Bug onoare

Discuție în 'Probleme generale' creată de ™أفضل™, 11 Aug 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. 1. #Ðuмутʀᴀsʜ#1,133,463,579
    2. 2r3rw2939,023,902
    3. -Extinct-623,403,443
    4. General MMO484,591,819
    5. ™╔╝MISA╚╗➸.√ιק™.MD.™67,987,701
    6. pomdöter18,842,429
    7. ☆Gáma●Gáma●Çoζ.☆18,118,114
    8. SCORPION™15,250,072
    9. ☆Before-Limits☆10,161,363
    10. †•ĎŔĔÁМĔŔ•†1961†9,690,936
    Cum e posibil in cateva zile sa faci 1 miliard de onoare si de la major sa ajungi General de baza?Nu mai verifica nimeni jocul acesta sa se vada ca unii se folosesc de bug-uri?

    Am uitat sa mentionez ca urmatorul player are lvl 8 si este colonel sef ...
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 16 Aug 2015
  2. e un bug la onoare si stai linistit se va bana pt asta
     
  3. Nu cred ca se va bana ca nu este nimik grav :3 e doar un rang ;)
     
  4. relax

    relax User

    Nu e nimic grav ca poti face zeci de miliarde de onoare in cateva ore.. Inca ma indoiesc despre univers cum ca ar fi infinit.. dar pentru prostia umana nu mai am dubii.
     
  5. daca era un bug de uridium s-au alt cv poate se bana ;)
     
  6. daca e un bug o sa le ia celor care sau folosit de el toata onoarea optinuta ilegal si probabil o sa le dea si un avertizment de cateva zile sau mai mult asa cum sa facut si cu bugu la poarta low
     
  7. MΣDΣΣA

    MΣDΣΣA Guest

    Conturile care au exploatat acest bug vor fi sanctionate si onoarea astfel obtinuta va fi retrasa.
     
  8. o parere..pur personala ..,luati ca atare
    trebuie desfiintate,sterse,.acele conturi
    respect all
     
    ™أفضل™ apreciază asta.
  9. relax

    relax User

    Iar, o solutie imediata ar fi fost eliminarea misiunii care vine in "ajutorul" jucatorilor cu minus onoare, asa cum am scris si la suport, si exact asa cum cred ca nu s-a facut.
     
  10. si te-ai gandit daca te face cineva pe minus onoare si tu ai cont FE nu ai vrea si o a 2-a sansa?daca ai avea -100mil de onoare cu cont FE cat ar dura sa refaci onoarea fara misiuni?nu ai fi nevoit sa incepi alt cont?
     
  11. relax

    relax User

    Pana se rezolva bugul care a parut de curand, cat le-ar lua celor de la tehnic sa dezactiveze misiunea pana rezolva ce functioneaza gresit ? Si atunci as vrea sa-i mai vad pe aia care si-au pus in cap sa intre cu 10 miliarde pe minus ca sa profite de bug cum casca ochii la panoul cu misiuni.. eh, ce zici ?
     
    DORYAN13 apreciază asta.
  12. E imposibil sa faci atata onoare nici daca fac 1000 de misiuni si 1000 de npc-uri sau 1000 de inamici pe zi nu ajung sa fac 10 milioane de onoare pe zi dar 100 de milioane dupa cum se vede...sincer mai aveam 80.000 de puncte de rank si treceam la colonel de baza si de dimineata cand m-am uitat aveam de tras inca 400 si ceva de mii.
     
  13. Pe serverul meu playerul de pe locul 1 care era general de baza are rangu de colonel acum . Multumim echipei DO ca v-a rezolva aceasta problema ! :D
     
  14. waw ... mi-a crapat monitorul cand am vazut dimineata ce s-a intamplat ... iesi imi mai trebuieu 30 000 puncte pentru colonel si acum 240 000 ... nu se poate asa ceva . sper ca impotriva playerilor care au folosit acest bug sa se retraga onoarea care au facut-o ilegal + jumatate din onoarea ce au avut-o initial ca sa se invete minte
     
  15. aici nu e vorba doar de bug e vorba si de porti daca el a facut x porti cu x% onoare reusea
     
  16. Cate porti sa faci sa reusesti sa dai peste cap tot topul si plus de asta e o diferenta mult prea mare.Sa zicem ca are duble de onoare 20% plus o baza (CBS) 10% cu design pe nava inca 5% format de drone Veteran 20% in total 55% onoare si tot nu faci onoare atata,sunt curios sa vad ce penalizari primesc acesti jucatori care au folosit acest bug
     
  17. florin

    florin User

    oare vor intra si pe minus cei care au folosit bugul?
     
  18. reusesti sa faci 2 miliarde de onoare in 1-2 zile?ma indoiesc
     
  19. Sa intelegem ca ca ban-ul nu va fi permanent ? (Ce rost ar mai avea bigpoint sa isi piarda timpul stergand onoarea la fiecare player in parte care a folosit bug-ul ca dupa 30 zile sa ii debaneze? Dati-le ban permanent, cand au facut bug-ul au facut pe pielea lor , nimeni nu i-a obligat )
    Sa primeasca BAN PERMANENTTTT !!!!
     
  20. Hermes

    Hermes Guest

    Onoarea va fi retrasa in mod automat la toti jucatorii care s-au folosit de acest exploit. Penalizarea va fi pe o anumita perioada, nu cred ca va fi permanenta.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.