Bug Alooo! domnule dezvoltator!

Discuție în 'Probleme tehnice' creată de ĄMŮИ-ŖĄ, 4 Mar 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Daca te-ai luat de domnul Pianoman cred ca ai gresit, posibil sa-ti dea o pauza, ca omul nu suporta sa il tragi la raspundere .
    Jocul oricum pe zi ce trece se duce in jos cu modificarile prost facute, asamblarea nu functioneaza, lag cat cuprinde si.... apropo problema cu lagul este de cand au implementat limitarea in porti, cine stie ce porcarii au mai implementat.
     
    -DarkKnight69- și _ΞNOLΛ-GΛY_ apreciază asta.
  2. LASER_1

    LASER_1 User

    Salutare Piloți,

    Ieri după amiază au fost înregistrate din nou probleme de performanță a serverelor din păcate, motiv pentru care am decis să realizăm o reinițiere zilnică suplimentară a acestora pe durata weekend-ului următor.

    Restartul tuturor serverelor va avea loc în jurul orei 17:00 (CEST):
    • Sâmbătă, 18 Aprilie 2020
    • Duminică, 19 Aprilie 2020
    Echipa voastră Darkorbit.
     
    Tibles apreciază asta.
  3. LASER_1

    LASER_1 User

    SI dupa restartu de acum maxim 1 ora nu mai merge nimic
     
    Veneficus apreciază asta.
  4. Gresit , vezi ca merge Helix Blitz Sale 400%
     
  5. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    asta inseamna ca daca cumperi ceva dela Blitz o sa primesti lag de 4 ori !!! :)))
     
  6. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    mda, lag de patru ori mai mare ca ăsta nu cred că se poate așa că sigur o să primim patru zile de lag în plus ca să ”recupereze” toată lumea! :p:D
     
  7. .Talibanu.

    .Talibanu. User

    acum am reusit sa asamblez module de nava pentru hamerclaw sai leonov.
     
  8. Azi am mai descoperit o chestie noua…. nu pot schimba hangarul deloc….. nu sunt conectat pe pagina de joc.. dar nu se poate schimba hangarul. Din ce in ce mai bine :mad::mad:... mai dati vreo 3 restarturi ca sal stricati de tot, sa stiti o treaba. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:o_O
     
  9. rattyionut

    rattyionut User

    si eu am patit la fel scrie la un suport
     
  10. Numai ip-urile de romanica au probleme majore... italienii, grecii, turcii etc au si ei lagg dar nu intr-atat de mare incat sa nu poata juca ... sunt in grup cu ei si vad ca ei pot juca in timp ce eu alerg pe harti sa-mi incarc scutul... NU inteleg de ce "maretul" compartiment tehnic din romanica nu-si da demisia ca sa lase loc unor oameni competenti si interesati de joc !!!
    Iar responsabilii de comunicare nu dau nici o explicatie, nici o scuza, nici un post... tare cred ca nici macar nu stiu la ce joc sunt moderatori pt ca acum ceva timp am primit un raspuns -pe care-l am si acum- despre cum sa culeg perle la intrebarea mea legata de niste porti galactice:))
    Eu daca as vedea ca nu sunt in stare sa rezolv o problema de care sunt direct responsabil as face imediat loc pentru un alt om, o alta echipa mai competenta, mai interesata de joc dar mai ales ORIENTATA CATRE JUCATORI... daca intelegeti la ce ma refer, domnilor admini !!!
     
  11. Uita-te la boostere si-o sa vezi ca esti conectat...timpul lor scade, deci esti conectat :) ...am patit-o si eu, am facut "support" si spre marea mea mirare au rezolvat problema cu hangarul :)
     
    .ManaBlitz., sasha_die_katze și Hideous_Hog apreciază asta.
  12. Din nou probleme . Dupa ce sambata si duminica nu a mers nimic (nu vedeai nimic la asamblare ,poarta vesnica si obiective) luni a dat semne de revenire la normal.Azi intampinam aceleasi probleme asta pe langa lag-uri cat casa si ramai blocat si in poarta galactica .Pe AG2
    Si mai vreti sa jucam si daca se poate sa mai bagam si bani! O fi bine asa?
     
    Modificat ultima dată: 21 Apr 2020
  13. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    pe global 1 Lag cat casa de mare, defapt eventul acesta se numeste : Lag Infernal cu recompense faimoase .
     
  14. dady77-7

    dady77-7 User

    Alooooo,pe EG 7 din nou si iar din nou nu ma pot loga,bine,nu este ceva nou,dar poate de maine o sa se rezolve :)
     
    Modificat ultima dată: 23 Apr 2020
    •»мєтнα«•, luci_halas și Veneficus apreciază asta.
  15. chiar suntem luati de dobitoci? nici un admin sa ne spuna ce se petrece cu eg 2 nu functioneaza nimic. ce naiba degeaba dau ei boostere sau ce dracu da daca nu le putem folosi. sunteti jalnici. natie de las ca mere si asa
     
  16. sar din BL in x-8, sar inapoi si raman blocat, e a 3 a oara azi, da degeaba vorbim si spunem de saptamani bune
     
  17. Veneficus

    Veneficus User

    da!
    exact!
    asta nu e forum...e o modalitate de dezinformare cu minciuni a utilizatorilor cu scopul de a facilita inselarea celor noi veniti(si nu numai) in acest joc.
    nu bagati bani in acest joc daca nu doriti sa fiti mintiti si inselati !!!!
    am in istoricul postarilor mele zeci de intrebari adresate BP lasate fara nici un raspuns...
    astia nu au vertebrala, rusine si nici cel mai elementar bun simt!
    singurele interventii la intrebarile mele(si acestea tot mai rare) au fost stergerea postarilor si/sau banarea mea pe forum fara nici un motiv.
    nota mea pentru BP si moderatori/admini sau ce mai are el pe aici, pe o scara de la unu la zece, ...e ZERO!
     
  18. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Am vazut anumite postari dela Omul Negru care au fost sterse , baiatul ala chiar ca apus punctul pe I :)) noi credem ca adminii nu sunt pe joc dar la sters postari sunt primii :)) am trait-o si pe asta :)) adminii stau numai ca si spioni :))
     
  19. admini sunt pe forum doar ca sa raspunda in sictir, nu stiu daca 10% din ce posteaza sunt postari pentru a ajuta sau explica, dar stiu ca 90% sunt niste raspunsuri in sctiri adresate unor persoane care din necunostinta de cauza, au ales sa posteze pe forum sa ceara ajutor
     
  20. Aveai vreun dubiu ca asa sunt distinsi nostri "boieri" suntem sclavi pe plantatie aici. As recomanda sa nu se mai posteze pe forum(indiferent de ce probleme au playerii ) se pot descurca si pe alte forumuri google translate este sfant, sa nu se mai bage bani in joc , sa vedeti ce sar "coardele" la pian . ( maseaua stricata din partea romana)