Capcha la licitatii ?!

Discuție în 'Colțul opiniilor' creată de Drakaar, 18 Oct 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Drakaar

    Drakaar User

    Astazi am avut supriza, neplacuta, de a ma lovi de un cod verificare Capcha la licitatie in ultimele secunde.
    Serios !?

    Da, daca incercati ca mine (cu o conexiune buna de net), sa licitati in ultimele 60 de secunde la 5-6 iteme rapid e posibil sa sa treziti cu un mic capcha care o sa va strice cheful de joc. Licitam la boostere si desigur ca in ultimele 20 de secunde am stat sa bag codul capha si am asteptat sa-mi confirme ca e corect si nu sunt bot, doar ca sa vad ca s-a dus licitatia si trebuie sa mai astept o ora sa licitez.
    Oare sa mai incerc sa licitez sau la urmatorul cod imi iau ban ... ca deh .. daca esti putin mai rapid si te ajuta netul si computerul ... poate esti bot.
     
  2. Drakaar

    Drakaar User

    Si din nou capcha. Mda, cred ca e timpul sa ma lipsesc de DO.
     
  3. Seth1980

    Seth1980 User

    Vina iti apartine in totalitate, codul captcha este special introdus pentru a preveni programele automate de licitare sau un asazis "spam" am licitatiei. Am intampinat si eu problema asta de cateva ori introducand foarte rapid o licitare dupa cealalta, insa daca utilizezi normal sitemul de joc acest lucru nu ar trebui sa fie deranjant :)
    Mult succes!
    PS - licitatia se va tine si ora urmatoare, oricum nu e ceva ingrozitor sa ratezi o licitatie pentru ca ai abuzat de functia de licitare a jocului :)
     
  4. hαhαhα

    hαhαhα User

    nu există nici o regulă care să interzică licitaţia rapidă la mai multe obiecte ! dacă ai un calculator care "depăşeşte" frîna artificială impusă de sistem...
    de unde ai scos-o pe asta cu abuzul ?
     
  5. Drakaar

    Drakaar User

    Si ce inseamna normal la tine ? 200M pe un booster la care s-a licitat 20-30M ca sa fiu sigur ca-l iau ?! Licitez o data la 10-15 secunde ca sa nu iau capcha, si ratez, desigur, toate itemele ?!
    Normal ca voi licita cat mai multe iteme in ultimul minut pentru a ma asigura ca prind cel putin unul ieftin, dar se pare ca acum nu pot, ca e posibil sa fiu bot.
    Nu mi se pare normal ca avand, asa cum bine spune @hahaha, un computer bun si o conexiune excelenta sa fiu dezavantajat de un sistem antibot.

    Oricum, asa cum mi-a raspuns "edificator" si suportul se pare ca va trebui sa ma las de licitatii, cel putin pana dispar "automatii" (in concluzie nu voi mai licita).
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.