Bismut-discord

Discuție în 'Cine este cine - utilizatorii' creată de Veneficus, 21 Feb 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Veneficus

    Veneficus User

    eduard99xx24.01.2019

    salutare as vrea sa ma apuc din nou de dark orbit am un cont de incepator dar as avea nevoie de cineva care sa imi explice jocu in detaliu ca eu am ajucat acum mai multi ani si nu mai imi aduc aminte aproape nimic
    daca poate cineva sa ma ajute sa imi dea mesaj
    eduard99xx24.01.2019

    va rog frumos chiar vreau sa joc dar vreau cineva sa ma invete
    RO | Althea*24.01.2019

    Salut @eduard99xx , cel mai indicat ar fi să cauți acest tip de ajutor în forum: https://board-ro.darkorbit.com//
    25 ianuarie 2019
    Bismut25.01.2019

    @RO | Althea* Da.. o sa il ajute Veneficus si cu Wizard sa nu se apuce :))


    binevoieste Bismut si fii mai explicit...
    ce sa inteleg din ce ai scris aici?
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  2. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit


    Salut,

    Dacă tot ai intrat pe Discord și ai văzut asta, mie mi se pare cel mai corect să-i pui acestă întrebare în privat pe Discord, unde s-a și postat dealtfel. Nu cred că dorești să lași impresia că-ți place spălatul rufelor în public, nu?
     
    N❗NO și Bismut apreciază asta.
  3. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    nu mi se pare că Veneficus ar dori să lase o impresie anume, cred că el chiar doreşte ca bismut să fie "mai explicit" în exprimări şi intenţii că altfel am putea înţelege că lui bismut chiar îi place "spălatul rufelor în public" dar îi place un alt fel de public, un public oare mai "select" decît publicul activ pe forum ? chiar nu se mai ridică forumiştii la nivelul "elementului" decît atunci cînd are prilejul să-i denigreze (în public, nu în privat) pe o reţea de socializare unde aceştia nu sunt activi ?!

    ps: cred că ar trebui să-l ajutaţi pe "element" să-şi mute pe discord din secţiunea Mediatecă a forumului tema "Bismut | Video-uri & Imagini". poate că-şi găseşte acolo admiratori.
     
    Narsil, Tibles, styv86 şi o altă persoană apreciază asta.
  4. Bismut

    Bismut User

    Mesajul este de acum o luna, dar asa e cand cauti subiecte de cearta, daca ne uitam peate postarile tale toate sunt doar plangeri si acuzatii, ia spune cu ce sfaturi ai ajuta un incepator.
    Sa denigrez pe cine? Pe tine care ai fost moderator dar ai fost exclus din echipa? dar tu ne spuni ca tu ai iesit de buna voie, daca ai fi iesit de buna voie ma gandesc ca aveai o problema si cu jocul dar dupa 4-5 ani tu esti tot aici incercand sa pui jocul intr-o lumina cat mai proasta...de atatia ani repeti aceleasi lucruri la nesfarsit...ai fost banat pe forum de zeci de ori, oare chiar asa degeaba?
    Altceva ce ar mai trebui? Mai comunica din ideile/visele tale, un grad de moderator pe forum ai vrea?
     
    N❗NO apreciază asta.
  5. Veneficus

    Veneficus User

    spalatul rufelor...
    Althea... îndeletnicirea asta de "spalat al rufelor" o pui in aplicare când "rufele" sunt murdare. la tine am siguranta ca incerci sa improspatezi(avand functia pe are o ai) rufele murdare purtate de BP in ultimii ani...si faci asta in public...
    straiele mele sunt curate, fapt verificabil de catre tine, deci nu am ce spala...
    insa la "masina de spalat" Bismut nu eram foarte lamurit ale cui vesminte vrea sa le dea la apretat, ale BP sau ale trisorilor acceptati de BP?
    desigur ca si el a facut asta tot in public ca si tine... fara a fi informat de catre un moderator cu pareri...de bine sau de rau...ca face acest lucru pe o retea de socializare publica.
    nu are relevanta de când e mesajul...doar nu sa perimat magareata comisa de tine si nu cred ca am avut un teremen in care sa o descopar pentru a nu cadea in tardivitate...
    eu nu ma cert, insa constat (inca o data) ca in loc sa dai dovada de maturitate si sa-ti recunosti gresala abordand discutia cu scuze pentru gesala facuta tu incerci sa arunci pisica in ograda mea. de fapt...nu ma mira... nu ma asteptam la altceva din partea ta!
    va uitati? sunteti mai multi???cine sunt ceilalti care se uita???
    sigur asta nu e o intrebare... insa asta:
    e o intrebare la care nu ai dat nici un raspuns...
     
    Modificat ultima dată: 22 Feb 2019
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N==, Giany și WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  6. Vladut

    Vladut User

    plangeri si acuzatii zici..ok,oare chiar nu vezi motivul intemeiat pentru care apar aceste plangeri/acuzatii? daca era un joc curat crezi ca ar mai fi aparut aceste acuzatii? Bismut,nu poti fi atat de orb incat sa nu vezi ce se intampla pe harti.
     
    styv86, *SONIA*RO*, Veneficus și alți 2 apreciază asta.
  7. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Salut,

    @Veneficus și @WIΖΛΓΔ
    Atenționarea/sugestia mea s-a referit strict la faptul că astfel de teme se finalizează de obicei cu sancțiuni, postări șterse, etc. Nu am să accept ''împunsături'' din partea vostră doar pentru că, pur și simplu, vă protejez împotriva propriilor voastre acțiuni. În plus, nu sunt gardianul nimănui și nu am de gând să păzesc o temă, care din start nu ar trebui să existe în forum. Asta este o dispută personală care trebuie să se țină în altă parte. Discord nu este o platformă care aparține BP, cum nici Facebook, de exemplu, nu este. Există doar un canal oficial al DO și noi avem dreptul de a acționa doar acolo. Cum activitatea de acolo tinde spre 0 , evident că nu am dat importanță unei remarci răutăcioase și atât. O discuție privată acolo se poate desfășura în deplină libertate.

    @Bismut te rog să te abții de la replici răutăcioase. Dacă ai de gând să răspunzi cu demnitate la întrebarea care ți-a fost adresată bine, dacă nu, poți să te abții de la a agrava situația. Nu te obligă nimeni să răspunzi.
     
    WIΖΛΓΔ, Tibles, Bismut și alți 2 apreciază asta.
  8. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    din cauza aprecierii pe care o merită şi am acordat-o ultimei părţi a postării tale mă abţin să comentez prima parte. aş dori însă să iei notă de faptul că postarea mea în această temă a fost compusă din două constatări şi două întrebări retorice care ţi se adresau ţie şi nicidecum celui ce a generat cu gratuitate toată tărăşenia asta iar faptul că am evitat să continui o polemică iniţiată şi dorită de tonul intervenţiei "elementului" pare că se potriveşte cu ceea ce zicea von Goethe.
     
    styv86 apreciază asta.
  9. N❗NO

    N❗NO User

    Mda...

    Din ce vad putin mai sus, o noua contra intre 3 experti ai DarkOrbitului!:)

    2 sunt foarte activi DOAR pe forum:rolleyes:

    Si Bismut care-si vede de treaba pe harti dar are si postari intr-adevar utile pe forum ;)

    De ce ar trebui sa:

    Doar pentru urmatoarea remarca???

    """Da.. o sa il ajute Veneficus si cu Wizard sa nu se apuce :))"""

    N-a facut omul decat o gluma, ca sunteti pesimisti in privinta jocului! Daca nu va convine mergeti la el pe server si dati-i salata;)

    Cum am venit eu aici (EG4) dupa Veneficus si in 2 luni nu l-am vazut odata pe harta!!!:confused::confused::confused:

    Lasati filozofia pe forum si treceti la joaca, faceti filmari si postati peste ale lui Bismut sa vedeti ce se oftica:D:D:D

    Spor!!!
     
    Bismut apreciază asta.
  10. Veneficus

    Veneficus User

    nu am initiat aceasta tema cu asemenea intentii...
    scuzele mele daca am lasat posibilitatea unei asemenea interpretari in postarile mele. nu am nimic de impartit cu tine personal mai ales ca asa cum au constatat mai multi forumisti (fara a umbri activitatea colegilor tai) esti cam singura activa si "de partea noastra" prin acest forum.
    ai aici o tema deschisa strict pentru problemele tale...
    tu sigur esti ok?
    ps. ia un servetel... ti-a ramas putin in coltul gurii.
    se pare ca nu are... nici de gand si nici cu demnitate...

    se poate inchide tema.
     
    Modificat ultima dată: 23 Feb 2019
  11. N❗NO

    N❗NO User

    Foarte corect!!
    Si totusi:

    Vorbim despre joc pe forumul asta..? Ca daca e sa o dam in jigniri, s-ar putea putea sa ai nevoie de "translator"!
    Nu ma mai provoca, ca nu ai resursele necesare sa-mi faci fata.
    Iesi pe harta, lasa forumul si "mancatul" aici, ca nu e sala de mese!
    Ai ceva de impartit cu mine?

    TE ASTEPT PE JOC!

    Ai profilul, numele, nu ma ascund de nimeni... Din contra!

    Iar pe forum posteaza si tu ceva cu noima, nu doar acuzatii, intrigi si minciuni;)

    Da' vorba aia... De unde nu-i, nici D-zeu nu cere :rolleyes:

    Spor la joc tuturor!
     
    Narsil apreciază asta.
  12. styv86

    styv86 User

    Ei nu stie , stie domnule ! Dar , ce plangeri sa vezi din partea celor pe care noi ai sesizam de atat timp ca sunt pe harti ( cules , npc-isti 24/24 , bataiosi cu butoane magice etc..etc . ) Asta este , cine vrea observa , cine nu , se face ca nu observa ! PS : Culmea , culmilor este ca , exista si acesti superi eroi care o tot " ard " ca nu exista domnule si striga ca nu esti bun , ca mai invata sa joci si fel si fel de ifose arogante de iti vine sa dai cu " parul " in ei din cauza arogantei pe care o au ! :mad:
     
  13. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    La solicitarea inițiatorului, temă închisă.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.