Anunț Blogul dezvoltatorului Iulie 2015

Discuție în 'Blogul dezvoltatorilor' creată de MΣDΣΣA, 31 Iul 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. MΣDΣΣA

    MΣDΣΣA Guest

    Salutări, piloți!

    Ultimele luni au fost foarte intense deoarece am urmărit să finalizăm actualizarea motorului 3D. Din câte putem vedea, folosiți 3D, performanțele s-au îmbunătățit simțitor, iar feedback-ul a fost deosebit de pozitiv!
    A trecut ceva vreme de la ultimul meu mesaj aici, dar am încercat să petrec cât mai mult timp posibil pe forumuri, alături de alți dezvoltatori.
    Totodată, gândim să avem o transmisie pe Twitch în viitorul apropiat. Ambele sunt menite să sporească timpul real de discuție cât mai mult.
    După cum ați observat ne-am concentrat să adunăm cât mai multe impresii și păreri de la comunitate în cadrul testelor beta și al discuțiilor de pe forum. Vom continua să îmbunătățim această direcție și în viitor. Această discuție s-a purtat în principal pe forumuri, dar de îndată ce vom pune la punct transmisiile Twitch, le vom folosi pentru a solicita și discuta feedback-ul vostru.
    Iată care sunt, între timp, prioritățile la care lucrăm momentan:



    Conținut nou


    Avem câteva obiective în ceea ce privește adăugarea și îmbunătățirea conținutului până la sfârșitul anului.
    Sistemul „Sezonul Ultimate Battle Arena”, rebotezat, este un astfel de exemplu, dar nu este ultimul. Deși Sezonul UBA se concentrează pe PvP, următorul sistem pe care îl vom introduce va fi mai aplicabil pentru toată lumea și va aduce mai multă viață în hărțile și porțile existente, scăpându-vă totodată de unele articole depășite. Știu, vreți să aflați mai multe – urmăriți-ne în continuare.
    O altă prioritate a fost să încercăm să aducem mai mult conținut de joc permanent. Invazia paraziților, Reduceri secrete Helix, Loteria Hitac și UBA Expo – toate acestea sunt super tari și distractive, dar nu rămân mult timp.
    Însă noua poartă galactică la care lucrăm va rămâne.
    Mai multe vești pe acest subiect în săptămânile următoare, deci pregătiți-vă să reluați luptele cu cei mai vechi inamici extratereștri.



    Populații pe servere

    Am văzut discuții constante pe acest subiect în comunitate și, după cum am mai spus, e un aspect pe care îl avem în vedere. Monitorizăm permanent populațiile de pe servere și evaluăm posibile soluții pentru a consolida sau soluționa problema populațiilor reduse de pe anumite servere.
    Câteva alte echipe de aici de la Bigpoint au încercat să vadă cum poate fi abordată problema în cazul jocurilor lor. Deși fiecare joc este diferit, orice succes în această direcție ne oferă noi perspective pentru rezolvarea optimă a problemei în cazul jocului nostru.
    DarkOrbit continuă să fie un joc foarte mare, cu o populație apreciabilă și o cantitate de date masivă pe care trebuie s-o monitorizăm – dar muncim în mod activ pentru găsirea unei soluții potrivite. Aceasta este una dintre prioritățile noastre principale, dar nu vom acționa înainte de a fi siguri că soluția este una sigură și nu vă va cauza întreruperi importante. Vom veni cu vești pe acest subiect.



    Jucători noi și modificări economice

    În timp ce munceam la actualizarea motorului 3D am colectat și prioritizat modificări care să ajute jucătorii noi să aibă o experiență cât mai plăcută în DarkOrbit.
    În lunile următoare, vom face mici actualizări pentru a îmbunătăți experiența novicilor. Unele vor fi doar pași spre o soluție finală, deci dacă veți observa că facem o modificare care vi se pare că nu rezolvă toată problema, vă rugăm să rețineți că cel mai sigur e o soluție provizorie până la finalizarea celei definitive.
    Protecția jucătorilor noi, actualizarea misiunilor și alte modificări similare vor intra în această categorie de activitate – dar privim și economia în ansamblul ei. Se muncește intens pentru a se analiza și îmbunătăți costurile și modul în care jucătorii avansează prin joc.
    Unele dintre aceste modificări necesită o implementare lentă sau etapizată. Altele așteaptă să fie publicate anumite sisteme și conținuturi noi (anticipate mai sus).
    Vânzările secrete Helix ne-au dat posibilitatea să învățăm destul de multe. Însă cheile ultra roșie și albastră nu au funcționat cum ne așteptam. Vom regândi acest aspect și îl vom testa în curând în beta, iar apoi vor urma alte modificări.


    În încheiere

    Obiectivul nostru pe termen lung este să facem ca DarkOrbit să fie un joc mai ușor de accesat, cu costuri de avansare mai convenabile și cu mai mult conținut și mai multe opțiuni de joc pentru jucătorii de nivele superioare. Obiectivele acestea sunt realiste și facem pași pentru a le atinge.
    S-ar putea să vi se pare vorbărie multă, însă echipa este extrem de energizată în această perioadă. Suntem nerăbdători să vă putem prezenta munca noastră, deci urmăriți curând unele anunțuri mai specifice pe fiecare subiect.
    Acum că avem motorul 3D, ne concentrăm de două ori mai mult să îmbunătățim jocul. Se scrie un nou capitol în istoria DarkOrbit!

    Urmăriți newsletterele, postările de pe forumuri și viitoarele transmisiuni pe Twitch pentru mai multe detalii privind modificările menționate.



    Ne vedem în spațiu!
    Al vostru
    RickDekard


    >>>>> pt. feedback există tema: Feedback - Dialogul producătorului <<<<<


    Varianta originala >>aici<<
     
    motanu_1990 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.