Feedback "Bătălia pentru influenţă" - Unica temă de discuţii

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de destroysmoke, 31 Mai 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Stie cineva ?
    De ce ieri se dadeau puncte de influenta pentru orice misiune facuta si azi nu se mai da nimic ?
     
    CRIS_03 apreciază asta.
  2. mda, pacat ca dezvoltatorul nu isi mai da interesul cu privire la popularea serverelor, din ce in ce mai putini jucatori, eventuri neatractive si lista negativa continua , pacaaat fratilor, jocul asta a avut foarte mare potential si putea sa aiba in continuare...:(:(
     
  3. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    păi poate că cei care trebuiau să ajungă pe primele locuri au ajuns deja şi nu trebuie să fie deranjaţi de ambiţioşii care vin din urmă !
     
    Veneficus, CapoHrx și CRIS_03 apreciază asta.
  4. CRIS_03

    CRIS_03 User

    da, exact asta cred si eu:) un event numai pentru unii
     
    WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  5. Event de "cacao", cand finalizezi o misiune nu mai primesti puncte de influenta si din 5 inamici distrusi doar de la 2 am primit puncte de influenta.
     
  6. mobob

    mobob User

    NUMARUL EVENTURILOR ESTE IRILEVANT...CALITATEA LOR CONTEAZA...
     
    ritm_00 apreciază asta.
  7. Eu propun sa inchida eventul . E inutil in momentul de fata.
     
  8. catalin13

    catalin13 User

    In tradevar este un evenet de caca.o.cu 'K'
    Ieri am bagat 200euro si miam luat uri...
    in speranta sa fac ceva ,acum ca e event.
    Dar ce sa fac azi dimineata eram pe 3 aproape 2 cand in 10 min ma ajuns unu de pe locu 12,13.
    care si-a facut puncte cu clanu...casa fim intelesi baiatu isi bubuie navele din clan si conturile lui mai mici...
    Va rog sa faceti o verificate pe servar europa glogala 2...macar la ce i din top 10 la influenta...ca am o banuiala ca nici unu de acolo nu joaca corect...defap sunt sigur...pa cativa ii stiu ca nu joaca corect...
     
    Veneficus apreciază asta.
  9. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Sunt de acord cu tine
     
  10. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    pe toate serverele se face pushing în draci.
    cred că e vorba de inconştienţă. şi de o parte şi de alta !
     
    styv86, Veneficus și CapoHrx apreciază asta.
  11. CapoHrx

    CapoHrx User

    Am observat pe serverul unde joc, o schimbare de clasament intre primele doua locuri de aproape 4000 puncte in mai putin de 5 ore. Care este explicatia?? Ah da.... aveam lag, sau serverul avea lag, oricum este posibil si mai ales corect.

    Cine si cum castiga nu are importanta pentru BP. Important este sa creasca consumul la jucator!
     
    Modificat ultima dată: 5 Iun 2017
    Veneficus apreciază asta.
  12. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Nu este lag, in ultimele 2 zile ruleaza o serie de BUG-uri de sta pisica in coada, : surgeonul sau goli fuge mai repede decat tartarus,schimbarea configuratiile pe drone munitie se face instant. Nici macar nu mai am cuvinte :((( asta este eventul
     
  13. Punctele de influenţă acordate / câştigate prin efectuarea de misiuni, au fost eliminate de către dezvoltatorul jocului ca urmare a existenţei unei posibilităţi de a exploata în mod necuvenit acest lucru.

    De asemenea, punctele câştigate prin efectuarea de misiuni vor fi înlăturate.

    O.Z.N., nimic nou! :rolleyes:

    Asta pt că există o problemă de distribuire a punctelor de influenţă către cel care a iniţiat primul atacul asupra unui adversar, atunci când este ajutat de un coleg de grup. Punctele, uneori, se contorizează la cel care v-a ajutat.

    Atunci când observaţi cazuri ieşite din comun (de ex. utilizatori care de obicei nu sunt văzuţi pe hărţi / care de obicei nu pot distruge alţi utilizatori într-un nr. suficient de mare astfel încât să ocupe locuri fruntaşe, care realizează un nr. de puncte ieşit din comun, într-un timp relativ scurt etc.), vă rog să le semnalaţi către suportul jocului.

    Totuşi, există şi cazurile în care se acumulează puncte relativ uşor şi extrem de repede prin distrugerea utilizatorilor care folosesc programe nepermise. În aceste cazuri, părerea mea personală este că nu poate fi considerat pushing însă nu mă pot pronunţa asupra intenţiilor viitoare ale dezvoltatorului jocului.

    Recomand tuturor să nu apeleze la pushing pt. a realiza puncte de influenţă întrucât, în condiţiile actuale, este extrem de uşor de depistat pushing-ul!
     
  14. cred ca unora le este ciuda ca nu se pot bucura de programele bot cum ar trebui , am insa o intrebare un anume jucator care foloseste bot m-am amnintat ca o sa imi inchida contul daca le mai sparg boti din clan este posibil ca un jucator sa aibe ^relatii ^ asa puternice?
     
    Supreem*RO apreciază asta.
  15. Atâta timp cât practicaţi un joc corect, nu aveţi de ce să vă faceţi griji, indiferent de cine ce presupuse "relaţii" are.
     
    Supreem*RO apreciază asta.
  16. CapoHrx

    CapoHrx User

    Ca urmare a acestor modificari astept cu nerabdare sa vad modificarile si in clasament, respectiv : punctajul orcarui participant trecut in lista, trebuie sa se termine cu '' 0 '' sau '' 5 ''. Recompensele acordate sunt toate multiplu de 5. Daca gresesc va rog sa-mi aratati unde! In aceaasi nota ma astept sa fie eliminate de la toti si punctele obtinute la inceputul eventului din NPC uri!
     
    Veneficus apreciază asta.
  17. folosind designul care iti da mai mult la batalia pentru influenta iau 16 pcte pe o nava asa ca multiplul lui 15 nu mai este la mine
     
  18. CapoHrx

    CapoHrx User

    Pe ce loc esti in clasament? La mine in clasament nimeni nu foloseste acel design, poate cei ascunsi pentru pushing.
     
    Veneficus apreciază asta.
  19. Din ce am observat, din primii 100 în clasament doar vreo 4 - 5 utilizatori au punctaj care nu este multiplu de 5. Din aceştia, vreo 2 sunt deja penalizaţi şi cel mai probabil li se va modifca şi punctajul. (mă refer la un singur server)

    Având în vedere că există posibilitatea explicată de »яσmέσ•Bσў«ìŋ$aŋę»RO, nu cred că acest lucru va fi de natură să vicieze clasamentul final.

    Momentan "pushing-ul" este cel care viciează clasamentele însă, deja numeroşi jucători regretă faptul că au apelat la această metodă de a-şi câştiga nemeritat punctele. De aceea vă încurajez să transmiteţi suportului jocului, cazurile de pushing pe care le observaţi.


    În aceeaşi zi în care a fost lansat eventul, s-a efectuat şi modificarea puncteleor de influenţă obţinute prin distrugerea de NPC-uri, de la 2 la 0.

    Cam câte puncte de influenţă estimaţi dvs. că ar fi putut obţine un utilizator, fie el şi utilizând programe nepermise, prin distrugerea de NPC-uri?
     
  20. CapoHrx

    CapoHrx User

    Se confirma penalizarile; primul din clasament care era Locotenent Major a fost banat. Urmatorul clasat cu diferenta de aprox. 100 puncte, un jucator bulgar, mai ''versat '', cu rang, nu este banat, si am convigerea ca a apelat la aceleasi metode. Top 5 jucatori au acumulat 80% din punctele detinute in primele 3-4 zile de la inceperea eventului. Din pacate nu pot dovedi si nu mi-am propus acest tel in joc :) . Concluzia mea ramane faptul ca doar de pe la locul 20 in jos poate fi vorba de un punctaj realist si cat de cat cinstit obtinut.Varful clasamentului actual in cazul serverului meu presupune distrugerea a peste 130 nave zilnic pana azi. (insa punctajul respectivului exista deja in a 3 zi ceeace ar presupune peste 300 pe zi, si nu este banat)


    Referitor la punctajul obtinut din npc uri, va pot spune cu certitudine (estimare cu marja de eroare de +5%) ca s-au obtinut si peste 5000 puncte doar din npc uri. In cazul specific cunoscut de mine, acestea au fost sterse acum 3 zile, insa nu am certitudinea ca toate conturile in cauza au fost modificate, in acest sens neexistand un anunt oficial.

    In cazul in care observam ca cineva face pushing, ce date ar trebui sa transmitem la suport?
     
    Modificat ultima dată: 7 Iun 2017
    Veneficus și WIΖΛΓΔ apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.