Feedback AMPLIFICATOARE DISTRIBUITE

Discuție în 'Probleme generale' creată de *^*NEMESIS*^*RO*^*!, 15 Mar 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Salutare piloți,

    Mai jos veți găsi noile valori ale amplificatoarelor distribuite:
    NumeVechea valoare distribuităNoua valoare distribuită
    DMG-B025%1%
    DMG-DLB22.5%0.5%
    SHD-B0210%2%
    HP-B025%1%
    SREG-B0210%2%
    REP-B025%1%

    Echipa voastră Darkorbit​
     
    Veneficus apreciază asta.
  2. SUNT CONVINS CA ACESTE "NOI" PROCENTE SE REFERA LA CE VA FI DE ACUM INAINTE NU LA AMPLIFICATOARELE PE CARE LE AM, CUMPARATE CU EURO, TOCMAI DATORITA RECLAMEI DO PRIVIND "VALOAREA DISTRIBUITA"! ALTFEL, CUM S-AR NUMI OPERATIUNEA?
     
    WIΖΛΓΔ, Veneficus, N❗NO şi o altă persoană apreciază asta.
  3. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Salut,

    Cel mai probabil, modificarea va afecta și amplificatoarele pe care le deții deja. Atunci când ai acceptat CCG, ai fost de acord cu condițiile BP de utilizarea a jocului.


    ''1.2.13 Toate jocurile și serviciile sunt actualizate, adaptate, extinse și modificate cu regularitate. Dreptul utilizatorului de a utiliza jocul este limitat la versiunea actuală a jocului, respectiv serviciului.''

    ''10.1 Bigpoint garantează utilizatorului accesul numai la versiunea curentă a jocurilor și serviciilor (secțiunea 1.2). Utilizatorii nu au niciun drept de a solicita menținerea sau restabilirea unei anumite versiuni sau game de funcții ale jocurilor sau serviciilor și/sau a unui punctaj. ''
     
    Mos-Craciun apreciază asta.
  4. Bismut

    Bismut User

    Sunt sigur ca nu intelegi ce inseamna "valoare distribuita", ma gandesc ca nu ai cumparat acele amplificatoare pentru cei din grup.
    [​IMG]
     
    Louis_Nicolas_Davout apreciază asta.
  5. Sunteti in deriva in gandire dragilor!! orice regula cu aplicare retroactiva spresupune incalcarea unor drepturi -in cazul de fata orice judecator ii va da dreptate clientului in instanta civila(cu despagubiri) indiferent cu ce CCG a fost de acord clientul.(sunt legi speciale de protectie a consumatorului mai presus de niste politici interne (CCG)mai mult sau mai putin dubioase care se dovedesc ABUZIVE )
    Legat de moralitatea politicilor de marketing si advertising practicate in schimb de BP nu am comentarii-hartile de joc dovedesc clar ca politicile lor proprii atrag exact ce-si doresc.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 15 Mar 2019
  6. Emy

    Emy User

    cand au fost prima data adaugate aceste amplificatoare trebuia sa stai langa coechipieri tai (ca sa ai bonusurile)
    apoi sa schimbat daca esti in grup cu un player care are amplificatoare primeai automat bonusurile daca era in aceeasi harta cu tine
    sau schimbat valorile?de ce ? iti spun eu de ce
    Ce aceste valori ajungeai la dmg/scut/hp mult prea mare(se terminau luptele mai rapid,terminai hadesul mai repede , castig mai mare la misiuni uber,BL etc)
    De ce ? Pentru ca din nou calculele au iesit pe minus (-)nu pe plus (+) cum fiecare companie doreste..
     
    Veneficus, ^^jax20^^ și *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  7. _^MATRIX^_

    _^MATRIX^_ User

    Da, este batjocora pe fata ce se intampla ... si este rusine ca un administrator sa raspunda sub forma care a raspuns Althea.
    Cred ca pentru Mine acest joc se apropie catre sfarsit ... imi pare rau de acest joc ... si sunt total dezgustat de ce se intampla in ultima vreme.
     
    Veneficus, ^^jax20^^ și N❗NO apreciază asta.
  8. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Salut,

    Te rog să renunți la tonul agresiv și să eviți să mai faci postări off-topic (în afara subiectului - citește atent titlul temei te rog). Mulțumesc!
     
  9. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    sper că nu vrei să ne faci să credem că ai uitat toate celelalte "operaţiuni" anterioare acesteia care au avut loc de-a lungul anilor (formaţia de drone diamant, modulul kamikaze al petului, "echilibrarea" abilităţilor navelor, etc, etc), evident, toate avînd loc după ce majoritatea jucătorilor au cumpărat cu bănuţi de la bp respectivele chestii. deci nu ne aflăm în faţa unei noutăţi ci a unui "model" pe care bp îl practică cu "sfinţenie" de ani de zile !
    sigur că nu le-a cumpărat pentru cei din grup, le-a cumpărat pentru ca să crească încasările bp-ului ! elementule, noţiunea de reciprocitate nu-ţi spune nimic ?! sau, mai pe înţelesul tuturor, cei care nu se ajută cu programele de damage cumpără ambele tipuri de amplificatoare pentru a-şi mări daunele pe care le produc şi a-şi eficientiza eventuala prezenţă într-un grup !
    ps: la ce idei mustesc în tine ai să ajungi în echipă odată cu mine !:D:p
     
    Modificat ultima dată: 18 Mar 2019
    ĄMŮИ-ŖĄ, Veneficus, chiradal și alți 5 apreciază asta.
  10. N❗NO

    N❗NO User

    Cred ca ar trebui sa ramana in joc BP, staful si adminii!
    Nu ar mai dezamagi in MOD REPETAT nimeni pe nimeni...
     
    ĄMŮИ-ŖĄ, Veneficus, INVICTUS și alți 2 apreciază asta.
  11. Ar fi bine sa "gandesti" mai mult! Poate vei realiza ca tu esti cel care mai ai mult pana a "intelege" semnificatia temei!
     
    ĄMŮИ-ŖĄ, Veneficus, WIΖΛΓΔ și alți 3 apreciază asta.
  12. dar unde scrie ca imi poate modifica ceva ce deja detin si are anumite caracteristici la cumparare?suna ca si cum dupa ce cumpar un produs vanzatorul vine la mine si imi ia jumate din el ca asa s-au modificat conditiile:eek:.asta este un nou abuz la adresa noastra din partea do si nu va fi ultimul.:mad:
    ps.de asta se lasa multa lume de joc
     
  13. chiradal

    chiradal User

    Am cam lipsit vre-o 2 ani..., vad ca nu prea s-a schimbat nimic pe acilea. Deci nu regret.
     
    Vladut și Veneficus apreciază asta.
  14. INVICTUS

    INVICTUS User

    Naspa cu modificarile astea,urat din partea lor,ar trebui daca tot se schimba caracteristicile de la cumparare;sa se dea o parte din bani inapoi celor care au cotizat, e HOTIE pe fata:(
     
    dady77-7, motanu_1990, Veneficus și alți 2 apreciază asta.
  15. Hah daca stau sa caut pe forum o sa vad plangeri gen: nu e corect pt noi ca aia joaca grupat,eu joc singur nu am sanse,nu e corect treaba asta cu amplificatoarele
    Dupa au bagat si ei 2 euro in joc sau deloc si se plang cand se baga cate un patch:))

    Gen: Nimesis zice ca nu mai joaca de 2 ani si nu a mai bagat bani pe joc dar acus zice ca are apliuri de acum 2 ani de cand a bagat el bani
    Wizara cu veneticus se plangeau de nimesis dupa ce s.a remediat problema plangeau pe aici:))
    amuzanti
     


  16. Mos Cap de ... Iarna , cand te duci la un interviu de angajare , ti se specifica anumite conditii , printre care si remuneratia lunara ?
    Acum , sa zicem ca te-ai angajat , si deja ai o luna lucrata in urma , cand vine ziua de salariu , primesti alteva decat ti s-a spus la interviu ?
    Actionezi in calitate de parte vatamata , si incepi sa faci plangeri la diverse organe abilitate , departamentul resurse umane ( in cazul nostru - Forumul si Adminilor , care oricum nu au nimic de-a face cu ce se intampla pe joc - pentru ca stim cu totii ca pestele se impute de la cap )
    Astea fiind spuse , omul isi spune "of-ul'' aici , ca la "cap" deja treaba este nasoala !
     
    chiradal, Veneficus, Tibles și alți 2 apreciază asta.
  17. Daca compari un joc cu realitatea esti bun
    Daca vrei sa compari Do incearca sa il compari cu alt joc
    si cu ai spus bre tu acolo e clar ca tu joci doar do si nu stii de alte jocuri
    Althea a postat mai sus regulile voi cand ati bifat casuta aia cu accept si acum sunteti nemultumiti dc ati acceptat=o?
     
  18. Mai Mos.... DO nu mai este de mult un joc, este o afacere, a devenit strict comercial.Dar dumneata nu vrei sa intelegi asta (ai si motive).
    Daca citesti postarile de mai sus ti-au dat N exemple ca playerii au fost pacaliti. Cum sa ma pacalesti ca voi cumpara ceva care are o valoare si sa schimbi tu valoarea peste noapte ? Nu ti se pare ca miroase a japca?
    Am acceptat regulamentul de la vremea aceea , iar modificarile facute ulterior trebuie sa nu-mi lezeze buzunarul.
     
    Veneficus, Sorin[RO™], styv86 și alți 2 apreciază asta.
  19. chiradal

    chiradal User

    S-a cam dus vremea cand o strangere de mana tinea loc de un contract. La urma urmei dale-ncolo de distributii si repartizari si ce-or mai modifica.... Inteleg ca totul este o afacere si acest joc trebuie sa aduca profit... maxim..., dar pentru unii dintre noi razgandelile repetate,
    fara motivatie si explicare franca a situatiei, ne arata ca avem parte de un partener de evitat ,pe care nu poti sa te bazezi. Craciunule, sucese multiple in viata de zi cu zi!
     
    Veneficus, styv86 și WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  20. dap,si noi am fost pacaliti de tine cand te.ai dat victima si tu erai in 1.8 pe bot...
    stii ca acasta schimbare trebuia sa vina la ampliuri pt ca jocul nu era prea balansat...dar veniti si voi aici si va dati iar victime...
    aproximativ toate jocurile pe care le joc modifica ''peste noapte'' anumite valori si nu ma plang
    Modificari:(ce imi amintesc)
    -Nimesis prea op dupa victime:veneticus si nimesis parca
    -Formatii (toata lumea le avea si era plictisitor) victime veneticus
    -Ampliuri erai cu 3 in mapa ala daca era singur nu avea ce face (nebalansat)- victime nimesis
    -Balansarea navelor(santinel super op,spectrum prea bun) cd era f putin ,foloseai mereu abilitati, victima veneticus
    Putem sa mai adaugam :
    cand s.a adaugat 1bl etc,noile lasere victima iar veneticus,qizara ca ei ce fac cu acele lf4?s.au implementat mapele alea pt ''sefii aia cu programe''
    Daca nu va place jocul nu il jucati!
    Exemplu:nimesis el nu joaca dar se plange
     
    N❗NO apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.