Bug onoare

Discuție în 'Probleme generale' creată de ™أفضل™, 11 Aug 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Doar pe o anumita perioada ?
    Si alti prieteni au luat ban permanent pentru TENTATIVA DE PUSHING
    Incercati sa puneti o regula la toate chestiile frauduloase patesti asta daca faci nu stiu ce si tot asa pentru fiecare chestie
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  2. conform regulilor BP ,pot sa ii baneaze definitiv .dar mai bine ar fi sa le anuleze rangu si automat locul in clasamentul general prin scaderea totala a onoarei ,nu doar a onoarei facute in urma bug-ului.
     
  3. ma referam strict la acele 240k puncte de rank
     
  4. Hermes

    Hermes Guest

    Nu au luat ban permanent pentru "tentativa de pushing", ci pentru pushing dovedit.
    Regula este clara si nu mai trebuie specificat nicaieri, citeste cu atentie CCG.
    Firma BigPoint isi rezerva dreptul de a suspenda sau intrerupe definitiv conturile care nu respecta CCG.
     
    motanu_1990 apreciază asta.
  5. culmea este ca acest bug nu este doar cu onoarea este si cu experienta.cunosc un jucator care in 2 zile a facut 10 miliarde experienta in plus, crescand 2 ranguri:)
     
    anaid1 apreciază asta.
  6. Hermes

    Hermes Guest

    Se va rezolva. Cum aceasta problema nu-ti afecteaza cu nimic performantele de lupta, spor la joc !
     
  7. nu afecteaza performantele de lupta dar ne afecteaza rangurile si pozitia in clasament
     
  8. relax

    relax User

    Dupa cum am mai spus, si eu am ramas fara rang, am pierdut vreo 8 locuri in clasament. Generalul EIC de pe serverul pe care joc este colonel.. cum el face porti ca sa isi pastreze pozitia si functia, in cazul in care nu stie despre ce este vorba, credeti ca v-a mai juca ? Intr-adevar, pe noi nu ne afecteaza, pe voi va afecteaza.
     
  9. MΣDΣΣA

    MΣDΣΣA Guest

    Dupa cum a spus si colegul meu situatia se va rezolva cat de curand posibil. In momentul in care onoarea va fi retrasa lucrurile vor reveni la normal, pana atunci insa puteti sa jucati in continuare, situatia in sine nu va afecteaza jocul in nici un fel. Nu luptati cu rangul, nu?
     
  10. relax

    relax User

    Nu, dar am muncit pentru el. Si daca unii jucatori au inceput deja sa se lase, pot spune ca e vina mea ?
     
  11. T.B.C.666

    T.B.C.666 User

    ai muncit pentru rang sau pentru o nava care sa rezisti in batalie ...eu unul joc ca sa fac nave nu pentru rang ca nu imi da nimic in plus
     
  12. relax

    relax User

    Fiecare joaca pentru ce vrea si asa cum vrea, normal ca si rangul arata experienta de joc. Daca faci nave nu ar trebui sa ai rang mare ? Sau faci 2-3 pe zi ?
     
  13. Nimeni nu joaca cu rangul,dar toti se bat pentru el...stiu generali care baga bani sa faca porti sa poata pastra rangul...Si daca nu ne batem cu rangul si nu este important,de ce nu-l scoateti de tot ?
     
  14. cand onoarea va fi retrasa?nu si experienta?ca ,o gramada de jucatori au facut sute daca nu miliarde experienta in 2 zile.
     
  15. MΣDΣΣA

    MΣDΣΣA Guest

    Care parte din "problema va fi rezolvata, onoarea astfel obtinuta va fi retrasa" nu se intelege? E doar o situatie de moment, din ultimele disctutii cu tehnicul se pare ca se va rezolva in cursul zilei de azi. Nu se lasa nimeni de joc pentru o problema de genul asta odata ce am anuntat clar ca va fi rezolvata, in nici un caz un jucator cu vechime ce si-a pierdut pentru moment rangul. Nu a zis nimeni niciodata ca va ramane asa sau ca nu se incearca remedierea situatiei. Dupa cum spuneam si mai devreme jocul nu va este afectat de aceasta situatie si totul va reveni la normal asa ca nu e cazul sa facem o tragedie din asta. Cu siguranta nu v-au scazut daunele daca nu mai aveti stele in fata numelui.


    Ce treaba are experienta in povestea asta?


    Ce-ar fi sa ne lasi pe noi sa ne batem capul de problemele noastre?

    Cine a zis ca e vina ta? E o zicere cu musca...


     
  16. relax

    relax User

    Eu ma "bucur" de serviciile oferite de voi. Voi nu va veti mai bucura de serviciile oferite de mine :D
    Ocupati-va pana nu mai puteti, bataie de joc.
    Edit: mi-ar placea sa nu va mai ofere nimeni feedback, si sa incerce sa vina cu sfaturi in ajutorul vostru si al jucatorilor, atunci sa va vad reactiile.
     
  17. MΣDΣΣA

    MΣDΣΣA Guest

    Eh, noroc ca nu sta totul in o singura persoana. Sunt convinsa ca vom supravietui. Spor pe mai departe.
     
    -孔院快讯- apreciază asta.
  18. tancoc666

    tancoc666 User

    eu am intrebat daca si cu experienta se rezolva pentru ca se pare ca este un bug si aici(sau este acelasi) pentru ca am vazut o gramada de jucatori care pe langa onoare au crescut si la experienta foarte mult(sute chiar si miliarde la experienta in plus fata de acum o saptamana)
     
  19. doamna MEDEEA am vazut foarte multi playeri care au crescut in experienta cu cateva sute de milioane iar altii chiar cu miliarde (asta pe langa onoare).cred ca este vorba de acelasi bug, daca nu cumva este un bug la fel ca cel cu onoarea.de asta am intrebat daca si experienta va fi retrasa.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.