Feedback Caracteristica Asamblare - Unica temă de discuţii

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de špïη†εςα†⊕ruL, 6 Mai 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Myhaytza2

    Myhaytza2 User

    Eu lucrez cu cel englez deoarece joc pe Great Britain 2 , este un server mai linistit , dar nu este mare diferenta
    Spre exemplu , de 15 minute stau sa caut raspunsul care ar fi trebuit sa-l primesc , odata ce am primit acel mail cu "Cat de multumiti ati fost de suportul nostru " sau ceva de genul , care de obicei aparea dupa ce mi se raspundea ... Inca astept un raspuns pentru a nu stresa suportul cum nu este sfatuit , insa nici frumos din partea dumnealor sa zica ca in 24 de ore se raspunde sau poate mai devreme , in fine , sa zicem ca inca lucreaza la problemele cauzate d'asta nici nu vreau sa-i deranjez prea mult pe domnii ca tot cand le e lor bine raspund :)
     
    Viorel_77, Ensw și luci_halas apreciază asta.
  2. mobob

    mobob User

    se vorbeste pe aici destul de insistent de faptul ca in 4.5 se petrec multe lucruri "necurate"....
    ce nu inteleg eu e altceva....daca vezi ca zidul e mai tare decit capul ,n-ar fi cazul sa te opresti in a mai da cu capul in el?
    adica lasi uberii,cobori in mici ,si dai la aia mici...e drept ca tre sa crapi 30 sa primesti un rebut,da macar ii crapi dintr-o salva...
     
  3. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    nimic nu e lăsat la voia întîmplării, cu salva aia ai putea distruge trei saimoni dar toată muniția se duce pe unul singur așa că... avantaj companie !
     
  4. mobob

    mobob User

    ::))
    pai sa mai taie din ele....din lasere adica...sa lase doar cite ii trebuie sa dea jos un saimon cu o salva...si asa nu risipeste munitie...
    da parca mai conteaza cit x1 folosesti...cine mai tine socoteala ?doar daca ai seprom ,atunci esti mai reticent...altminteri...duca-se...
     
  5. WIΖΛΓΔ..

    mobob.a uitat cv ,,intentionat,CRED? acum toti se plang ...economie ?eficienta?


    cand se pierdea ..40-50 mil ptr goli ..si peste 200 mil la iris
    la licitatie..si nu era seprom,
    no words, no comment
     
  6. Myhaytza2

    Myhaytza2 User

    Aia a fost vremea frumoasa a darkorbitului !
    Atunci tot mai gaseai o alianta buna , daca aveai noroc intrai in ea , iti faceai creditele numai pentru a incheia razboiul cu X clan si in cateva luni erai si tu bun pe joc, acum fara card , iti ia o viata intrega pentru ca pe acest joc nu ai cum sa te numesti full decat daca joci cu un singur hangar :))
    mobob , se vorbeste frate pentru ca una se spune alta se face , gen eu am acea misiune cu uber mordon si uber saimon , de ce sa nu o fac in perioada eventului daca tot cica e sansa de 100% sa pice sau mnah ?
     
  7. Ziua de 16.05.2016 a fost zi nelucrătoare pentru lumea catolică. Ar trebui ca de azi lucrurile să revină la normal.

    Ceea ce vă pot confirma este faptul că exită o problemă legată de dispariţia resurselor primite ca recompensă a unor misiuni şi nu sunteţi singurul care vă aflaţi în această situaţie.

    Vom vedea cum va aborda dezvoltatorul jocului şi această problemă şi care va fi rezolvarea ei.
     
    Modificat ultima dată: 17 Mai 2016
    Viorel_77 apreciază asta.
  8. mobob

    mobob User

    sint perfect de acord cu tine...DAR ma repet...daca vezi ca lucrurile merg cum merg, si vezi ca abia unul din 3 npc-uri da cargo,si chiar si atunci nu iei nimic din el,de ce insisti? aici e problema...
    da,ar fi trebuit sa mearga...da,una se spune si alta se face...ai dreptate.
    dar nu merge...si atunci,ce facem? continuam sa fortam,sperind intr-un miracol? am constatat cu totii cum functioneaza"miracolele" in do...
    asta voiam eu sa spun de fapt... dar uneori sarcasmul e perceput mai greu...
     
  9. MADNESS

    MADNESS User

    Noi nu mai avem nici macar misiuni de event, care totusi ne-ar mai fi putut ajuta cat de cat cu resursele.... daca tot nu se vor baga la shop sau sa creasca rata la materiile care ne trebuiesc la asamblare.
     
  10. T.B.C.666

    T.B.C.666 User

    salut aseara am pus module la o baza si a disparut si de la inventar si nici pe baza nu le vad ???????
     
  11. Ceea ce îmi este clar mie este faptul că amplificatoarele de 25% Experienţă şi Onoare există şi aţi primit experienţa bonus oferită de acestea, respectiv acel plus de 12.800 puncte de experienţă.

    Altfel, având doar design-ul Veteran şi un amplificator de experienţă (total 20% bonus experienţă) nu aţi fi primit:


    Ca atare, din punctul meu de vedere, în condiţiile în care susţineţi că deţineaţi un amplificator de experienţă, se poate să fi existat următoarele două variante:

    - nu aveaţi echipat design-ul Veteran; sau
    - vă aflaţi îm grup cu un alt utilizator, recompensa fiind distribuită.

    Cum cele două situaţii nu pot fi probate la momentul respectiv, vă rog să efectuaţi un test asigurându-vă că aveţi echipat design-ul Veteran, deţineţi un amplificator standard de +10% Experienţă şi distrugeţi de unul singur un Boss Sibelon.

    Dacă rezultatul este acelaşi, vă rog să confirmaţi / infirmaţi, împreună cu userID, pt. a putea trimite situaţia dvs. către suportul tehnic.

    Din cele verificate de mine, aşa cum am arătat anterior, amplificatoarele de 25% Onoare şi Experienţă există "in-game" încă de ieri.


    Ceea ce vă pot confirma este faptul că exită o problemă legată de dispariţia modulelor şi nu sunteţi singurul afectat de această problemă.

    Vom vedea cum va aborda dezvoltatorul jocului şi această problemă şi care va fi rezolvarea ei.
     
    Modificat ultima dată: 17 Mai 2016
  12. Viorel_77

    Viorel_77 User

    B.A. amplificatoarele ma intereseaza foarte putin, mai ales ca sunt de onoare si xp, ma intereseaza mai mult cand , daca, vor fi resursele la vanzare sa pot lua surgeon? Asa cum spunea cineva mai devreme, unii din noi mai si lucreaza si nu pot dormi pe tastatura:) multumesc anticipat!
     
  13. Răspunsul îl găsiţi în tema de faţă.
     
  14. E bine ca abia acum sa aflat care sunt problemele acestui event,noi le stim de o saptamana poate ca acum ca sa aflat de ele o sa si faceti ceva sau poate domnul acela care tot incearca de ceva ani sa dezvolte acest joc sa se lase de meseria asta ca am impresia ca isi bate joc de milioane de jucatori
     
    QUALYQULA apreciază asta.
  15. **İEDÜ**

    **İEDÜ** User

    Pana la urma se baga sau nu ceva resurse la shop ? deja am inceput sa ma plictisesc de cutiile cargo ca nu apar deloc dupa distrugerea NPC (nici cargo cu resurele clasice nici cele noi)
    :confused::confused::confused::confused:
     
    Modificat ultima dată: 17 Mai 2016
    Viorel_77 apreciază asta.
  16. Cehn

    Cehn User

    REF:
    https://board-ro.darkorbit.com//threads/probleme-cunoscute-17-05-2016.97812/

    1. Sa înțelegem ca problema resetării configurației dornelor este deliberata?
    2. Sa înțelegem ca după distrugerea unui NPC este ok sa nu găsești nimic-nimic?

    PS:
    Ma întreb ce naiba făcurăm aici pe 14 pagini?
    Pt ca, cel putin a doua problema, daca este deliberata, tine de o abordare/viziune absurda. Cineva a pierdut controlul domnilor!
     
    Modificat ultima dată: 18 Mai 2016
  17. Trebuie să înţelegeţi că:


    ...ceea ce nu înseamnă că restul problemelor nu sunt cunoscute ci doar că au o altă prioritate în a fi rezolvate.
     
    Cehn apreciază asta.
  18. Cehn

    Cehn User

    Înțeleg bine ca staff-ul romanesc nu poate face agenda BP.
    Si tocmai de aceea va sugerez sa reformulați din "PROBLEME CUNOSCUTE" in ceva de genul: "PROBLEME ȚINTA".
    Si asta doar pentru ca nemulțumirile sunt mari, iar astfel de diferențe pot creste frustrarea generala.

    Cum sper ca ati înțeles este doar o sugestie nu o controversa,
     
    Modificat ultima dată: 18 Mai 2016
  19. Nu inteleg cum dar de fiecare data la fiecare event in loc sa dea se taie cum sa intamplat acum cu uri si resursele,daca va aduceti aminte de eventu acela cand au baga ceva mai multe gg pe harti a fost si un bug care sa rezolvat foarte repede,dar acum nu se poate rezolva nici macar problema uridiumului,adik daca sunt probleme care aduc avantaje jucatorului sunt rezolvate imediat oare de ce??iar cand suntem in dezavantaj pentru ca noi platim acele duplicatoare de ce nu se rezolva la fel de repede problema??ce face dezvoltatorul in cazurile astea??merge la cafea si il doare undeva de noi toti
     
    andrei3000 apreciază asta.
  20. zefira97

    zefira97 User

    sunt probleme generale dar amn bagat ieri la uberi si la 1 dadea rebut 1 cargo 7-8 uberi nimik nici cargi nici nimik pai asa poti sa faci npc-uri 24 ore din 24 ca nu se rezolva nimik
     
    johny25812 apreciază asta.