Atacul P.E.T.-urilor ucigaşe - unica tema de discuții

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de magontec, 21 Sep 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. mersi
     
  2. În urma actualizării de ieri a clientului de joc, a fost rebalansată cantitatea de uridium oferită drept recompensă în urma distrugerii NPC-urilor PET.

    Astfel, cele mai multe dintre NPC-urile PET vor oferi o cantitate mai mare de uridium însă, cele mai slabe dintre ele(în sensul puterii de distrugere / scut / HP), vor oferi aceeaşi cantitate. Această rebalansare a fost implementată ca urmare a reducerii ratei de regenerare pe hărţile de joc a NPC-urilor PET.
     
  3. Unde se gasesc P.E.T. Stalker ca nu le gasesc prin harti?
     
  4. Cehn

    Cehn User

  5. Salut

    Din moment ce nu am gasit prea multe informatii legate de portalul de event ( npc , recompense etc ) Si ca urmare a finalizarii portalului hard va pot da cateva detalii sper eu utile. Valorile prezentate vor fi aproximative asadar in cazul in care lipseste acuratetea va rog "Don't shoot the mesenger" .

    Valul 1 si 2 e compus din 2 pet stalker si 10-15 pet vanguard .
    Valul 3 si 4 vine cu 1 pet veteran si aproximativ 40 pet vanguard. Recompensele distrugerii npc din valurile 1-4 corespund celor primite pe hartile normale
    In valul 5 veti intalni alpha pet uber . La primul atac va genera 10 pet alfa iar dupa un timp va genera un nou pet alfa la fiecare pet alfa distrus.
    Daunele uber alfa sunt intre 30.000 - 40.000 , iar odata distrus veti primi 550.000 puncte de experienţă , 108 puncte de onoare, 4.500.000 credite 2.500 uridium.

    Recompensa primita in urma distrugerii pet alfa este identica cu cea a unui pet stalker.


    Nava folosita a fost goliath FE cu design venom iar configuratiile : pe 1 full viteza pe geratoarele de pe nava pe a doua configuratie lasere in toate sloturile pt maximum de daune . Ca nivel de dificultate portalul are cam 4 din 10. La mine s-a blocat petul la prima tentativa de kamikaze asa ca a trebuit sa iau fiecare npc in parte.

    Eu am fost distrus dupa ce am terminat cu uber alfa iar cand am revenit nu am mai avut de a face cu restul de npc ramase si am primit direct recompensa .
    La finalizarea portalului am primit 3.000.000 puncte de experienţă, 86400 puncte de onoare, 15.000 uridium.



    P.S.
    Se poate face si portalul usor ( cam in 2 minute ) :)
    Galaxy Gate P.E.T Attack (easy) completed.
    Ai primit 100 rachete de tip UBR-100.
    Ai primit o parte din poarta Kronos.
    Ai primit 1.000.000 puncte de experienţă.
    Ai primit 10800 puncte de onoare.
    Ai primit 2.500 uridium.
     
    Modificat ultima dată: 27 Sep 2015
    bubuletz, *RUNNER*, DORYAN13 şi o altă persoană apreciază asta.
  6. crod

    crod User

    Uite aşa.

    Atacul asupra adversarului -=[P.E.T. Alpha]=- ά5 a fost întrerupt.
    În afara razei de acţiune
    Lupta continuă.
    Ai primit 583.000 puncte de experienţă.
    Ai primit 106 puncte de onoare.
    Ai primit 4.500.000 credite.
    Ai primit 2.500 uridium.
    Galaxy Gate P.E.T Attack (hard) completed.
    Ai primit 100 rachete de tip UBR-100.
    Ai primit 3.180.000 puncte de experienţă.
    Ai primit 84800 puncte de onoare.
    Ai primit 15.000 uridium.
    Ai primit 5 chei pentru pradă verde.
    Ai primit 50 x energie extra pentru generatorul de Galaxy Gates.
    Ai primit un P.E.T. gear CSR-02.
    Ai încheiat cu succes misiunea "Zestrea lui Frankenstein (dificil)".
    Ai primit 2.120.000 puncte de experienţă.
    Ai primit 10600 puncte de onoare.
    Ai primit 2.000.000 credite.
    Ai primit 8.000 uridium.
     
    bubuletz apreciază asta.
  7. **İEDÜ**

    **İEDÜ** User

    PET alpha este in portalul care a aparut astazi pe harta x-1 a fiecarei companii.
    spor la joc
     
  8. Defcon.XII

    Defcon.XII User

    -=[P.E.T. Soldier]=- si -=[P.E.T. Pack Leader]=- unde se gasesc?
     
  9. **İEDÜ**

    **İEDÜ** User

    =[P.E.T. Pack Leader]= il gasesti pe harta 4-5
     
  10. P!x3lL

    P!x3lL User

    Am facut aseara ambele porti cat si Easy respectiv Hard, am distrus un P.E.T Alpha dar nu am primit achivementu.. e vreo problema ?
     
  11. de ce am fost distrus la ultimul val si cand am reintrat inapoi nu mia mai dat alpha uber pet si mia zis ca am terminat misiunea
    vreau sa termin poarta domnilor admini?/:mad::mad::mad::mad::mad:
     
  12. relax

    relax User

    Dupa cum am spus:
     
  13. P!x3lL

    P!x3lL User

    Inteleg, speram sa se revolze problema.
     
  14. relax

    relax User

    Se va rezolva atunci cand va aparea un asa numit -=[P.E.T. Alpha]=- pe care sa-l distrugem, asta din poarta nu a fost ceea ce ne trebuia noua. Mai pe scurt, nu e nicio problema.
     
  15. -edos78-

    -edos78- User

    Ai primit un P.E.T. gear CSR-02. un admin ne poate lamuri ce este cu acest gear CSR-02 unde se gaseste si la ce foloseste? multumesc
     
  16. relax

    relax User

    CSR-02
    Modul combo reparaţii (Nivel: 1)
    Efect: Repară 10000 HP pe secundă.
    Durata: 5 secunde
    Deflection chance: 65%
    Consum: 200 unit. de combustibil

    Îţi repară nava în timpul zborului. Fiecare reparaţie implică un consum de combustibil suplimentar.

    Îţi protejează P.E.T.-ul de atacuri.
     
  17. Vladut

    Vladut User

    Are cineva idee de ce unii jucatori primesc la finalizarea portii de event parti din kronos iar alti jucatori nu?
     
  18. relax

    relax User

    Probabil pentru ca asa au hotarat dezvoltatorul ? nu stiu, imi dau si eu cu parerea. Si probabil unii "nu primesc" pentru ca au deja acele parti pe care le-ar fi primit in cazul in care nu le aveau(stiu, ce paradox).
     
  19. daca ai facut poarta si te uiti la jurnal ai sa vezi ca scrie clar ai sistrus un P.E.T. ALPHA si nu ce spui tu acolo;)probabil sunt ceva probleme ale scriptului;)
     
  20. DORYAN13

    DORYAN13 User

    Acum ma uitam pe lista cu pet-uri distruse, si imi apare una bucata la ambele pozitii cu [P.E.T. Alfa], in conditiile in care am distrus unul singur in poarta.
    Concluzia ar fi ca exista un singur fel de PET Alfa si o dubla listare a NPC-ului.