Ce se Intampla?

Discuție în 'Întrebări de început de joc' creată de Mike-Gravity, 12 Apr 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Imi poate explica si mie cineva de ce sunt omorat atat de des de alti jucatori?
    Am inceput de curand sa joc si inteleg ca asta e scopul jocului dar situatia e complet debalansata. Nu am nici o sansa impotriva lor, au nave cu mult peste ce imi permit eu ... ma omoara din 2-3 lovituri si daca reusesc sa-i lovesc la randul meu pe ei ma pot considera norocos.
     
  2. mobob

    mobob User

    mda,asa cum ai spus,asa e jocul...pestii mari ii inghit pe cei mici....singura solutie,alta decit abandonarea jocului,e sa cresti la rindul tau...
    pentru asta,trebuie sa inveti citeva lucruri...
    in primul tind,cum cred ca deja ti-a devenit evident ca nu poti sa ii invingi,trebuie sa te dotezi repede cu mijloace care sa iti permita sa supravietuiestiu pur si simplu fugind de ei,si sa iti adaptezi tactica de joc acestei realitati
     
  3. Sunt destule misiuni care consta in distrugerea unor nave inamice de tipul Goliath,aegis etc..Faptul ca esti slab reprezinta un avantaj pentru cei puternici,intrucat ei te pot distruge fara sa foloseasca prea multa munitie ( rsb,emp,smb sau kamikaze ).
    Incearca sa cresti pe langa portale sau sa intri intr-un clan "bazat" cu ceva aliante si nap-uri puternice.
    Totodata si echipamentul tau iti poate fi de folos sa scapi daca un inamic puternic care te ataca.(Scuturi B02 upgradate...motoare de viteza , instant shield etc)

    Alti inamici te distrug pentru distractie,fara sa aiba de indeplinit vreo sarcina.Pana la urma asta face parte din joc..si cam despre asta este jocul..
     
  4. mobob

    mobob User

    si inca ceva...multi jucatori incepatori fac greseala de a-si cumpara nave "puternice" (goliat in special) crezind ca ii avantajeaza....ei bine,nu prea....
    ideea e ca daca nu ai si echipamentele adecvate,nava in sine nu are prea multa valoare.
    daca ai nivel mai mic,si te multumesti sa iti petreci timpul in hartile inferioare,cea mai buna nava este leonov,care practic iti dubleaza eficienta echipamentelor de care dispui.
    o alta alegere optima este si vengeance,echipat cu 10 motoare din cele mai bune,si promerium pe ele....aceasta configuratie iti permite sa scapi cu fuga in multe situatii,chiar daca,de exemplu,esti dotat cu scuturi si lasere mai slabe.
     
  5. Mutumesc pentru sfaturi.
    Inca nu am gasit un clan... iar acum incerc sa deslusesc secretele Skylab ca sa am o sursa de venit in joc.
     
  6. chiradal

    chiradal User

    Buna idee. Si pana construiesti Skylab-ul , foloseste leonovul (cum zicea Mobob).
    Nu sari in hartile adverse cu el ca nu mai ai avantajele de pe hartile mici si propri.
    O parte buna la el este ca , daca esti cat de cat dotat , te lasa lumea in pace pt. ca da putin la onoare si experienta.( Nu vorbim de rechinii mari care te fac dintr-o salva)
     
  7. mobob

    mobob User

    a modalitate buna de ati complea cit mai repede un echipament decent este si colectarea de cutii bonus...
    eu de exemplu am doua nave .pe goli am cele mai bune echipamente pe care le-am rostuit....
    pe cea de a doua,un veng,am 10 motoare de 2000 de uri,16 b01,10 lf2...pe ceasta o folosesc sa adun cutii bonus in pvp. un alt "secret" este folosirea adecvata a unui cpu de salt de tip jp2,amplasat pe o comanda rapida (sa il actionezi cu o singura apasare de buton),si nava sa fie camuflata....aduni lejer 3000 de uri in pvp,fara nici o alta dotare suplimentara....vengul camuflat iti asigura suficienta viteza ca sa poti fugi de orice goli sau aegis venit la vinatoare,iar cpu-ul de salt iti da sansa sa sari instant in x1 daca vezi un veng sau srearhead venit la vinat....
    nu am mentionat,pentru ca am presupus evident asta,sa ai maximum numarului de drone posibil (macar flaxi daca irisi inca nu ai cum),pe care sa instalezi scuturile
     
    Modificat ultima dată: 13 Apr 2014
  8. Hermes

    Hermes Guest

    Fiind la inceput, nici nu trebuie sa te gandesti sa te bati cu alti jucatori. Cumpara modul de invizibilitate, culege cutiute, dezvolta skylab-ul, imbunatateste nava si cum a spus mai sus cineva, nu-ti lua nave puternice pentru ca vei fi o tinta preferata. Incearca sa intrii intr-un clan , ajutorul colegilor poate fi de un real folos in cresterea ta. Sunt multe metode de a te dezvolta in joc, va trebui sa-ti gasesti singur reteta cea mai buna pentru tine.

    Tema inchisa.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.