalted pt onoare (categoric goly) molie +x2 pe promerium ,ca sa o faci repede si ce o fi o fi .. Poate ajungi la 100 ;))
     
  19. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Am facut si asa cum spui tu, crede-ma, fara rezultat.Se pare ca pana la urma totul este aleatoriu, am primit design-ul acum facand poarta asa cum o fac de regula, cu aegis design elite x3 molie.
     
  20. eu m-am facut full hercules din 20 de kappa, si full havoc din 26 zeta. personal cred ca totul tine de abordarea portii. am luat la final vreo 4 sau 5 hercules unul dupa altul, in schimb am primit doar un lf4 din kappa.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.