Feedback Caracteristica Asamblare - Unica temă de discuţii

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de špïη†εςα†⊕ruL, 6 Mai 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Am vazut materiile de construit nave , muniti , design , pet si etc.
    Dar daca ma gandesc mai bine la alte npc cum ar fi la mapa/harta 4-5 pot fi mai mult materiale decat in harti mici si mari doar npc-uri normale fara Boss si Uber si numai in 4-5 se poate fi mai mult materiale?
    Niste detalii daca se poate?;)
     
  2. 4-5 ? eU iau 1 de la orice omor normal / boss / uber !
    Nu cred ca vor baga nici 4-5 , dar aminte mai mult :))
     
  3. dragos999

    dragos999 User

    Salut
    cand se baga in shop materiile plasmida si rebut?
     
  4. Dar care il are mai mare, cel care ramane masca sau cel care este pe repede inainte? nu se poate.. felicitari Bismut ai descris exact situatia.. :))))
     
  5. Sa inteleg ca trebuie sa intrebam toti de cate 5 6 ori pana sa ne raspundeti si noua? CAND SE BAGA LA SHOP MATERIALELE , pentru ca sistemul de a le obtine este dezamagitor la 30 saimon 1 2 maxim 3 materiale dar exagerez deja .
    Iar veniti cu replici ca nu a-ti avut informatii ?
    Edit: Observ ca GG-uri si salt cu cash s-a bagat , am inteles paymant se poate adauga , dar materialele nu .. inteleg inteleg e totul ok.
     
    Modificat ultima dată: 9 Mai 2016
  6. Nu este de la conexiune.
    Este de la npc-uri care au bagat acest mod si ar trebui sa fie modificate greselile BP-ului!
     
  7. dady77-7

    dady77-7 User

    Salutare,nu se pot face misiunile cu FPS=1 ??? practic ramai inghetat si bubui instantaneu :((( cel putin asa este pe EG 6:mad:
     
  8. asa vor ei sa populeze servarele cu niste eventuri numai pentru cei de lvl -6,noi restu care jucam de ceva ani buni ce ar trebui sa facem sa ne lasam de joc sa le facem loc celor mici??cu fiecare event care vine deja poti sa mergi la plaja sa te bronzezi ca nu ai ce face pe joc,,cu niste misiuni nush cum sa le numesc si nush de ce bb favorizeaza de ceva vreme numai pe cei mici pt ca uni din noi am muncit ceva ani sa facem un cont full elite iar acum cu acevste eventu foarte usor ajung unde au ajuns uni in cativa ani dar stau si ma gandesc cand oare or baga un event si pentru noi astia car jucam de ani buni si ma intreb oare de ce cand a fost chestia acum ceva ani cu inchiderea miilor de conturi pt folosire programelor neloiale spunand ca acel lag adus jocului se datoreaza lor acelor jucatori care le folosesc acum la 2 3 ani ink acel lag exista in joc ba dimpotriva chiar mai rau,,cred ca e vorba de nepasare asta e pacat si rusine dupa atatia ani sa nu se rezolve nik
     
    anaid1 apreciază asta.
  9. styv86

    styv86 User

    :rolleyes: Rabdare..rabdare ca azi va fi mai bine dupa restart...
     
  10. T.B.C.666

    T.B.C.666 User

    salut ..daca bigpointul se poate juca in momentul acesta eu va dau nava mea eg3 macar scoateti ce nu poate fi bun
     
  11. _^MATRIX^_

    _^MATRIX^_ User

    pe EG4 inca persista acel "lag". Cand tragi npc, pana nu moare este freezzzz total la nava. defapt daca nu atingi nimic pe harta totul este OK. In momentul in care culegi o cutie sau tragi in npc jocul se opreste, poate cei de la BP experimenteaza oprirea timpului, ce pot a spun ... macar virtual au reusit :) BRAVO
     
  12. Cehn

    Cehn User

    Daca ignoram lag-ul mai sunt si alte probleme:

    1. La logarea in clientul de joc sau după saltul prin portal, formația de drone actuala este pierduta și se resetează pe formația standard.
    2. Dupa ce face un npc era de asteptat sa primim ori cargo-ul clasic ori materia prima atribuita. Ei bine mai exista o varianta: nu primesti nimic. Pt rigoare problema a fost intalnita doar in harta 4-5.

    Acum nu îmi dau seama dacă sunt deliberate ori simple scăpări.
     
    Modificat ultima dată: 10 Mai 2016
  13. dady77-7

    dady77-7 User

    Aceeasi problema si pe EG6,la logare iti apare formatia de drone standard indiferent ce formatie ai avut la deconectare,plus lagul mare care apare dupa 2-3 npc-uri,se poate face ceva sau o sa jucam in continuare cu relog la 5 minute,asta daca merge sa dai relog,daca nu deconectare si conectare si poate mai ai norocul sa stai ceva timp pana se conecteaza pe pagina de joc ???
     
    Modificat ultima dată: 10 Mai 2016
  14. andrei3000

    andrei3000 User

    Stie cineva cand sa vor baga Plasmida, Mucosum, Rebuturi si Prismatium in SHOP?
     
  15. Lag-ul persista si pe EG5,absolut nimic nu poti face,in ritmul asta nu stiu cine va mai juca acest joc.
     
    špïη†εςα†⊕ruL apreciază asta.
  16. **İEDÜ**

    **İEDÜ** User

    ™UsWars14™ Unele npc lasa cargo care nu se vad la asta facea referire ©ØrrØsivΞ,dar problema cred ca este deja analizata ramane doar sa asteptam pana se rezolva si problema lagului si cea cu cargo asa ca: spor la somn :) pe joc nu ai ce sa cauti :)
     
  17. Problemele menţionate de dvs. sunt cunoscute şi se află în atenţia echipei tehnice, pe lângă cele de dinamică a jocului, chat etc. etc.

    După cum am menţionat în intervenţia anterioară din cadrul acestei teme, cei din echipa tehnică cunosc problemele generate de ultima implementare şi lucrează la remedierea acestora.

    Mai mult decât atât, aşa cum menţiona cineva în această temă, problemele sunt amplificate şi de atacuri DDoS, atacuri care au început încă de la sfârşitul săptămânii care tocmai s-a încheiat şi care au generat (şi încă generează) şi acele probleme de autentificare dificilă / anevoioasă pe contul de joc.

    Totuşi, nu se poate spune că problemele actuale pot fi puse 100% pe seama atacurilor DDoS însă se cunosc şi se lucrează la înlăturarea lor.

    Orice feedback constructiv primit de la utilizatori este binevenit şi nu poate decât să contribuie la rezolvarea mai rapidă a problemelor existente.



    Aşa cum am menţionat mai sus şi cum menţionează şi mesajul publicat de dvs., feedback-ul primit de la utilizatori poate fi util în astfel de cazuri.

    Astfel, atunci când utilizatorii raportează diverse probleme, un minim de informaţii este necesar a fi prezentat de către cei care sesizează problemele, pt. a permite echipei tehnice să identifice cât mai rapid cauzele, pe baza diferitelor asemănări dintre circumstanţele prezentate de diverşi utilizatori: userID, harta / hărţile de joc pe care a fost sesizată problema, specificaţiile tehnice generale ale calculatorului, circumstanţele care conduc la reproducerea problemei sau sub care a / au fost sesizată problema / problemele.


    Momentan nu există informaţii în acest sens.
     
    savuviorel_007 și styv86 apreciază asta.
  18. Buna ziua!
    Referitor la protocoalele de pe pet.. in momentul de fata le detin degaba, in special pe cele care ar trebuii sa-mi ofere cei 36% bonus in cutii.
     
  19. Pwr-alvin

    Pwr-alvin User

    Se pare ca pe majoritatea serverelor sunt probleme de cand s-a implementat aceasta Asamblare. Au fost spuse aproximativ toate problemele de joc ceea ce rezulta ca in acest moment Dark Orbit nu poate fi jucat oricat ne-am dori, mai ales ca este event! Insa problema mea este alta. Avand in vedere ca nu putem juca, pierdem(azi deja a2a zi) zile de pachete avantaj (ex: rabat,dublor,premium, etc.) pentru care am platit si nu putem profita de ele... Cum se va rezolva treaba asta? Daca problema persista 1 saptamana , inseamna ca am pierdut 1 saptamana de pachet premium? Ceva idee?
     
  20. **İEDÜ**

    **İEDÜ** User

    la resursele astea noi protocoalele si booster ele nu au nici un efect deocamdata sa speram ca poate cineva o sa rezolve problema asta .altfel ce rost au protocoalele de recuperare si booster ele ?