Ce lasa "Spaceball-ul"?

Discuție în 'Întrebări de început de joc' creată de crod, 26 Apr 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. crod

    crod User

    Salut.
    "Deci" la ce categorie se incadreaza recompensa de la spaceball, cargo sau cutii bonus?

    Intreb pt. ca vreau sa pun citeva pucte si pe Fascicul de tractor (1)
    Si la descriere spune ca, (Prada din cutiile cargo creste cu x%).
    http://s17.postimg.org/ejxho594f/Tractor_1.png

    Eu am pe "Unda de tractor II" 5 puncte ,si primesc de la spaceball 12 extra energii,de aici si confuzia . (Prada din cutiile bonus creste cu x %.)
    http://s16.postimg.org/lqhcpwurp/Tractor2.png

    Practic ma intereseaza sa iau mai multa recompensa la SBall ,nu cargo mai mult de la NPC-uri.

    Multumesc.
    ps: am cautat in faq-uri nu am gasit nimic :)
     
  2. crod

    crod User

    atunci de ce nu le-au pus animaţia de la cutiile bonus?
     
  3. Ti-ai gasit ce sa ma intrebi. Au o echipa intreaga care se ocupa cu design-ul jocului, nu mai bine ii intrebi pe ei ?
     
  4. Este o problemă grafică în prezentarea abilităţii "Fascicul de tractor I". Abilitatea măreşte prada din cutiile bonus chiar dacă textul stipulează "cargo".

    Problema este cunoscută celor de la tehnic.
     
  5. crod

    crod User

    Modificat ultima dată: 30 Apr 2015
  6. MaDLuCk

    MaDLuCk User

    +4% resurse din cutia cargo de la nave sau alieni nu +4% mai multa recompensa din cutiile bonus.
     
  7. .HotStar.

    .HotStar. User

    Si totusi cutiile de la spaceball sunt cutii cargo. Fascicolul tractor 1 "se pune" . Puteti incerca sa lasati petul sa le culeaga cand aveti magazia plina si veti vedea ca nu sunt culese. Deci nu sunt cutii bonus. Tractorul 1 va influenta cutiile cargo de la space ball. Dar daca nu ai si duplicator diferenta este foarte mica.
     
  8. crod

    crod User

    Eu am ,pe "Unda de tractor II" 5 puncte şi iau la spaceball 12 ee ,faţa de 10 cît este normal (+20%),
    deci cam sunt cutii bonus-cargo un fel de"struţo-cămilă",din ce spui şi tu.
    Petul meu ia 15 ee cu 9 protocoale.
    Am pus degeaba 4 pct pe de tractor I :( iar resetez...|
     
  9. .HotStar.

    .HotStar. User

    In loc sa pui cele 4 puncte pe tractor 1 , le puneai de noroc 1 ;)