Ce facem cu Cyborg? Module noi?

Discuție în 'Actualizări și idei' creată de Z.B.D.E.M., 7 Dec 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Z.B.D.E.M.

    Z.B.D.E.M. User

    Cyborg a prins rapid popularitate prin puterea pe care a demonstrat-o in contextul pvp, toate astea cu mult timp in urma...
    Majoritatea navelor relevante au in prezent o serie de module care ajuta intr-un fel sau altul utilizatorul sa faca fata npc-urilor sau sa se descurce mai bine in pvp.
    Cu toate acestea, ce facem cu nava Cyborg? Nu mai e relevanta pentru dezvoltatori?
    Eu as propune cu incredere un modul de 10% hp sau un modul mixt cu avantaje si dezavantaje (+15% hp, - 5% scut), la fel si pentru alte module, cum ar fi 10% scut (sau +10%/+12% scut, -2% viteza), sa nu uitam de precizie si penetrare de scut (+5% precizie laser, +8% penetrare scut -2% viteza), si de ce nu daune?!( +10% daune npc, si un modul pvp +10% daune pvp, -5% scut).
    Mentionez ca e doar o propunere personala, iar valorile mentionate in modulele precizate nu sunt exagerate, in contextul in care nava Centurion a depasit cu mult oricare alta nava conceputa pentru ofensiva.

    O zi buna in continuare!
     
    liberalul13 apreciază asta.
  2. Yistrin

    Yistrin User

    sunt uppgrade uri pt cyborg.numai ca s rare.de ex eu am modul cu 12 %scut si +5% onoare
     
  3. -E-M-Y-

    -E-M-Y- User

    Poate ne faci si noua un print cu acel modul pentru Cyborg ca eu nu am intalnit
    Si poate ne explici tu sau BP unde se pot gasi de sunt asa de rare.
     
  4. Cyborg e puternica si fara module, avand viteza mai buna decat majoritatea navelor, 16 lasere si 10% damage. Exista Solace cu mai mult HP efectiv si care e (posibil) mai rapida, avand mai putin dmg? Da. Exista Orcus, care bate orice altceva si e mai lenta? Da. Exista Centurion, care poate sa faca orice, dar e urata cu spume? Da. Ideea e ca acum toate navele au parti bune si proaste, nu ca inainte cand daca nu aveai Cyborg erai degeaba. Nu va mai plangeti, e mult mai bine acum.
     
  5. Posibil sa fi aparut odata cu Portalul Black Light, din moment ce generarea de module pentru nave include mai multe tipuri de nave.
    Daca nu l-am craftat noi, nu inseamna ca el nu exista.

    my2cents

    P.S: Eu am un modul pentru Phoenix :)))))))