Bug Onoare Pe Minus!

Discuție în 'Probleme tehnice' creată de SiLєnT, 22 Ian 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. SiLєnT

    SiLєnT User

    Salut,

    Rezolvati va rog problema cu iesitul si intratul din clan la discretie! Pentru ca in timpul unui razboi cu aceeasi companie, playerii din clanul advers ies din clan in timpul atacului si se ia onoare pe minus aiurea.

    Multumesc.

    xxxxxxxx

    Sper ca nu deranjeaza postarea in 2 limbi.

    ModEdit : Limba romana nu este o optiune, este obligatorie, deci da, deranjeaza postarea intr-o alta limba.
     
  2. Fiecare clan are tactica lui... Trebuie sa fi doar atent in cine tragi.

    Nu e un bug.. este o tactica abordata de clanul acela.
     
    •ALL_STARS• apreciază asta.
  3. SiLєnT

    SiLєnT User

    Ma nene mai lasa-ma cu tactica, asta nu e tactica! E bug clar, mai du si tu razboaie apoi da-mi reply la posturi. Nu ar trebui sa fie permisa reintrarea intr-un clan decat dupa sa zicem 12 ore!
     
  4. În urma restart-ului de server realizat în cursul acestei dimineţi, în principiu, cei care părăsesc un clan ar trebui să fie vizibili celorlalţi jucători ca fiind fără clan, în mod instant.
     
  5. Cocolino

    Cocolino User

    Va salut ...
    Avand in vedere ca sunt putin in cunostina de cauza , pot sa afirm ca : cand jucatorul cu care te lupti are putin scut si putin hp alt coleg din clan il da afara si degeaba apare instant ca a parasit clanul pt ca la un ''dmg '' ca a lui ''Silent'' pana sa opreasca atacul ala deja a plecat in x-1 respectiv x-8. Pot sa spun ca cei cu un dmg mai mic reusesc sa opreasca atacul , deoarece iti apare acel mesaj cu : ataci nava ale companiei tale , etc. insa asa cum am precizat anterior atunci cand dmg tau depaseste 100k , e foarte greu sa opresti atacul si el sa nu bubuie.
    succes
     
  6. Se cunoaşte modul în care se uzează de acest lucru şi, deocamdată, cei de la tehnic caută noi soluţii pt. a preveni acest neajuns.

    E îmbucurător faptul că totuşi, s-a făcut ceva în acest sens.
     
  7. as2friends

    as2friends User

    cea mai buna rezolvare ar fi: atunci cand te afli intr-un clan care are war cu orice clan sa nu poti parasi clanu respectiv pana cand warul nu este incheiat
     
  8. -boghyy-

    -boghyy- User

    cel mai prost raspuns
     
  9. cand iese din clan se vede acum
    este foarte bine, cine nu se poate opri la timp sa joace farmerama !! va plangeti atat de mult intr-un joc de razboi
     
  10. RedStar

    RedStar User

    Nu te poti opri . Concret: eu ma bat cu 2 cu care am war. unul iese din clan, eu ma opresc dar celalalt din clanul lui il crapa . kill'ul mi se pune mie . deci eu iau pe - .
     
  11. N!NO_EG6

    N!NO_EG6 User

    S-o fi vazand instant... Dar daca ala are pagina pregatita sa paraseasca clanul, cand mai are sub 100k hp, iese. Chiar daca observi si ai timp sa opresti atacul isi baga o mina sub el si tot tu l-ai luat PE MINUS!!! Am cerut de mult sa se faca ceva in sensul asta... Cel mai simplu ar fi sa poti parasi clanul doar cu pagina de joc oprita. Adica sa ceara deconectarea paginii de joc pentru ati accepta sa parasesti clanul. Ori cel putin sa fii in baza ca la echipare-dezechipare nava.

    Daca nu se poate face asta, macar sa li se permita sa mai aplice la clan dupa minim 24 de ore... Daca te frige, te-a fript doar o data... Restul maine.. Sau sa vina si ceilalti din clanul lui sa repete figura. Daca sunt suficienti in clan incat sa te duca pe minus omorandu-i doar o data pe fiecare, inseamna ca esti novice sa zicem asa... :D

    Solutii ar fi sa se repare intr-un fel sau altul... Vointa mai trebuie :)

    Cu respect!
     
  12. Ai la dispoziţie minunata rubrică Actualizări și idei! ;)
     
  13. SiLєnT

    SiLєnT User

    Pai bine, dar nu se face chiar nimic in privinta asta? Se poate inchide, ca oricum ne batem cu morile de vant.
     
  14. Nu sunt programator de meserie şi nici game designer (doar pasionat) ca să-ţi pot da un răspuns la această întrebare.

    Acel "ceva" de care aminteşti, s-a facut deja, respectiv ieşirea din clan devine vizibilă instantaneu. Că se poate face şi mai mult, nimic de zis, unii (N!NO_EG6) oferind şi câteva soluţii în acest sens.


    La cerere...

    Temă închisă.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.