"cei de la bp face totul pentru bani"

Discuție în 'Colțul opiniilor' creată de WIΖΛΓΔ, 29 Noi 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    nu fac servicii decît prietenilor iar în "comunitatea" ta cu siguranţă nu se află nici un prieten al meu însă e adevărat, dacă aş fi rămas în echipă, agramatismele produse de tine pe forum mi-ar fi servit drept puternic argument împotriva aspiraţiilor tale :D.
    în ceea ce priveşte vînzarea gogoşilor, se zvoneşte că eşti deja anchetat de consiliul concurenţei pentru poziţia monopolistă pe care agresiv ţi-ai asumat-o în ceea ce priveşte comerţul cu aluatul rumenit în ulei, care aluat se pare că are o origine destul de dubioasă şi nu provine din "producţia" proprie :p

    ps: doar pentru tine va rămîne un mister motivul pentru care eu joc do.
     
    Modificat ultima dată: 30 Noi 2017
  2. Bismut

    Bismut User

    Ce aspiratii crezi ca am? sa devin un moderator care sa petreaca ore pe chat si forum :)? Vreau sa ma conectez pe darkorbit din placere nu din "obligatie".
    Cat despre aluat nu primim ceea ce dorim, obtinem ceea ce trebuie sa avem :rolleyes:
     
    Sтєρнαη apreciază asta.
  3. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    nu, aspiraţiile tale sunt mult mai "înalte" (că oricum eşti mult prea departe de cerinţele necesare unui moderator), tu vrei doar să te conectezi pentru a profita la "prima mînă" de toate noile bug-uri ca un adevărat "şmecher" ce eşti.
     
    Veneficus, CapoHrx și BROSCOIUL apreciază asta.
  4. Bismut

    Bismut User

    Daca asa intelegi tu atributiile unui moderator inteleg de ce nu mai faci parte din echipa ;)
     
  5. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    pasărea viseză mălai şi şmecherul arată că pricepe doar ce-l avantajează. asta cu priceputul e valabilă în cazul şmecherilor inteligenţi ce ştiu să disimuleze, în cazul celorlalţi se aplică visele păsăricilor care oricum, păsări fiind, nu pot fi condamnate pentru distanţa la care se situează faţă de cerinţele necesare unuia care vrea să ajungă moderator !
    ps: dacă ai fi înţeles ceva n-ai mai fi scris pe aici ! :rolleyes:
     
    Veneficus apreciază asta.
  6. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Se pare ca nu ai inteles ce a postat el mai inainte !! mai bine posteaza noutati do ,
    decat sati dai singur cu luneta peste ochi !
    WIΖΛΓΔ , ar trebui sa deschidem o tema noua, Libertatea cuvantului , discutii pro si contra si orice fel de discutie legata de Bp si Do,
    o tema unde sa ne ne mai acuze nimeni ca suntem off-topic
     
    styv86 apreciază asta.
  7. Tibles

    Tibles User

    WIΖΛΓΔ, esti cumva lasersmart de pe vremuri ?!
     
  8. Bismut

    Bismut User

    Acum e doar laser.
     
  9. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    da.
    numele ăsta-mi aparţine în pofida credinţei tale că toată isteţimea lumii a alunecat în groapa ta cu trucuri :D:p.
     
    Modificat ultima dată: 5 Dec 2017
    styv86, Tibles și Veneficus apreciază asta.
  10. Loading...

    Loading... User

    Bună seara,

    Domnule WIΖΛΓΔ , subiectele aduse în discuție de dumneavoastră, cât și evoluția discuției, reușesc și după mult timp să mă facă să râd.
    Fără dumneavoastră, acest forum ar fi fost lipsit de culoare demult...

    Cu
    același respect,

    LoadingUsername
     
    Bismut și *N!NO* apreciază asta.
  11. *N!NO*

    *N!NO* User

    Poza, nu acceptam comentarii fara avatar la profil :rolleyes:
     
  12. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    mda, credeam că ai folosit răstimpul ăsta pentru niscaiva upgrade-uri stilistice.
    cît despre "respect"... te poţi raporta doar la cei care nu te (re)cunosc

    ps: mă întreb dacă "reactivatorul" tău este şi mulţumit nu doar...
     
    Sorin[RO™] și styv86 apreciază asta.
  13. Loading...

    Loading... User

    Bună ziua,

    Referitor la:
    Nu am vrut niciodată să folosesc un nivel elevat în exprimare și să risc să nu mă întelegeti.

    "Cât despre" :
    Văzând ezitarea în a răspunde prompt, chiar am crezut că nu "apreciați" respectul pe care vi-l port, dar se pare că a fost doar un pic mai dificil de procesat.

    PS:
    M-a reactivat un mesaj, pe cât de hilar, pe atât de adevarat :
    "
    "

    "Reactivatorul" meu și-ar fi dorit mult mai mult, dar sunt limite de decență privind activitatea din forum.

    O zi bună !
     
    Modificat ultima dată: 11 Feb 2018
    Bismut apreciază asta.
  14. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    păi de dezminţit nu te dezminţi, fariseu pînă la capăt !
    hai să-ţi spun eu cum e cu nivelul ăla elevat, tu nu-l poţi folosi deşi-ţi doreşti asta teribil de tare şi nu-l poţi folosi fiindcă nu poţi ajunge la el, eşti mult prea mic.
    n-a fost nici o ezitare, pur şi simplu am aşteptat să mi se ridice sancţiunea dar "procesorul" tău e incapabil să înţeleagă că cineva banat nu poate posta pe forum :D
    ei da, acum ordinea lucrurilor a fost restabilită: bismut, "reactivatorul" tău îţi dictează postările pe forum. :D

    ps: cînd tu confunzi stilul cu greşelile de limbă mai ai poţi să faci un singur lucru: lasă "scrierea" în seama celor care se pricep, nu mai reprezinţi pe nimeni aşa că nu te poate obliga nimeni să-ţi etalezi nepriceperea pe aici !
     
  15. Loading...

    Loading... User

    Există studii care demonstrează că cei care recurg la jigniri, o fac în momentul în care se simt depăşiţi de situaţie, la nervi, sau atunci când conştientizează superioritatea interlocutorului şi neputinta de a dialoga la un nivel elevat. Nu am sustinut niciodată că nivelul la care mă aflu este cel mai înalt, doar că al dumneavoastră nu este nici măcar atât de înalt.

    Pe lângă faptul că nu am sesizat că dumneavoastră eraţi "pe stop", ştiind că deţineţi multiple "variante" de a posta în forum, încep să cred că a fost o urmă de ezitare...

    Pentru a susţine a doua parte din primul meu enunţ din acest mesaj, vă aduc la cunostinţă că "m-a reactivat un mesaj, pe cât de hilar, pe atât de adevărat", în mod direct, nicidecum Bismut, oricine putea scrie acel mesaj. Luând în considerare că prima data când s-a adus în discuţie termenul "reactivator", nu mă exprimasem cu privire la ce, sau cine m-a "reactivat", termenul de "reactivator", folosit de dumneavoastră prima data, şi de mine, se referă la cineva foarte drag nouă. Dat fiind faptul că sentimentul e reciproc doar într-o singură direcţie, probabil v-a răscolit si v-a determinat să folosiţi acest termen, a doua oară, cu un alt înteles.

    PS: "Tovarăşe", nu a fost o confuzie, doar o prea subtilă, pentru unii, relaţionare cu "regimul"...

    Cât despre greşelile de limbă lăsate în seama celor care "se pricep" :
    Să ştiţi că l-a elaborat aceeaşi persoană care l-a şi postat.
     
    Modificat ultima dată: 13 Feb 2018
    Bismut apreciază asta.
  16. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    1. de început tu ai început. eu doar am continuat în singura direcție pe care ești, cît de cît, capabil să o pricepi.
    2. ești atît de înalt încît ai ajuns pe partea cealaltă. se pare aluziile vulgare contribuie la bunăstarea ta psihică.
    3. chiar dacă am dedus mai sus ”bunăstarea” ta (psihică) ești departe de a ști la ce mă gîndesc eu așa că urmează sfaturile pe care ți le-am dat eu cu ceva vreme în urmă și pune-te cu ”burta pe carte” căci nu e suficient să înșirui prețiozități alandala fără nici un înțeles logic (dacă un sentiment este reciproc nu poate să fie într-o singură direcție) doar ca să te creadă lumea de pe aici mai ”rotund” decît ești în realitate.
    4. ai probleme cu memoria și dacă nici nu verifici lucrurile rezultă că ești neglijent.

    ps: cît despre greșelile (reale de astă dată) am mai spus-o pe aici, nici măcar eu nu sunt perfect și am recunoscut-o mereu ! :)
     
  17. Loading...

    Loading... User

    Bună ziua,

    1. Intenționez să vă fac cunoscut faptul că, deși aveam altă părere, dumneavoastră sunteți cel care se străduiește să înteleagă subtilitațile. Cat despre "început", considerand că v-a "agitat" modul în care am scris acel cuvant, să știți că întotdeauna a existat o formă de respect. Am respectat faptul că sunteți o persoană capabilă de a purta o discutie în contradictoriu, cu mici ironii ascunse pe ici-colo, fără ca discuția să degenereze. Am respectat faptul că, "deși al dumneavoastră nu este atat de înalt", v-am clasat în rubrica "peste medie" și am deschis subiecte doar de dragul unei discuții antrenante, ajungând de fiecare dată să mă amuz, asteptând să vad ce mai născociți. Nu v-am considerat niciodată prost, "Acum e doar laser." a fost o ironie pe care am apreciat-o ca fiind doar inteligent concepută.

    2. Referitor la aluzii vulgare, cel mai probabil faceți referire la expresia "pe stop". Deși gândul dumneavoastră probabil a mers în direcția unei perioade mai neplăcută din lună, vă aduc la cunoștință că expresia folosită de mine este folosită foarte des și de către "ființele superioare" din acest forum fără nici măcar o mică aluzie vulgară, nicidecum cu înțelesul perceput de către dumneavoastră.

    3. Până în momentul în care am fost nevoit să vă fac cunoscut termenul "reactivator", dumneavoastră îl foloseați deja, în acelasi context, cu două înțelesuri diferite, argument care denotă faptul că nu ați dedus absolut nimic referitor la "bunăstarea" mea, de oricare fel ar fi. Cât despre logică, dumneavoastră nu cred că ați inteles foarte bine ce am vrut să spun, așa că analizați așa cum vă convine. Dacă aș fi spus că persoana care ne este dragă nouă mă consideră doar pe mine drag ei, ar fi fost reciproc doar într-o singură direcție, nu ?

    4. Sunt o persoană care este capabilă să recunoască o greșeală facută și să își ceară scuze, asa cum am și facut. O greșeală nu caracterizează pe cineva ca fiind neglijent.

    PS: Desi ați făcut greșeli "reale" și "de astă dată", nu vă consider neglijent, doar că, recomandarea facută de cineva, demult, vi se potrivește de minune : Puneți-vă cu "burta pe carte" !

    Cât despre "a fi sau a nu fi", mă bucură faptul că, deși dumneavoastră mă considerați într-un fel sau altul, există cel putin o persoană în ochii căreia sunt perfect !
     
  18. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Dar tu cine esti ? Adrian Paunescu ? vezi ca intreci masura !
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== și Veneficus apreciază asta.
  19. CapoHrx

    CapoHrx User

    Drag colegi de forum, la ce cearsafuri asterneti aici... sincer am trecut peste ele fara sa le citesc.
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N==, Veneficus și WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  20. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    @ Loading... insişti şi se pare că cearceaful de care vorbea CapoHrx e deja plin de ghiveciul produs în ultima postare. discuţia cu tine nu mai este nici măcar interesantă dar mă bucur pentru tine, încă mai ai iluzii.
    acum am să "reactivez" vechea voastră replică: "nu e nevoie să-mi răspundeţi" !:p
     
    Modificat ultima dată: 14 Feb 2018