Feedback Caracteristica Asamblare - Unica temă de discuţii

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de špïη†εςα†⊕ruL, 6 Mai 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. BK-pozitv, EG6, [​IMG]69009582

    La problemele enumerate in QUOTE, doresc sa adaug si:
    - de 48 de ore protocoalele de recuperare instalate pe pet nu mai aduc suplimentul de 3% din cutiile bonus; spre exemplu, în pvp nava culegea 202 uri/cutie iar peturl cu 9 protocoale 256; acuma, atât cu nava cât si cu petul se culege acelasi 202 uri.


    BK-Pozitv,
    sau
    Hideous Hog

    (mai binele este räul binelui)
     
  2. Bismut

    Bismut User

    La momentul actual daca dai un refresh la pagina de joc iti merge foarte bine dar dupa aproximativ 6-7 minute apare iar acel lag infernal.
     
  3. Pe langa faptul ca jocul merge cum merge... anunturile referitoare la ce vom putea construii s-au tot schimbat, sau anuntat multe si s-au bagat putine, in precedentul anunt aal lui hermes era anuntata reteta pt 1 lf4 pt cineva poate ar fi fost bun .. aici nu este cazul meu, la personalizare din anunt intelegem ca putem face un set complet de designuri de drone, in realitate nu este asa. Se pare ca nu da masa cu casa... si la aceasta concluzie ajungem over and over again.
     
  4. **İEDÜ**

    **İEDÜ** User

    trebuie sa dai refresh odata la 10 minute sa poti juca 5 minute cu lag ceva mai mic apoi ecranul ingheata din nou cand ataci ceva :(
    totusi nu inteleg cum unele nave omoara npc dupa npc si nava dupa nava ,eu daca trag in nava care ma ataca ma blochez instant de npc nu mai zic fac 5 minute cu kamikaze apoi trebuie sa dau refresh dar in fine.. probabil pc ul meu este mai slab decat al adversarilor
    EG 3 este la pamant
     
  5. styv86

    styv86 User

    Ai rabdare si tu...doar au anuntat ca sunt anumite probleme ce vor fi rezolvate si eventul va fi prelungit din anunturile enuntate de pe forum de catre Administratori...;)
     
  6. zefira97

    zefira97 User

    pai deja domnule corosive 1 zi e pierduta adika rabat duplicator si premium zilnic faceam undeva 50-60 cubi acum faci 1 trebuie sa iesi sa te reloghezi ceea ce devine chiar enervant mai sunt cateva ore trece si a 2 zi si parca vad ca tot asa naspa merge jocu:mad::mad::mad::mad:

    or sa il prelungesca dar daca tu nu poti face acuma nimik zilele urmatoare crezi ca mai sta cineva sa faca npc-uri pentru resurse

    si o sa ne scoata ochii cu niste resurse probabil compensarile alea
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 11 Mai 2016
  7. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    asa a fost tot timpul si asa o sa ramana :)
     
  8. 11.05.2016 - 00:28[​IMG]Articol obținut: Mucosum (1.000)
    [​IMG]
    11.05.2016 - 00:28[​IMG]Articol obținut: Rebuturi (50)
    [​IMG]
    11.05.2016 - 00:28[​IMG]Articol obținut: Plasmidă (20)
    [​IMG]
    11.05.2016 - 00:28[​IMG]Articol obținut: Prismatium (200)
    [​IMG]
    dupa finalizarea misiuni speciale ....materia PRISMATIUM nu se contorizeaza pe cont (aveam 136 prismatium din npc-urile distruse,dar cele 200 din misiune nu s-au contorizat) ce este de facut ? :(:(:(
     
  9. zefira97

    zefira97 User

    sa astepti sa isi revina jocu cand e ceva bug care ne duce pe noi pe plus imediat il rezolva cand esate bug si ne duce pe minus nu e nici 1 stres sa il remedieze numai ne duc cu zaharelu ca incearca dar in gand incerca sa o remedieze :p:p:p:p:):):)
     
  10. am facut suport ieri pe o problema asemanatoare ,materialele mi-au fost retrase dupa misiune , iar raspunsul lor a fost referitor la aparitia lagului si ca se lucreaza pt a se remedia .....nici macar nu au avut bunul simt sa citeasca ce am scris .....
     
  11. **İEDÜ**

    **İEDÜ** User

    o sa ti dea inapoi acele materiale deocamdata trebuie rezolvata problema lag ului asta este prioritara este a treia zi si nu poti face nimic pe harti
    :(:(:(:(:(
     
  12. zefira97

    zefira97 User

    nu o vor rezolva prea curand iedu ca ne duce pe noi pe minus si pe weekend sa vezi ca vor baga reducere la porti si de unde uri daca nu poti face deci vor sa sari cu cardu sa bagi uri :oops::oops::oops::oops:
     
  13. sa sara cu cardul ?? cine ?? vrei sa sp ca in momentul de fata poti finaliza poarta?? poate doar sa o construiesti probabil, ca daca ai proasta idee sa intrii in ea o pierzi, este simplu.
     
  14. zefira97

    zefira97 User

    pai eu ce am zis andrey acum nu poti face uri ca sa poti construi multe porti cand e reducerea asa ca daca vrei porti sari cu cardu ei asta vor :):):):) nu ai vazut cum apare ceva bug ce ne aduce pe + cum repede si dau restart sa aduca la normal ca si prima data cand au bagat cu dublu recompensa am avut 2 kuipere si mia dat dublu uri adika 400 k uri pentru design si 2 kuipere =800 k si au facut multi colegi kuiper si au primit au vazut ca sunt pe - repede restart si au luat uri si tot ce a dat poarta adika x4 uri de la npc-uri plus cei 800 k uri am trimis la suport am primit rqaspuns ca am profitat de bug si au trebuit sa imi ia uridiumul
     
  15. abc123

    abc123 User

    Observ ca au redus sansa de drop a resurselor foarte mult. Daca ieri faceam pe ora in jur de 60-70 rebuturi, azi daca fac 40/ora zic prea mult.
     
    BlackMambaR apreciază asta.
  16. Bismut

    Bismut User

    De fiecare data cand au fost recompense duble la porti s-a bagat Mega Happy Hour (vineri,sambata si duminca).
     
  17. zefira97

    zefira97 User

    pai ca sa bage oameni bani sa faca porti dar atunci uni puteau face cubi sa stranga cutiute dar acuma nu prea poti face lucrurile astea si daca vrei porti sari cu cardu
     
  18. Bismut

    Bismut User

    Pe facebook s-a anuntat ca in urmatoarele 3-4 ore o sa se faca un update la joc.
    Din ce am inteles au spus ca o sa mai scapam de lag daca dam jos de pe nava CPU SALT MAPA X-1 si CPU SALT AVANSAT.
     
  19. Deci pana la urma cand se va rezolva problema cu lag-ul?
     
  20. QUALYQULA

    QUALYQULA User

    când când vom scăpa de lag probabil la Paștele cailor ::)))))))