Feedback Caracteristica Asamblare - Unica temă de discuţii

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de špïη†εςα†⊕ruL, 6 Mai 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. eu nu fac referire la resursele noi, vb strict despre cutiile ordinare pvp care pana ieri luam cu petul 491 uri... iar in prezent iau 360...
     
  2. După ce se vor fi rezolvat actualele probleme, vom observa care este poziţia dezvoltatorului jocului la acel moment.
     
  3. **İEDÜ**

    **İEDÜ** User

    AICI SUNT BANII DUMNEAVOASTRA :)
    aveti rabdare,problemele se rezolva dar necesita timp .
    BP o sa revina si o sa ofere ceva recompense nesemnificative pentru aceste pierderi :) :)
     
    Seth[RO] apreciază asta.
  4. Parcă aveți 2 ani, nu va mai smiorcăiți atât ca nu merge jocul, când se implementează ceva mereu apar "probleme", joc din 2009 și au fost mereu ceva probleme când s-a introdus ceva nou, în special când a fost băgat low-ul... Trebuie doar sa avem putina răbdare iar lucrurile se vor ameliora. Momentan când jocul vă merge greu dați un refresh la pagină de joc și pentru aproximativ 15 minute o să vă meargă ok, când aveți iar LAG repetați operațiunea.

    O zi frumoasă vă doresc!
     
    remus_luca68 apreciază asta.
  5. Se pare ca nu numai ca nu merge sa construiesti o baza; iti mai si diapar modulele instalate de pe cont. Un coleg de clan a pierdut 2 module upgradate, nu ii mai apar pe cont.
     
    Modificat ultima dată: 10 Mai 2016
  6. Bismut

    Bismut User

    Daca dau refresh la joc, gasesc mereu setata formatia de drone standard.
    Totusi...daca s-ar fi stiut ca o sa apara aceste probleme din cauza event-ului mai degraba nu l-ar fi implementat deoarece nimeni nu este incantat de el, ca sa obtii materiile necesare pentru asamblarea desing-lui surgeon pierzi o groaza de timp...
    In FAQ era reteta pentru x5 rachete de inghetare, acum ati modificat anuntul...bataie de joc!
    Ar trebui sa primim zilele de premium, rabat si duplicator inapoi pentru ca nu poti face nimic pe joc!
    [​IMG]
     
    justedy97, Viorel_77, savuviorel_007 și alți 2 apreciază asta.
  7. zefira97

    zefira97 User

    ai dreptate bismut eu am intrat aseara in gamma pentru ca nu a scris nimeni de lag pe chat cand au aparut npc-urile surpriza bubuit de lordakia vreau sa fac reeta de surgeon si de pusat dar cand ca imediat e terminata prima zi si in vreo 14 ore de joc daca am facut 100 rebuturi din 2800 cate cere surgeonu am duplicatorul luat am strans 10 cutiute si lagul si-a facut aparitia dar nah se pare ca cei de la bp vro sa inchida jocul si nu stiu cum:mad::mad::mad::mad::p:p:p:p
     
  8. QUALYQULA

    QUALYQULA User

    nu va mai panicați și va plângeți când a fost lansat vreodată un event nou și a mers bine când a lansat vreo data un portal nou și a mers bine când sa lansat mapele la pirați cum a mers ?? ? se va rezolva mai relaxați-vă mai mergeți în oras la un suk la un film mai uitați de darkorbit o zi frumoasa va doresc.
     
    ***Tora_Bora*** apreciază asta.
  9. Bismut

    Bismut User

    Daca ar fi vremea pentru asa ceva.... :))
     
    styv86 și QUALYQULA apreciază asta.
  10. Problemele cunoscute până în acest moment şi cărora echipa tehnică le acordă întreaga atenţie pt. a le rezolva, sunt:

    - utilizatorii înregistrează probleme de conectare la contul de joc datorită traficului foarte mare;

    - framerate-ul scade cu până la 100% ("în momentul în care cineva încearcă să tragă");

    - actualul lag existent între momentul în care utilizatorul face o acţiune şi reacţia jocului la acţiunea utilizatorului (acest lucru poate fi şi cauza pt. care cutiile cargo nu apar după distrugerea NPC-ului);

    - formaţia de drone selectată şi utilizată se resetează la formaţia de drone standard, la saltul printr-un portal;

    - problemele utilitarului de chat (cel mai probabil nu au legătură cu actualele cauze care crează probleme şi vor fi abordate ulterior rezolvării problemelor majore, existente în prezent).

    Colegul de clan să furnizeze userID pt. a putea trimite o astfel de sesizare către echipa tehnică.
     
  11. styv86

    styv86 User

    Corect, cam tot ce ati mentionat sunt problemele reale...dar macar cam pe cand se vor rezolva aceste problemute :D
     
  12. În prezent, pe lângă rezolvarea problemelor actuale, dezvoltatorul ia în considerare şi discută posibilitatea oferirii unor compensări, extinderi a eventului şi alte asemenenea opţiuni.

    Se vor avea în vedere atât problemele legate de Portalul Lambda, de la sfârşitul săptămânii ce tocmai s-a încheiat, cât şi actualele probleme de dinamică a jocului.
     
    Viorel_77, .miki70.[WΔR™] și Seth[RO] apreciază asta.
  13. zefira97

    zefira97 User

    si cam pe cand se vor rezolva corosive cand se termina eventu ???? ati zis ca se va deschide serveru de test dar nu am vazut nicaieri deschis serveru ca sa stiu ca am bagat duplicator si 1 zi sa dus degeaba plus rabat si premium care la fel sau dus deci bani bagati degeaba sau vreti sa inchideti darkorbitul si nu stiti cum sa ne spuneti???? macar spuneti-ne sa stim sa numai bagam bani degeaba????:mad::mad::mad::mad::mad:
     
  14. Înainte să comentaţi verzi şi uscate, vă recomand să citiţi ceea ce am scris în această temă! Unde şi ce nu înţelegeţi? Ce este neclar în:

     
  15. Am observat in FAQ ca retetele unice sunt surgeonul, pusatul si petul. Nu inteleg de ce nu ma lasa sa construiesc mai mult de un design de drona. Doresc sa asamblez 10 si dupa ce am asamblat una imi scrie: Planul poate fi folosit o singura data. Desi in FAQ nu scrie ca designurile de drone sunt retete unice.
     
  16. Ok nu ma voi lega de lag , bug la formatii , bug la booster , bug la battlestation , bug la chat sau orice alt bug care a venit cu noul update pentru ca stiu ca vor fi rezolvate cat de curand din pricina "dezastrului" creat .

    Totusi , as vrea sa stiu cand sa ma astept sa se introduca in magazin plasmide si rebut cum a fost precizat in : https://board-ro.darkorbit.com//threads/faq-event-lansare-caracteristica-asamblare.97749/ , chiar daca vor fi introduse doar pentru "valuta" si nu va putea fi posibil sa fie cumparate cu uridium as vrea sa stiu.... pana la urma a fost anuntat cu 3 zile inainte o_O
     
  17. BOOOOS

    BOOOOS User

    Daca e asa ,,cu valuta cum zici tu,, mai bn ar baga designul Surgeon sa fie posibil cumparat ca si designul turcesc TASARIM care costa 26 Euro parca , fara uridium.. acu fiecare cu parerea lui
     
  18. Sincer evident ca as prefera sa fie cu uridium , macar asa am MHH care mai scade din pret .
    Totusi aceasta tema de forum era facuta pentru a intreba daca vor aparea aceste resurse in shop , pentru ca nu am de gand sa stau 40-50 ore numai in x-3/x-4 pana mi se face rau sa omor saimon :)...
    Rate-urile sunt foarte ciudate , in 30 minute in x-7 am facut mai multe resurse(din kristalon) decat in 1h in x-3 de omorat devo....
    Sa speram ca questul de maine va fi 300 sibs pentru 1000 scrap =)) macar stiu ca stau 2 ore in x-4 si "castig" destul .... Deja jocul asta devine din pacate prea mult "dat cu banu , sper sa pice"
     
  19. **İEDÜ**

    **İEDÜ** User

    Salutare Piloți ai Spațiului,

    În prezent, echipa tehnică investighează o serie de probleme de lag și de joc.
    Inițial nu a fost foarte clară cauza acestora și ce soluție ar putea fi găsită.

    În urma analizării atente a feedbackului primit din partea tuturor echipelor de administrare și comunităților de jucători am reușit să identificăm câteva tipare și situații similare. Echipa tehnică lucrează la corectarea acestora și sperăm ca, într-un timp cât mai scurt să vă putem reoferi o performanță de joc bună.

    În paralel, au loc deja consultări interne între factorii decizionali, cu referire la o metodă de compensare a tuturor neplăcerilor experimentate de voi. Acest lucru înseamnă că sunt analizate posibilitățile unor despăgubiri, incluzând aici perioada de desfășurare a eventului, eventuale amplificatoare dar și problemele apărute în cazul recompenselor acordate de portalul galactic Lambda pe parcursul sfârșitului trecut de săptămână (părțile de portal Kronos neacordate).

    La acest moment nu a fost luată încă nicio decizie.
    Vom reveni cu informații imediat ce problemele vor fi fost rezolvate și se va putea estima ce poate reprezenta o compensație corectă.

    Vă vom ține la curent!

    Echipa voastră Darkorbit
     
  20. Pacat de joc ca devine enervant , mai ales eventuri pe care nu au ce sa existe ... ,sincer e un joc pentru ,,boti" ,noi care stam ,,ore in sir " la pc , si ne jucam iar altii pot sa triseze fara penalizari ...
    In alt punct de vedere eu cred ca rata jucatoriilor scad ; de ce ? Motivul este foarte clar ,jocul e facut pe browser si jucatorii utilizeaza ,, programe speciale " care te ajuta chiar si in timplul luptei .
    Sunt satul sa vad ca nimeni (mai ales supportul) nu luati legatura cu aceste probleme ...



    Va multumesc !
     
    Sunlight-Blade apreciază asta.