Feedback Caracteristica Asamblare - Unica temă de discuţii

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de špïη†εςα†⊕ruL, 6 Mai 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Cehn

    Cehn User

    Din ciclul aberații:

    Fereastra :ASAMBLARE
    Filtru: Nave si design-uri
    Afisate: Surgeon si Pusat

    Pt Pusat, PE CARE IL DETIN DEJA, se afiseaza necesarul + "poza" + ASAMBLARE INDISPONIBILA DEJA DETII.....

    Cata minte trebuie sa ai astfel încât sa aplici un filtru ce duce la o afișre INUTILA?
    PFFF....mai simplu : e banal sa filtrezi "asta are asta n'are... ".
    Normal ca știu ca îl am(pe el pe pusat) si ca reteta este de unica folosința.
    Anormal este sa oferi ceva INUTIL numai ca sa te bagi in seama si sa mai încasezi ceva pentru niște ore de lucru.

    Si asta e o scăpare vizibila! De ce sa ma mir ca lag-ul e cât casa?
    Din 2009 toate schimbările majore au fost de genul: facem rapid ce zice șeful si apoi trăim din optimizări.

    ----------

    @Seth
    Pana nu intri în staff continua sa ma ignori.
     
    Modificat ultima dată: 16 Mai 2016
    BlackMambaR apreciază asta.
  2. Vreau sa stiu si eu cand se rezolva problema la pet deorece unii au bagat bani ptr a dispunde de duplicator ptr a cumpara protocoale si nu functioneaza si sunt curios daca se ofera prelungirea duplicatorilor ptr ca am bagat bani sa le luam si vad ca acuma ne inselati (protocoale recuperatoare nu functioneaza de cand este bagat eventul )
     
  3. MADNESS

    MADNESS User

    Din punctul meu de vedere, nu ar mai fi necesara introducerea in shop a noilor resurse daca, misiunile ar fi zilnice, iar materiile prime care ne trebuiesc in cantitati mari sa fie de asemenea , in cantitati mai consistente la recompensa misiunilor "zilnice" , misiuni zilnice de care nu mai avem parte de cateva zile :D . P.S. Bagati misiunile zilnice, si cu recompense mai consintente, adica mai multe resurse (rebuturi si plasmide)...
     
    Viorel_77 apreciază asta.
  4. exact asta sunt si eu curios.....!!! protocoalele nu functioneaza deoarece asa vor ei ;) nu neaparat ca ar fi o problema tehnica....totul vine in dezavantajul player-ilor....totul e facut cu intentie....eu pot sa spun ca am folosit mega happy hour pentru a cumpara protocoalele...bani din buzunarul meu....si...si acum nu dispun de ceia ce am cumparat....!! de ce nu sunt probleme cu radare, kamikaze, modul protectie sau ma rog...altceva...probleme sunt doar acolo unde putem noi extrage Uridium si alte credite de joc! hotia asta e prea vizibila draga bigpoint!!!
     
    Viorel_77 apreciază asta.
  5. În FAQ - Event lansare caracteristică "Asamblare" (că despre disponibilitatea noilor resurse în SHOP, în timpul eventului, discutăm), se precizează că:

    Ca atare, în informarea făcută de mine cu privire la noile resurse şi ţinând cont că acestea erau aşteptate a fi introduse în SHOP odată cu lansarea eventului şi disponibile pe parcursul eventului, am transmis decizia dezvoltatorului jocului de la momentul respectiv de a nu introduce aceste resurse în SHOP (fapt ce se poate observa în acest moment în cadrul jocului), evident referindu-mă strict la acest event, pe parcursul acestui event, în cadrul acestui event etc. etc. etc. şi nu la joc, în general! :rolleyes:

    De asemenea, tot în informarea făcută de mine, am precizat că noi (Echipa DO România) am transmis dezvoltatorului jocului faptul că o astfel de decizie va nemulţumi utilizatorii care îşi doresc să poată achiziţiona (şi în timpul eventului) astfel de resurse de la SHOP, astfel că dezvoltatorul a rămas să ia o decizie în acest sens.

    Ulterior, în cadrul paginii de Facebook a DO, dezvoltatorul vine şi confirmă faptul că noile resurse vor fi introduse în SHOP "mai târziu" (posibil şi pe perioada cât încă mai ţine eventul dar, la fel de posibil să fie după terminararea eventului, pe viitor), lucru necontestat de mine (anterior sau ulterior acelei intervenţii a dezvoltatorului jocului) sau de dezvoltatorul jocului adică, aceste resurse vor fi disponibile în SHOP la un anumit moment dat.

    Faptul că dumneavostră nu reuşiţi să înţelegeţi despre ce anume se discută şi mai ales în ce context se discută (indiferent de limba în care se discută) nu este problema mea, nu are legătură cu modul în care a fost transmisă / comunicată informaţia şi nu ţine de capabilităţile mele de a realiza o traducere şi adaptare a unui text din limba engleză în limba română, la fel cum nu mă interesează ce aţi citit dvs. şi unde anume....indiferent ce lungiţi dvs.!
     

  6. Nu cred că intenţia dezvoltatorului jocului a fost aceea de a comunica faptul că se vor modifica ratele de apariţie a noilor resurse (lucru care se poate observa fără doar şi poate că nu s-a modificat) ci doar că prelungirea actualului event include (menţine) şi ratele de apariţie a respectivelor resurse precum şi toate celelalte caracteristici ale actualului event (reţete şi misiuni).


    De asemenea, prin "disponibilitatea misiunilor" cred că se face referire la disponibilitatea acestora, celor care încă nu le-au realizat şi nu introducerea de noi misiuni.

    Este o interpretare personală dată textului, urmând ca imediat ce va fi posibil să primim clarificări din partea dezvoltatorului, să vi le facem cunoscute ca atare.


    Am să vă rog să preluaţi ideea în tema dedicată unor asemenea aspecte, respectiv Aspecte de traducere.

    Din ceea ce am observat pe parcursul sfârşitului de săptămână, rata cu care se primesc anumite resurse ţine şi de "rangul" celor care le furnizează. ;)


    Acumularea noilor resurselor nu a fost şi nu este un obiectiv pt. mine (în cazul reţetelor existente în prezent). Cu toate acestea, în caz că vă ajută cu ceva:

    pic1.jpg

    pic2.jpg

    Majoritatea resurselor le-am adunat din porţile galactice, misiunile de event şi doar o parte infimă din distrugerea NPC-urilor pe hărţile normale de joc.

    Desigur, din discuţiile cu alţi utilizatori, axaţi pe acumularea noilor resurse, aceştia stau mult mai bine decât ceea ce am prezentat eu mai sus.

    Sunt amplificatoare "in-game", similare cu cele primite în cadrul unor eventuri de tipul "Capture the beacon", de aceea nu apar în mod explicit în fereastra amplificatoarelor.

    Trebuie doar să observaţi diferenţa dintre recompensa standard şi actuala recompensă (+25% Onoare / Experienţă):

    pic1.jpg

    ...în exemplul de mai sus faceţi abstracţie de onoarea primită, aceasta fiind influenţată de existenţa altor amplificatoare.
     
  7. zefira97

    zefira97 User

    15.05.2016 - 22:26Ai distrus o navă de alieni de tipul Boss Sibelon.
    15.05.2016 - 22:26Ai primit 335 puncte de onoare.
    15.05.2016 - 22:26Ai primit 56320 PE
    16.05.2016 - 10:57Ai distrus o navă de alieni de tipul Boss Sibelon.
    16.05.2016 - 10:57Ai primit 418 puncte de onoare.
    16.05.2016 - 10:57Ai primit 70400 PE si cu 1 amplif de exp si design de nava veteran deci unde e acel 25 % ca nu il vad la fel si la onoare cel de ieri a fost facut cu design veteran fara amplif de exp si cel de astazi pe exalted si amplid de exp si amplif de onoare

    corosive ce ai scris tu e in mod normal 1 bossklon fara amplifuri sau design de onoare experianta nu?
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 16 Mai 2016
  8. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    prin tastatura dumneavoastră dezvoltatorul spune limpede:
    după ce cîteva mii de jucători se plîng că rata de apariție a resurselor necesare asamblării este extrem de mică mi se pare o sfidare din partea susnumitului dezvoltator să vină (într-o intervenție în care se scuză pentru neplăcerile cauzate de imperfecțiunile de început ale eventului) și să precizeze că tocmai caracteristica care a creat cele mai multe proteste va rămîne neschimbată !

    ratele de apariție au fost modificate așa cum am precizat în intervenția mea dar doar în hărțile mari ale companiilor unde materiile prime sunt altele decît cele care-i interesează pe jucători.

    referitor la interpretatrea dumneavoastră a textului aș îndrăzni să afirm că ”include” nu este sinonim cu ”menține” așa că...
     
    Viorel_77 apreciază asta.
  9. ...puteţi îndrăzni însă tot o interpretare rămâne, la fel cum interpretarea dvs. este alta, diferită de a mea.

    Un Boss Kristallon oferă în mod normal 204.800 puncte de experienţă şi 1.024 puncte de onoare.

    51.200 XP x 25% (amplificator recompensă)= +12.800 XP
    => 51.200 XP + 12.800 XP = 64.000 XP

    64.000 XP x 10% (amplificator design Veteran 10% XP) = +6.400 XP

    => 64.000 XP + 6.400 XP = 70.400 XP

    Se prea poate ca dvs. să aveţi impresia că deţineţi şi un alt amplificator ....

    Într-un alt test, se confirmă existenţa amplificatoarelor acordate drept compensare:

    pic1.jpg
     
    Modificat ultima dată: 16 Mai 2016
  10. daca resursele vor fi introduse la shop , acestea AR putea fi niste valori aproximative ale preturilor (parere proprie nu o lu-ti de buna ) :
    rebuturi : 80 uri
    plasmida: 360 uri
    mucosum : 120 uri
    prismatium : 400 uri
     
  11. daca 64.400 XP + 6.400 XP este egal cu 70.400 XP e clar de interes....dar eu cred ca este egal cu 70.800 nu? plus de asta nu stiu de unde ai luat 64.400 cand trebuia sa fie 64.000 + 6.400....atunci era un rezultat corect de 70.400xp

    pai ce cumparam ma aici....EMP-01 cumva....RSB sau ce....scump domne' scump!!!
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 16 Mai 2016
  12. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    dacă ne ghidăm după logica bunului simț valoarea în uridium a unui design surgeon nu ar trebui să depășească 300k. dacă însă luăm în calcul aviditatea bp și aruncăm pentru referință un ochi în trecutul nu prea îndepărtat asupra evoluției prețului rachetelor ”de gheață” am putea estima prețul în uridium a unui chirurg undeva la peste un milion de uridium.
     
    Viorel_77 apreciază asta.
  13. Este 64.000 XP + 6.400 XP. O greşeală de editare, 64.000 XP fiind experienţa primită şi nu 64.400 XP (vezi imaginea), rezultatul fiind corect calculat. Am corectat, mulţumesc!
     
  14. radwcw32

    radwcw32 User

    Am facut misiunea de event care cerea 300 sibelonit si care oferea 1000 mucosum.Am primit mucosum-ul,iar dupa 30 min am iesit,iar cand am intrat inapoi pe cont nu mai aveam 1000 mucosum,mi-a disparut.
     
  15. Vă adresaţi suportului jocului pt. a verifica cele susţinute de dvs.
     
  16. radwcw32

    radwcw32 User

    Degeaba,m-am adresat si nu am primit nici un raspuns.
     
  17. zefira97

    zefira97 User

    corosive
    Amplificator de puncte de experienţă
    Timp rămas: 0 zile 0 ore 14 min.
    Oferă un bonus de 10% la acumularea punctelor de experienţă. Amplificatorul este activ timp de 10 ore după achiziţionare.
    da am amplif de experienta nu e impresia dar numai vb degeaba daca nu stiti sau aveti habar:mad::mad::mad:
     
  18. Myhaytza2

    Myhaytza2 User

    Da , stai linistit , eu am facut cerere la suport inca din prima zi din care a fost misiunea , si nici macar acum nu am primit raspuns ! si totusi cred ca nu mai e mult si face o sapt sau chiar are
     
  19. trebuie sa scrii in chineza ca altfel nu se intelege romana! :))) jocull devine din ce in ce mai josnic...bug-uri (in dezavantajul playerilor)...errori de pagina...protocoale de pet care acum sunt inutile....si o sa urmeze si altele...
     
  20. zefira97

    zefira97 User

    viper 1 completare din 30 ubermordon facut 6 rebuturi si 4 cargo la restu nu a aparut nici cargo nici rebut dc corosive?