Ce nava sa aleg ?!

Discuție în 'Probleme generale' creată de PredaTh0r, 18 Oct 2023.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Tags:
  1. PredaTh0r

    PredaTh0r User

    Salut tuturor, sunt nou pe joc de vreo 2-3saptamani, in viitorul foarte apropiat imi pot asambla o nava, momentan am goliath veteran cel cu 10% experienta de la licitatie.

    Acum dintre cele trei nave ce sa aleg, si aici ma refer care au cele mai bune module pe care le pot achizitiona in timp, si ma refer stric sau pe partea PVE nu prea ma intereseaza PVP deloc.

    ¬¬ Solace ¬¬
    Stiu ca pot achizitiona un modul, dmg-npc01 15% contra extaterestriilor de la evenimentul agatus / ce module mai exista pt ea ?
    Abilitatea de a ma repara + aliatii cu un anumit procentaj, cred ca 25% pt mn 15% pt aliati.

    ¬¬ Venom ¬¬
    Daune suplimentare 5%
    Abilitati; Singularity.
    Ce module mai pot pune pe ea ?

    ¬¬ Diminisher ¬¬
    Daune suplimentare 5%
    Abilitati; slabire scuturi.
    Ce module mai pot pune pe ea ?


    Am observat ca la lasere, generatoare si viteza sunt egale.
    Stiu ca, conteaza foarte mult ce module se pot pune pe ele, iar unele module cred ca sunt personalizate doar pentru unele nave si nu stiu mai nimic din ce tine de acest domeniu.
    Va rog dati-mi simplu un sfat ce nava sa aleg si de ce !!

    Multumesc si respect.
     
  2. ramram02

    ramram02 User

    Ia SOLACE ca incepator dar daca poti Solace plus,cat despre module,sunt cu sutele asa ca e greu ,depinde si cum ai noroc sa-ti cada.
     
  3. Ignorand Modulele de Upgrade Nava

    Cea mai buna nava accesibila pentru incepatori este Venom, disponibila la licitatia saptamanala.

    Bonusuri Venom
    -> 5% Daune Generale
    -> Abilitate Singularitate
    -> cauzeaza in jur de 300 000 daune directe ( ignorand scuturile )
    -> daunele sunt in plus fata de lasere, asadar iti ofera un avantaj impotriva NPC-urilor cu recompense distribuite ( Agatus, Boss Curcubitor )
    -> te va ajuta sa termini batalii PVE dificile de la distante sigure, UberKristalloni ( un NPC frecvent in evenimente )
    -> daca pastrezi o distanta rezonabila, te poti repara in timpul abilitatii
    -> in combinatie cu formatia de drone Molie, te ajuta sa finalizezi mai rapid Galaxy Gates

    A doua cea mai buna nava accesibila pentru incepatori este Solace, disponibila la licitatia saptamanala.

    Bonusuri Solace
    -> 10% Scut, neglijabil intrucat damage-tradeul nu este o strategie in unele situtatii PVE ( UberKristallon, Invoke, Mindfire Behemoth, Plutus ) iar PVP este complet negata de valori ridicate ale Penetrarii Scutului
    -> Abilitatea Nano-Cluster Repair
    -> Repara 35% din maximum puncte HP nava proprie, foarte util in batalii indelungate unde damage-ul nu poate fi evitat ( UFO, Kuckuribum )
    -> Eficienta abilitatii poate fi crescuta schimband formatie de drone in Molie / Inima inainte de folosirea abilitatii
    -> Eficienta abilitatii poate fi crescuta prin Module de Upgrade Nava ce ofere bonus HP%
    -> In combinatie cu formatiile de drone Inima si Diamant, vei obtine o rezistenta foarte ridicata la daune in PVE
    -> Repara 15% din maximum puncte HP nava grup, utila in grupuri

    Iti recomand insa inainte sa alegi o nava sa verifici Modulele de Upgrade Nava pe care le ai in posesie.

    Daca ai participat de curand la evenimentul Tunnel of Terror ( Halloween, 31 Octombrie ), cel mai probabil ai asamblat modulul DMG-NPC01 care ofera navei Solace un bonus de 15% Daunge PVE si face nava Solace cea mai buna alegere.
     
    Tibles apreciază asta.